Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Tania felicitari pentru bebe!!!Si eu am patit-o la astra..aveam programare la 18 si am intrat pe la 19 ca cica se decalase randul..dar am vazut clar cum a avenit cineva fara programare care o cunostea pe "cuconeta" de la receptie si a bagat-o inaintea tuturor...eee..si daca te apuci sa le zici ceva sar ca arse....Important este ca Stefan e bine,ca-i maricel si de patania nesimtita aia o sa uiti..da-o naibii!

Varsta bebelica
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Uau! Tania, ce frumos se vede Stefan! Chiar ca are obrajori!

Numai cand imi aduc aminte de eco 3D cica a mea, facuta la Iosup, la CMU, incep sa ma enervez. Care nici n-a vrut sa treaca pe 3D, cica "ce vreti sa vedeti, pielea?" daaa, pielicica copilului meu! Si pana la urma, dupa ce i-am spus ca de-aia am venit acolo, special pt 3D, totusi a pus o redare 3D cu fata, dar nici nu mi-a trecut-o pe caseta, nici nu i-a facut poze! Bou! Bou! Bou! Dupa ce a costat cele vreo 3 milioane de rigoare! Asa ca ziceam ca-s patita cu dat banii si primit in schimb... gaura de la covrig! Doar acasa am vazut ca nu mi-a trecut-o pe caseta! Ce sa ma mai intorc sa fac scandal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Coralia eu am facut prima echo la Herghelegiu la 19 saptamani si mi-a spus si mi-a dat si scris ca este baietel! Apoi la 7 luni am facut o echo 2 d la medicul de fam la care mi-a spus ca ea nu vede nici o puta si ca ce vede e cordonul! Atunci am spus ca nu are suficienta experienta dar...mi-a bagat un cui iar aseara cand alt echo mi-a spus acelasi lucru si am reluat si echo de la Herghelegiu si nu s-a vazut...mi-a venit sa mor de bucurie si de tristete in acelasi timp!!! Ma obisnuisem si chiar ma entuziasmasem cu ideea ca e baiat ca sa ma dea peste cap asa! Bine ca nu am cumparat nimic si oricum sora mea are pregatite lucrusoare si de baietel si de fetita! Nu o sa-l sun pe sotul meu pana nu sunt sigura, asa ca o sa il pregetesc maine seara pt veste!

Am sa intru daca pot maine seara sa va spun daca nu pot intru vineri dimineata sau cand ajung acasa!!!

Cat despre intalnire mai bine sa nu va incurc ca nu sunt sigura la ce ora ajung si daca dupa drum mai pot pleca de acasa! Decat sa amanati si eu sa nu pot ajunge mai bine faceti-o maine si abia astept sa vad poze!!! Sa nu uitati sa faceti poze da?
Va pup si revin cu vesti!!!!

Diana
Poze cu mine :http://community.webshots.com/user/dordia2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:


Deci cum ramane cu intalnirea?

Maine, la 17.30, nu asa era? Unde, la Terasa Doamnei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Salut frumoaselor

Am fost la eko Doppler.
Bebe are 3.980 g, BPD are 9,88...si restul sunt marisoare
Asteptam pana luni...luni merg la consult la dr meu si ii spun sa-mi declanseze nasterea daca se poate. Sa vedem....
Sunt ingrijorata, va spun sincer...ca vreau sa se declanseze odata...
Nu stiu cum e bine.
Cica bazinul meu imi permite sa nasc natural.
Voi ce ziceti?

Vero
40+2


http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:

Hildegard, super! Ce bebe grasut! Daca bazinul tau iti permite si tu asa vrei, de ce nu? S-au nascut natural si bine atatia copilasi, chiar mai marisori decat bebele tau....Dar s-ar putea ca pana sapt viitoare sa sara de 4 kg! Fain! Sa-ti traiasca si nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Fetelor! Am venit de la doctor! Bebita e crescuta - ca ea - nici prea-prea nici foarte-foarte, DPB=90, FL=70, dar colul pare DESCHIS!!! Cand o sa incep sa am contracti... aia-s!

Uite, acum ma uit la tabelele frantuzesti si vad ca suntem fix pe percentila 50 cu masuratorile, asa ca e bine! Eco dr-lui meu nu calculeaza greutatea (sau n-o calculeaza el), dar e OK. Colul a zis ca "pare deschis" pt ca nu voia sa insiste f. tare. E cu siguranta scurt si moale - ceea ce ma bucura - o sa pot sa nasc normal!!

Hildegard tinand cont ca bebita e destul de marisoara si termenul depasit, eu zic sa treceti la masuri urgente - . Nu va mai stresati, nu pateste absolut nimic! Eu l-am intrebat pe dr meu daca avem voie si a zis ca da ! (aveam interdictie din cauza colului scurt dar acum ma apropii de termen)

Acuma serios, daca bazinul iti permite de ce sa nu nasti normal?! Pe termen lung e mai bine pt tine, nu ramai cu aderente prin abdomen, etc. Vezi ca la voi tocmai a nascut normal o mamica in Germania un bb de 5 kg!

M-am intalnit cu Corap la , si ea e dispusa sa vina la intalnire maine sau poimaine.

Lavi02 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Acum am ajuns si eu pe acasa, sunt franta.

Hilde, bine ai venit printre noi! Sa-ti traiasca bebele mare si sanatos, eu zic sa mergi pe varianta nastere naturala, daca se poate si te simti ok.

Am fost la control, totul e ok. Bebelica mea cica se simte bine in burtica la muma-sa, inimioara ii bate super. Replica mea catre dna dr a fost "oare ce-ar fi sa se simta bine si in alt mediu, ca e cazul sa iasa odata?" S-au pus pe ras si ea si asistentele, si mi-a spus ca poate apare exact cand vrea ea, nu de mine tine momentul x.
Iar durerile mele de stil ciclu sunt cauzate de pozitionarea pt nastere, si sunt fte bune.... noah, ce mai pot zice la faza asta? Marti - dc nu nasc pana atunci - mai facem totusi un eco, pt greutatea fetei si pt verificarea cordonului. Marti???? martea viitoare? sa fim serioase, doar n-o sa stau nenascuta pana atunci, sa nu-si faca iluzii ca scapa asa greu de mine :)) azi e miercuri, asa ca nu mai vreau inca 1 sapt, mai ales ca s-a pozitionat si fixat de iesire copila mea. Uf, asta va semana cu mine, nu va asculta pe nimeni si va face doar ce vrea ea, presimt.

Lavi02, sunt curioasa ce mai afli si tu la dr.

Dordia, ce-o fi o fi, si eu m-am obisnuit fte greu cu gandul ca a mea bebelica e fata dupa ce 20 de sapt am crezut ca e baiat, acuma nu as mai vrea nicicum sa fie baiat, ma bucur de fetita de mama focului.

Tania, felicitari pt puiutul sanatos. Asa e important, ca de nesimtiti si cretini te lovesti la tot pasul, nu merita nervii tai. Ripley, 37+Ripley
http://community.webshots.com/user/ripley_ripley2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

buna,
felicitari multe, multe pentru fetele care au nascut!

am reusit sa-mi iau laptop si sa ma conectez prin dial-up (acum sunt acasa, cu el in brate), deci m-am mai linistit cu netul in perioada de concediu. Sa stiti ca m-am fortat sa fac investitia asta mai mult ca sa pot intra pe forum dupa ce nasc, sa vorbim...de alte navigari sau lucrari ma indoiesc ca voi avea timp cu un bebe care urla din 2 in 2 ore...
dordia, ce nasol Herghelegiu asta...
ina, ce faci, pe unde esti? acum daca am net acasa o sa intru si pe schimbul celalalt, noaptea, in timpul marilor mele insomnii..

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:

Ma bucur, fetelor, pentru bebelusele voastre sanatoase!

Ripley, cum sigur o sa ai o mica scorpioana, atunci sigurva face numai ce vrea si nu prea o sa asculte pe nimeni...Eu sunt scorpion si cam asa am fost...succes si rabdare...

Uf, v-am innebunit cu intalnirea, nu? Parca vad ca nu ajung...Desi asa mult vreau.....Dar hai totusi maine

Mergi la inceput