Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Wow, Lavi, chiar asa ? Cum e, cum te simti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Lavi02 serios???Waw ce veste!!

Varsta bebelica
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

LAVI02...te asteptam cu vesti..despre nastere???
WAWWWW ce se mareste lista de bebelusi...
Hai sa fie bine si sa-ti tii Nataliutza in brate...

joy + bocanila34+
EU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

fetelor, se pare ca o s-o tinem tot intr-o surpriza, in fiecare zi. Acum abia astept sa ma trezec sa intru pe forum, sa vad ce bb-i au mai aparut.


Lavi02 nu-mi vine sa cred!!! O iei inaintea lui Bic?

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">BB Stefan 33+

Varsta BB Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca.gabriela spune:

quote:
Originally posted by tania-z



Raluca cum ti se pare acum ca a trecut primul an? Sa nu ne sperii...


Varsta BB Stefan
Poze




Cum sa mi se para? Eu si la o saptamana de la nastere as mai fi facut-o o data cu mare placere . Nu cred ca intereseaza pe cineva povestea nasterii Mariutzului meu, insa pot spune ca nu m-a traumatizat acolo decat tanti de la clisma si am nascut natural .
Puiuta mea a fost piticuta rau (2.500 la nastere, 2.300 cand am venit acasa ) dar n-am avut nici o teama sa pun mana pe ea, desi cand am vazut-o prima data goala m-a busit plansul si ma gandeam: "atata am fost in stare sa fac?!"
M-am ambitionat sa o cresc singura, desi mama sta la 4 statii de noi, dar nu apelez la ea decat daca trebuie sa plec undeva si nu o pot lua cu mine, asa ca am avut noroc de un copil minunat, nu am de ce sa te sperii ... Intreaba-ma tu daca ai nelamuriri/curiozitati .

POZELE MAMARUTZEI
mamica de Mamaruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:

Lavi02nu-mi vine sa cred! Numai bine, sa nasti usor si sa ai o bebelusa sanatoasa!
Te asteptam cu vesti bune!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Haideti sa va spun cum mi-am inceput eu dis-de-dimineata ziua incepind la ora 1:30 noaptea – la mine- :
Aud telefonul si sar ca arsa din pat gindind ca trebuie sa fie o veste despre nasterea lui Mona , Bic sau a prietenei mele, Eta . Cind colo, era matusa-mea care de abia mai respira, exaltata “Ina, ai nascut? “ eu, buimaca…” nu, draga mea, inca nu! “ .
De unde trasese ea concluzia asta? Ieri am trimis prin internet alor mei si unor prietene niste poze cu bebeluse nou –nascute, frumos imbracate si dulci foc iar titlul a fost “iti trimit ceva care sa-ti insenineze ziua…” fara nici o alta explicatie. Cind am ajuns acasa, datorita acelor poze care au creeat confuzii in rindurile tuturor carora le-am trimis, am primit telefoane din State si diferite parti ale Canadei, unde locuiesc prieteni de-ai mei, care au vrut sa ma felicite pentru marea veste.
Dupa ce am vorbit cu matusa, la putin timp a sunat tata,apoi prietena mea doctorita care nu mai putea de emotie “Ina, eram in sala, operam , cind m-a sunat matusa-ta ca ai nascut si fetizta este dulcica foc!!” apoi frate-meu ….asta pina acum. A ramas ca ei sa le spuna celor pe care ii sunase deja ca mai trebuie sa astepte vreo luna pina voi naste cu adevarat ( ma simt ca-n povestea aceea cu lupul..care a treia oara nu a mai fost crezut).
Dupa ce le-am explicat tuturor ca a fost o neintelegere si mi-am cerut scuze ptr. confuzie, am intrat pe internet ( ce altceva mai pot face la ora 4 dimineata, dupa atitea telefoane primite?).
Cum ai mei stiu ca aici te duci la spital, nasti si astia iti dau drumul sa pleci, nu a fost prea greu ca toti sa ajunga la concluzia ca am nascut deja si sintem acasa ( unele poze erau din spital, altele prezentau o bebelina intr-un patutz ). Daca s-ar fi uitat mai cu atentie, ar fi observat ca nu este vorba de una si aceeasi bebelina, dar cum toate erau brunetele si noi nascute, nimeni nu a observat nici o diferentza..
Asa ca asta a fost patzania mea pe ziua de astazi , daca am fost zgarcita cu cuvintele si nu am adaugat explicatiile de rigoare si am mai pus si puncte-puncte … bineinteles ca bietii oameni au tras o concluzie total eronata .

Lavi deci se pare ca deserturile de ieri au avut efect...

Virsta puisorului meu:
http://tickers.baby-gaga.com/p/boa336pp_.png


Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.(Donald Trump)
Ina si bebelusha 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

RALUCA.GABRIELA, dar unde ai nascut tu? Si sincer pe mine una ma intereseaza povestea, mai ales ca ai nacut natural si spui cu atata usurinta ca ai mai face-o ......bine oricum o vei face
INA...frumoasa zi ai inceput . Daca ai fii stiut ce concluzii se vor trage, sigur nu erai "zgarcita" in cuvinte. Si nu cred ca vei fii ca-m povestea cu lupul..doar daca nu ai de gand sa repeti figura

joy + bocanila34+
EU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

Hello burtici!
In sfarsit reusesc si eu sa intru…. Moaaaamaaaa, in 2 zile ati scris un capitol intreg !!!
Mai intai, sa inceput cu felicitarile…
Pineapple… sa-ti traiasca comoara, sa te bucuri de ea !
Aoleu, dordia…. Sa se fi schimbat sexul acuma…. Si mie mi s-a intamplat, dar mie mi-au gresit sexul la 12s, chiar ma asteptam/… in fine, oricum nu conteaza, sanatos sa fie…
Anda, felicitari pt laptot, ce mi-as mai dori si eu unul !
Heheee, ce obrajori are stefanel, tania! Si chiar ca parka seamana cu tine !
Wooow, a nascut si Mirela Anca !
Super, felicitari !
Hai ca in ritmul in care citesc eu, nasteti toate pana ajung la sfarsit cu cititul!
A nascut si ancrsi, wow, super, felicitari ancris !!!
WOW…. Si lavi02… ce de surprize… lavi, iti tinem pumnii !!!
Pupici,
Xandra


pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata!Numai vesti bune!Din ce in ce mai multe mamicute printre noi!Nastere usoara si sanatate pentru voi si bebici!Asteptam amanunte!Parca incepe sa ma furnice si pe mine anumite ... sentimente!
A cam inceput numaratoarea inversa!

Inca putin si aceasta stare minunata de femeie insarcinata va lua sfarsit!La un moment dat am crezut ca o sa durez o vesnicie, dar a trecut asa de repede!Nu vi se pare la fel?

Ilenutza, 33+

Mergi la inceput