Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

salut burtici !!!!!
sunt chiar surprinsa de lavi02 ... vorba aia, aseara am vazut-o si nu avea nici un simptom ca ar apuca-o nasterea ... asteptam cat mai urgent vesti despre ea ...
eu de dimineata m-am hotarat sa nu mai aman discutia cu doctorul, pentru ca deja fac maine 35 de saptamani ... asa ca ne-am dus la cfr2, si am aflat ca doctorita mea nu se mai intoarce din postnatal pana nasc eu, asa ca ... am fost repartizati la seful de sectie - eugen tanase ... mi s-a parut de treaba, m-a chemat luni la control, si mi-a zis ca el programeaza cezarienele in saptamna 39; iu-hu, deci mai avem 3 saptamani si o sa-l vedem pe luca ...
intre timp - m-a apucat si pe mine nostalgia ... cand am ramas insarcinata si am descoperit forumul asta, tot ce imi doream e sa mi se vada burtica, sa se observe ca am un bebe in burta ... apoi am inceput sa citesc povesti despre nastere, si am inceput sa ma gandesc la ea ca la ceva foarte indepartat .. acum se apropie si ma gandesc cu nostalgie la faptul ca nu o sa mai fiu insarcinata, o sa fiu mamica; ma trec niste sentimente ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

A NASCUT LAVI02 !!!

Va redau mai jos mesajul primit pe telefon:

"Am nascut-o la 10:15 pe Natalia-Cristina, dulcica-foc, 3400gr, 51 cm, Apgar10. A fost usurel si ultima parte f rapida. Vesela si fericita. Succes si voua si pupici. Lavi

Eu am pielea de gaina!

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">BB Stefan 33+

Varsta BB Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaloredana spune:

He,he,he DIENUTA aceleasi stari si sentimente cred ca le traieste orice viitoare mamicaSi eul inceput de abia asteptamsa mi se vada burtica si mereu intrebam sotul"se vede ca sant gravida?" ,iar acum cand ma gandesc ca au ramas mai 2 saptamani si voi devenii maica nu imi vine sa cred.MA trec toti fiorii si furnicaturi si alea alea si nu mai am rabdare..cred ca v-am innebunit cu nerabdara mea darsant tare curioasa cum arata fetita mea
37+4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaloredana spune:

wooow LAVI02felicitariiiiiii !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

lavi02, felicitari multe, multe! bravo ca a mers repede!

maaama, io acu' intrai, vazui ca a zis lavi02 ca e bebe pe drum si ma pregateam s-o intreb ce contractii are..bla bla.. pana i-am dat un refresh, apare tania cu vestea bomba...Asta e ca-n bancul ala cu cu speedy gonzales: "buna seara domnisoara. V-a durut, doamna?" ce bine ar fi sa nastem toate asa rapid si bine si ...

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

felicitari lavi02 !!!!!!!!!!!!!1fetelor, imi e si frica sa plec de langa calculator cu asa abundenta de vesti bune !!!!!!!!!!1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Lavi02 felicitari,ce fetitza rapida ai avut...ieri la chef azi cu bebelica mica in brate!!!Ce bine ca totul a decurs usor si repede!

Varsta bebelica
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

wow, lavitza, suuuuper!!!!
felicitari!
ah, ce fericita trebuie sa fii tu acuma!!!
xandra

pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

LAVIIIII02 FELICITARI......ce bine ca a fost asa rapid!!!! Sa-ti traiasca, a-ti creasca mare si frumoasa...sa ai laptic muuult si bun.
UAU nu-mi vine sa cred ca deja avem atatia bebelusi..... ...
Oare ce a mancat aseara ???? Cine mai urmeaza dintre cele care ati fost la intalneala????


joy + bocanila34+
EU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

mai, ce ziceati ca a mancat lavi02 aseara? clatite si mai ce? adica 1 si 1/2 clatite, cred ca trebuie respectat gramajul...hi, hi, hi, ce iti e si cu natura asta... monet si ripley tot stau cu sufletul la gura sa nasca si pac!, vine lavi, intra pe forum, stati asa ca nasc imediat si chiar naste!!!

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput