Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (57)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

A, am uitat sa va zic, azi noapte am visat ca nasteam, un vis lung si complicat... Deci inseamna ca subconstientul meu tot lucreaza el la ceva cu nasterea, desi fac pe grozava uneori...

Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

vad ca ma intrebati de ce nasc fara epidurala... adica 99% fara, ca, daca se ingroasa gluma, o cer.
pai... sper ca lucrurile sa mearga muuuult mai repede, fiind a doua nastere. apoi, pe travaliu nu era chiar atat de rau, iar acum dr nu prea accepta anestezie la expulzie...
si cam pierd aici unul din motivele princilale pt care as face-o.
apoi, am avut bafta ca dupa prima sa raman cu dureri la coloana. erau specificate la "urmari in cazuri rare", dar asa-mi place mie sa fiu exceptia... si acum nu m-ar tenta deloc sa mai bag un ac in coloana... deh, nu stii pe termen lung ce urmari pot fi.
DAR, nu regret deloc ca am facut-o! era imposibil sa nasc fara ea, si cine a citit povestea mea de la nastere intelege si de ce. o sa vad cum merg lucrurile de data asta. recunosc ca mi=e frica, nu de nastere, sau de alte imagini, ci sa nu lesin inainte sa scoata copilul. apoi poate sa se intample orice. sunt doctori si trebuie sa se descurce cu paciente lesinate. foarte putin probabil ca anestezia locala sa prinda atat de bine ca sa nu simt eu nimic, asa ca ...slabe sanse sa ma coasa aia fara sa lesin.
oricum, eu raman pro-epidurala, mai ales la prima nastere, cand travaliul poate fi lung si obositor. daca nu ar fi fost chestia cu durerile de spate, o faceam si acum. si normal, insistam sa mi-o lase si la expulzie, ca-s ascultatoare de fel.


Cristina 34+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mai, fetelor, va rog nu-mi mai trimiteti mesaje de genul cutare are nu stiu ce nenorocire si daca trimiti mesajul asta la tot inbox-ul o sa castige 5 centi/mesaj prin intelegere cu Yahoo si AOL. A scris si prin ziare ca e teapa, SPAM, nu e nimic adevarat! In plus, mesajul isi memoreaza traseele pe care circula, astfel ca cei la care il trimiti vor fi viitoare victime ale SPAM-ului! Deci, va rog, daca voi credeti astfel de mesaje trimiteti-le cui vreti, dar NU MIE!

Nu va suparati pe mine

Lavi02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

VESTE MINUNATA!
A VENIT PE LUME PRIMUL BEBELUS DE NOIEMBRIE-DECEMBRIE 2005!!!!

A NASCUT MANDY IN SEARA ASTA, M-A SUNAT CAND A IESIT DIN SALA.
ARE UN BAIETEL SANATOS DE 3 KG, APGAR 10, LUNGIMEA NU I-O STIA INCA.
A NASCUT CU CEZARIANA, ASA CUM STIA CA VA FI, SE SIMTEA BINE, INCEPEA SA I SE DUCA EFECTUL ANESTEZIEI, TATICUL EMOTIONAT SI PLUTITOR!
Au apucat-o durerile pe la 1 la pranz, si-a sunat doctorita, s-au urcat in masina si au venit la Cluj.
Momentan nu am mai multe amanunte, am sa mai vb maine cu ea la tel,poate reusesc sa merg sa o si vad dc ma lasa aia sa intru, oricum important este ca totul e ok cu ambii si ma bucur ca a reusit sa ma anunte asa repede, asa m-am emotionat ca nu eram in stare sa vb la tel, eu care-s o limbuta de numa :)
Va tin la curent cu ce mai aflu.
Am trimis acelasi mesaj tuturor si de pe mail, pt cele care intra mai greu pe DC.

Ripley, 37+

Ripley
http://community.webshots.com/user/ripley_ripley2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Cristina, nu te-am uitat, ori ti-e plina casuta de mail ori ceva nu e ok, la adresa ta mi-a dat failure delivery notice :(

Ripley
http://community.webshots.com/user/ripley_ripley2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

uaaaaaaaaa, suuupeeeer!!!

sa ne traiasca... sunt atat de emotionata


xandra

pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

mandy!!! FELICITARI! sa-ti traiasca baietelul! primul din grupa! sanatate, somn si lapte! asteptam amanunte cind se va putea .

ce de emotii ma trec.....

mona, lia (24.04.2004) si simburica mica (38+)

www.seansimon.com/october2005.htm" target="_blank">OCTOMBRIE

www.seansimon.com/ultrasound.htm" target="_blank">BABY MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

si eu am emotii, m-am tot foit pana mi-au plecat nasii fetei mele ca erau in vizita la noi
si am o stare de agitatie, e un mare evenimentRipley
http://community.webshots.com/user/ripley_ripley2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

FELICITARI!!!!!Mandy, multa sanatate la

aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Wowwwwwwwwwwwwwwwwwwwww!
Tocmai ma pregateam sa ma pun pe scris ca am fost cam ocupata weekendul asta, insa cu o asa veste nu mai sunt in stare! Mi-au dat lacrimile de emotie!!!!!!!!!!!!!!

Mandy sa iti traiasca comoara, sanatate si fericire va doresc!!
F E L I C I T A R I


Alina si Bebitza Amalia 37+

Puiutul meu e pe drum:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20717;2/st/20051113/dt/6/k/83eb/preg.png

Mergi la inceput