Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (61)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

eu mai fac cate o treaba prin casa intre 2 mesaje. mai este cineva aici sau inchid dial-up-ul asta naspa si ma intind la tv? si-asa are romtelecomul niste tarifeeeee...vreau sa vad cat imi vine prima factura si apoi incerc si pe connex sa compar.
cristina, primul copil la cate saptamani de sarcina a aparut?
de-abia astept sa vorbim toate de gramaj la lapte, iritatii..etc

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Fetelor, cred ca am mai zis-o aici, dar o mai spun o data: si eu folosesc Mustela si sunt super multumita de ea. Cea contra vergeturilor o folosesc aproape de la inceputul sarcinii si am observat ca si mie au inceput sa-mi dispara vergeturile ce le aveam dinainte. Succes!

Meems 32s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Monet tare dragutza MAYA !

Bic te astept si eu cu vesti, ca uite ce liniste e pe aici. Sau poate toate fetele vor sa fie politicoase si asteapta sa nasca Catutza, ca s-a inscris mai demult

Ripley tema zilei: "a coborat / n-a coborat?". Sa ne spui ce efect au avut clatitele.

Ina deci maine e ziua Z !. Sa-ti faci o poza imediat dupa ce va intorceti de la aeroport.
Imi pare rau ca nu ai putut cedea Veronica, m-am gandit direct la tine cand am vazut-o!

Eu am pus poze noi in album la "saptamana 34" sau asa ceva. Noroc ca sunt imbracata in negru, asa ca se estompeaza din burtik.

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">BB Stefan 33+

Varsta BB Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

am vazut poze cu maya si natalia....frumoase si cu parul lung(deja)...ma intreb cum reactioneaza surioarele mai mari?

noi ne pregatim sufleteste de haloween -sa vedem cum reactioneaza burtica la o plimbare prin frig...popate ii gasesc lui alex pe cineva cu care sa mearga, si eu stau acasa cu Lia...

Monet
-trebuie sa mananci si tu sa ai laptic pentru maya...ce faceti voi acolo?
Bic[/b- hai bebe!!! mai e pana diseara-cine stie? eu sper sa nu fie prea mare-bebeul tau...

bbalinus-ma bucur ca tu est bine si transmite-i lui fee ca ii tin pumnii s mai stea bebe...

mandy
-bine ai venit acasa. sa treaca raceala cat mai repede-bine ca ai ajutor...
[b]simina
-sanatate. acum poate ca ai retinut mult lichid si dupa nastere itit vei reveni repede cu greutatea. la mine-i chiar mai nasol ca eu am avut 188 lbs acu o saptamana, si nu am retinut prea mult lichid-deci e grasimea mea...
de nu se zice "grasa si fruumoasa"...

eu am acum alt stress- la noi e invazie cu gargarite in casa si al meu sot , in ciuda sfaturilor mele s-a apucat sa dea cu insecticid pe afar-intra pe la usa ca nu e bine izolata...bine inteles ca astea trec bine mersi de insecticid si acum ma dispera ca daca mananca Lia una care s-a "contaminat" si i se face rau???





anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-34

poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra
Puterea corupe. Puterea absoluta corupe absolut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaloredana spune:

buna fetele !
care ati baut ceai de frunze de zmeura si daca si-a faut vreun efect?Se spune ca e bun din sapt. 37 ajuta sa provoace intr-un fel sau altu nasterea.Eu mi-am cumparat azi si am baut dar am impresia ca si trebuie sa crezi in asa ceva...nu stiu.Eu am auzit de la moasa la cursuri despre el dar am si citit multe prin net despre el.Voi?
38+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Fetelor, la loc comanda. Abia azi am aflat ca doctorita mea tinea socoteala lui BB pentru 2 noiembrie. Asa ca inca nu mi-a trecut inca termenul.
Se pare ca am fost confuzionata tot timpul. (ma rog, daca conteaza acum 2 zile in plus sau in minus).

Ideea e ca va scriam acum ceva vreme ca data cea mai probabila a nasterii ti-o da cea mai veche ecografie. Eu am crezut ca e vorba de eco pe care am facut-o la 17s in Ro. Aia a fost morfologica. Imi facuse una si la 8s, dar din aia cu dispozitiv din ala vaginal. Acea ecografie a venit cu DPN 4 noiembrie. Doctorita mi-a explicat ca ecografia cea mai veche iti da virsta fetusului, iar urmatoarele iti dau greutatea si dum se dezvolta, dar nu mai sint concludente pentru DPN.

Doctorita mi-a spus ca totusi crede ca voi intra natural in travaliu, dar daca totusi nu se intimpla cam in jurul lui 12 noiembrie vom avea un oricum.

Azi m-a monitorizat timp de vreo 20 de min.: activitatea cardiaca a copilului, contractii, miscari fetale. Totul era foarte bine. Copilul a mai coborit. He-he, asta stiu si eu ca nu degeaba m-am apucat sa maninc ca sparta. In ritmul asta ma obezez rau de tot si stric frumusete de silueta ce am avut-o in timpul sarcinii.
Iar colul este subtiat la 50%, fata de 20si ceva saptamina trecuta. Ceea ce ma face sa cred ca mai am ceva, dar e pe vine.

Ah, si am mai dezlegat o confuzie. Copilul nu creste un pound/450 g pe saptamina acum in ultima etapa, cum am crezut, ci juma' de pound/225 g. Deci Ripley, nici al tau, nici al meu nu aveau cum sa ajunga la greutati astronomice.

Asa ca Anda, sorry ca ti-ai oostoit energiile. Chiar te rog sa-i faci galerie catutzei, ca uite noi ne-am emotionat prea tare ca ne-ai bagat atit in seamna si nu ne mai nastem odata. Poate daca primim mai putina atentie ne strecuram si noi in lume mai in liniste



DPN 2.11.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

fatutze dulci,
ni si io p-aici ca n-am vreme de nimic da' acuma stau si ma pompez sa vina odata laptele ala ca mor.... intre timp, la fiecare supt a lu' bebe, imi montez un furtunel cu scotch pe tzitzic si, odata cu sfircul, beba ia in gura si furtunelul care contine lapte muls si pus intr-un tubuletz. noa, ce priveliste, va-nchipuiti:). s-o vedeti pe lia cum vine si ma mingiie pe mina si zice 'bubu, mama'.... si catre bebe, zice 'nu, nuuu, niuuuuuuuuu" cu toata puterea. ma apuca risu' si plinsu' in acelasi timp.

si eu va tin galerie, tuturor mamicilor 'pe vine', nu va fie frica de nimic, e o experienta minunata pe care-o s-o purtati toata viata cu voi.
va pup cu drag...........

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.05)

www.seansimon.com/october2005.htm" target="_blank">OCTOMBRIE
www.seansimon.com/Maya.php" target="_blank">PRIMA POZUCA - MAYA


www.seansimon.com/ultrasound.htm" target="_blank">BABY MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Neatza burtici si mamici!!!

Iar sunt super matinala dar de...sotul pleaca la servici si suna ceasul asa tareeeee!!! Azi m-am trezit mai bine, adika nu mai simt bolovanul in vezica si mai jos si sper sa nu coboare bb inca ca nu sunt gata. Nu mi-am facut bagajul, iar cu casa....dezastru ce sa zic! Astept o femeie la sf. saptamanii si mi-a promis si prietena mea ca vine sa ma ajute. Asa ca bb sa mai astepte cam 2 saptamani daca nu chiar mai mult!!!

Fetelor care doriti sa nasteti deja...nastere usoaara si muuult laptick!!!

Va pup si sa vedem cine naste azi.... ca ieri nu a vrut nimeni sau...poate avem vreo surpriza!!!

37+6 z

Diana
Poze cu mine :http://community.webshots.com/user/dordia2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

fetelor cum pot vedea si eu albumul cu poze unde puneti voi poze cu bb-ii?

Diana
Poze cu mine :http://community.webshots.com/user/dordia2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Neatza!
Nici un bebel ieri??Cum am ajuns la servici m-am si catzarat pe DC sa vad cine a mai nascut...si nimic nici un bebel la orizont.
Dordia ca sa vezi pozele din albumul comun intra pe photos.yahoo si te loghezi cu nov_dec_2005 si parola pe care ti-o da cristina(daca nu o ai deja),exceptand pozele lui lavi02 care sunt in inboxul adresei nu la photos.Sper ca am fost explicita...desi la ora asta nu prea-mi gasesc cuvintele.
Ina..esti o fericita,pleaca cotoroantza asa ca nu te mai streseaza nimeni,o poti astepta pe baby Rachel in liniste fara comentarii si nervii pe socrela.
Ieri m-am apucat sa gatesc ceva si mi-a luat vreo 2 ore jumate sa fac niste ardei umpluti..of cu Andra in burtika parca nu am nici un spor ma sucesc de 3 ori prin bucatarie pana imi amintesc pentru ce am deschis camara..chestii din astea pe care numai la buni le vedeam,sper sa-mi revin ca nu-mi place sa fiu asa aeriana,eu care ma dadeam tare pamanteana.
Bic,Hilde,Ripley asteptam vesti despre bebei!


Varsta bebelica
Poze cu burtica

Mergi la inceput