Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Te cred ca esti socata Dordia,dar cate ecografii ai facut pana acum?La toate ti-a zis ca-i baietel si acum hop nu mai are dotarile necesare??Herghelegiu la cate sapt ti-a zis ca-i baietel?
Hai ca ma iau si pe mine emotiile desi pana acum nimeni nu mi-a spus ca puiul meu ar putea fi baietel...

Varsta bebelica
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinus spune:

Fetelor, eu sunt ultima mamica, pe 30 decembrie!
Cum fac sa apar si eu in evidenta de la mamici noiembrie -decembrie?

LAVINUS 30 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Uffffff!!! Lucrez de la 7 fara pauza si abia acum am un moment de respiro si pot sa va scriu... dupa ce am citit in mare graba ce ati scris intre timp.

Am avut ieri o "aventura" care m-a umplut de nervi, cum nu mi s-a intamplat in toata sarcina!
Am reusit sa ma programez la 3D in locul cuiva care renuntase, cel putin asa mi s-a spus la telefon. Programarea era la 19:15. AM ajuns cu 1/2 ora mai devreme, am dat datele la receptie si mi s-a spus "da, OK, luati loc". Ei si a inceput asteptarea! Pe la ora 20:30 imi pierd rabdarea. Se duce sotul meu si intreaba (probabil pe un ton nu prea binevoitor) cat mai dureaza. I se raspunde: inca 2 ore!!! La care el reactioneaza cu replici de genul "cum e posibil etc.etc." Fufele alea de la receptie se enerveaza si declara categoric ca eu, de fapt, nu am nici o programare, ca suntem lipsiti de bun simt si sa nu a renuntat nimeni, cea in locul careia venisem era acolo. Si, intr-adevar, era acolo! Sotul meu a spus sa plecam, eu nu voiam in ruptul capului, doar asteptasem deja 2 ore!!! Asa ca ma duc si intreb: totusi, eu nu mai am programare, domnisoara? Iar individa imi raspunde pe un ton isterizat "sa-l intrebati pe dl. dr. daca aveti programare" - ceea ce era, de fapt imposibil, nu puteam da buzna peste el in cabinet! I-am raspuns ca, in urma cu 2 ore, ea mi-a spus sa iau loc si nu parea sa fie nici o problema, dar acum nu mai era dispusa sa asculte nimic, imi reteza orice replica. Asa ca i-am cerut numele. S-a cam speriat, dar mi l-a dat.
Dupa asta, au urmat telefoane pe la cunoscuti, care sa-l sune pe dr. sa ma primeasca si pe mine. Eram deja intr-o stare groaznica de nervi. Cand am intrat (pe la ora 10), s-a luat si dr. de mine (cretina aia de la receptie i s-a plans, bineninteles cu varianta ei), ca de ce fac eu si sotul meu scandal la usa lui, ca stiu bine ca nu aveam programare (??!!) - degeaba incercam sa-i explic sa a fost o incurcatura - ca de ce amenint asistenta ca o reclam (?). I-am spus ca am intrebat-o doar cum o cheama (cand cineva imi vorbeste pe tonul ala, vreau sa stiu si eu cu cine vorbesc), consluzia cu reclamatia a tras-o ea singura! In fine, cand m-a intins pe pat, ma umfla plansul, nu mai puteam... abia m-am abtinut! Dr. s-a purtat ca un domn, dupa sapuneala s-a comportat ca un profesionist, problema e ca INTR-O CLINICA PRIVATA, CA PLATITOR, ESTI LA MANA TARFELOR DE LA RECEPTIE. Scuzati limbajul, dar nu ma pot abtine! Cand am ajuns acasa, m-am aruncat pe No-spa, ca aveam contractii puternice. Oricum, a fost ORIBIL!!!
Singurul lucru frumos a fost ca l-a, vazut pe bb, ca e bine, chiar cu 5 zile mai mare, are 2,267kg si e gol taica-sau! pe cuvant!
AM pus poze in albumul meu, la "punctuletz".

Va pup si multumesc ca m-ati ascultat.

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">BB Stefan 32+

Varsta BB Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Dordia sa speram ca va fi bine. Sunt curioasa ce iti va spune medicul, mai ales ca directorul maternitatii Bv este medicul meu.

Raluca si Ioana (09.04.2003) si bb mic(DPN 22.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Tania, felicitari pentru bb Stefan !!
De-abia am asteptat vesti azi. Bine ca sunteti bine amandoi, lasa supararea deoparte, asta e situatia acolo.
Am vazut si eu ca trebuie tratate cu "ignore" tipele de la receptie si trebuie intotdeauna sa incerci sa-ti croiesti tu drum pana la doctor.

Ce obrajori draguti are Stef !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Fetelor, ati putea sa-mi spuneti va rog care-i situatia cu magazinele de bb din Brasov, ce firme sunt? Si ce supermarket-uri?
Ne cam bate un gand sa venim intr-o tura de cumparaturi intr-un weekend... Prioritar este caruciorul, dar si maruntisuri gen cadita, lenjerii de pat, aparatoare etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Multumesc, Maria! Acum am obsevat ca ora echografului nu e cea reala, o fi in urma...sau reglat prin alte tari.

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">BB Stefan 32+

Varsta BB Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Pineapple felicitari pentru bebelina!

wow Dordia si eu am facut eco la Herghelegiu! Daca a gresit si la mine, mergem la el impreuna.

Felicia 33+ si bebe strumfitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Taniuta draga , peste tot esti la mana cuiva! Asta-i trist! Noi avem iluzia ca daca platim, ne "cumparam" si bunavointa, dar asta-i fals, bunavointa depinde de om. Eu am constatat pe "pielea" mea ca in general daca dai mai multi bani obtii ceva in plus, dar nu intotdeauna! Nu te mai enerva, fii cat mai calma, sa creasca punctuletul fericit in burtica! Bine ca el e bine! Eu cred ca si sotul tau, luandu-le cam tare pe fufele alea, a cam gresit. De regula castigi mai mult cu vorba dulce.

Chiar ma intrebam ce-i cu tine de nu apari azi.

Fetelor, eu am SMS-uit-o adineauri pe Mirela Anca, n-a raspuns, sper sa nu se fi suparat. daca primesc vreu SMS de la ea vi-l retrimit la careva dintre voi pt ca eu nu voi mai fi on-line decat, probabil, diseara.

Dordia scuza-ma, dar pe mine m-a amuzat toata patania! La tine se aplica: "ce-o fi, sanatos sa fie"; Asta e important, ca bb e bine. Herghelegiu... nasol, asta este! Dordia, vineri la cat ajungi in Bucuresti? Ca putem lasa intalnirea pe vineri daca tu crezi ca poti sa ajungi. daca nu, o facem maine!

Eu nu cred ca sotul tau o sa se supere, eu l-as suna acuma si i-as povesti toata patania, sa-l pregatesti putin, nu sa-i dai direct verdictul final!

Coralia eu una nu-mi pun intrebari, la mine au zis 3 persoane ca bb e fetita: ecografistul Iosup, dr meu si sotu'. Iar dintre astia 3, cea mai mare incredere o am in sotul meu, bineinteles. Pt ca la Silvia, cand a zis dr meu: "si ia sa vedem acuma ce e, fetita sau baiat", sotul meu a sarit primul: e fetita!!! (eco 2D). Dr a zis ca asa e si discutau impreuna ce si cum pe acolo, eu nu vedeam mare lucru. Adica nu mi se parea asa evident ca si lor.

ma duc, ca-mi fierbe conopida!
Lavi02 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Tania imi pare rau de ce ai patit. Din pacate ai dreptate cu ce ai scris.Totusi nu mi s-a parut normala reactia doctorului.Sincer.Eu una nu as mai calca in clinica/cabinetul respectiv.Sunt sigura ca pe doctor il gasesti si in alta parte.
Astia sunt oamenii....
Si eu am patit in Careffour o faza nasoala.Eram la coada(coada era intr-o parte si dupa mine s-au pus doua tipe dar in cealalta parte si dupa ele altii).Cand mi-a venit randul bineinteles ca tipele m-au lasat(cum era si normal) inaintea lor.Ajung in fata,scot totul din carucior si cand sa dea bonul i se strica aparatul casierei.Eu gravida,Ioana nu mai avea rabdare....vin tot felul de indivizi,gadila aparatul si concluzia.....trebuia sa scot tot din plase si sa le inregistreze din nou ca sa poata elibera bonul.
Deja aveam ceva draci.Si numai ce iese din rand un mos senil care imi suiera pe la ureche: "asa e daca va bagati in fata!Ati avut ghinion!".La inceput nici nu am inteles ce a zis.Abia dupa ce s-a carat si am procesat informatia(vorbise asa incet ca pe moment nu am inteles)imi venea sa-i dau una in dinti ,sa i-o trag in barba,sa stea naibii acasa si sa nu mai enerveze lumea gratuit.

Astia suntem...din pacate!

36+

Raluca si Ioana (09.04.2003) si bb mic(DPN 22.11.2005)

Mergi la inceput