tinctura Branca Ursului

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lilicica spune:

Tinctura de Branca Ursului se ia pe toata perioada ciclului menstrual? sau numai la inceput pana la ovulatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Lilicica, in tratamentul Lidiei scrie intr-adevar ca branca ursului se ia numai pana la ovulatie. Pe prospectul sticlei scrie ca se intrerupe numai in caz de . In concluzie, se ia minim 3 luni fara intrerupere, doar in caz de trebuie intrerupt. Uite exact ce scrie in prospect: "Atentie: Tratamentul cu Branca Ursului se mentine minim o luna; pentru afectiunile cronice minim 3 luni. Planta este contraindicata femeilor gravide."

"Speranta moare ultima"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Tratamentul se face 3 luni continuu.Doar in caz de .Daca faci doar pana la ovultie nu rezolvi nimic.Daca vrei sa ai rezultate tratametul se face complet.
Eu mai am pana in 6 nov cand se implinesc 3 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Mi-am cumparat si eu branca ursului.Dupa cum am citit pe prospect e contraindicata femeilor insarcinate.Pai daca iau toata luna ,si sa zicem printr-o minune raman insarcinata, nu dauneaza ca iau si in partea a doua a ciclului?
Micki, tu de ce te-ai oprit in perioada ovulatiei?Asa ai vrut tu?
M-as bucura pentru tine sa fii .
Ne-ai stimula si pe noi sa luam tinctura.Sotul meu a inceput de ieri "tratamentul".Azi dimineata se stramba prin casa dupa ce a inghitit-o.Eu urmeaza sa incep de la inceptul ciclului.Adevarul e ca nu are un gust prea bun dar ce nu facem pentru a avea copii.

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

ali, am inteles ca se gasesc si pastile de branca ursului. In cazul in care sotului tau nu-i place tinctura, de ce nu incerci sa gasesti pastile? Eu asa vreau sa fac, ca nici al meu nu suporta mirosul de alcool din tinctura .

Campioana absoluta impotriva sterilitatii: Branca-ursului

Incapacitatea femeii de a procrea se poate datora mai multor cauze. Cele mai frecvente sunt perturbarile la nivel hormonal, sechelele unor boli infectioase ale ovarelor si anexelor, mai rar anumite probleme de incompatibilitate la nivel fiziologic cu partenerul. In tratamentul sterilitatii din cauze hormonale, fara indoiala ca planta campioana absoluta este branca-ursului (Heraclea sphondilyum), care a inflorit la sfarsitul lui iunie. Florile si semintele acestei plante se administreaza sub forma de tinctura, din care se ia cate o lingurita de 4 ori pe zi, in cure de 3 luni, urmate de 2-3 saptamani de pauza. Tratamentul cu aceasta planta stimuleaza foarte puternic activitatea ovarelor, fapt care duce la obtinerea unor rezultate exceptionale in tratarea sterilitatii hormonale, dar si in anumite cazuri in care aceasta infertilitate apare in urma unor infectii (deoarece branca-ursului activeaza puternic circulatia sanguina la nivel genital - element extrem de important)."



"Speranta moare ultima"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiusu spune:

Buna fetelor, sotul meu are probleme cu cei mici si i-am dat branca ursului dar el spune ca in urma administrarii il doare burta rau si se si strica la burta.Si nu mai vrea sa inghita. Poate oare sa aiva acest efect, daca da cum putem combate fenomenul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Inca un link interesant unde in plus gasiti si cateva comentarii ale celor care au urmat tratamentul:
http://www.formula-as.ro/articol.php?nrrev=577&&idart=4468&&numecap=Medicina%20naturista&&cc=branca%20ursului


"Speranta moare ultima"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniaro spune:

si va tuc pe toate!
Miki, asa am inteles eu din articolul de pe F.As, oricum, se pare ca eu am pierdut startulpt ca am inteles ca dupa cm se incepe si nici n-am avut destui bani in ziua aceeasi uite asa!
m-am simtit ff rau pe toata perioada cm-ului si acum vad ca mai ma lasat, trebuie sa fug, va pupic inca o data si va tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 25miky spune:

Hey fetelor ,mi-a fost dor de voi! Ali am intrerupt la ovulatie ca mi-a fost frica sa nu afectez o posibila sarcina ,dar apoi ,Rusii nu mi-au mai venit la timp asa ca am inceput dinou vreo 3 zile pana am simtit eu ca menstruatia imi vine,cu dureri de sani...dar.... nu a venit...si au trecut 9 zile,asa ca am facut test azi dimineata ...si a aparut... o linie groasa cu una subtire ,aproape invizibila ,dar e acolo ! m-am uitat de o mie de ori la test ,caci oficial l-am aruncat la cos asa suparata am fost apoi ,am mai verificat odata si erau 2 ,una f . subtire,asa ca am dat fugutala spital cu sotul ,care era transpirat tot ,avea emotii ,mi-au dat tot un test de urina ,partea proasta e ca trebuie sa astept pana luni rezultatul dar sper sa fie bine ,cat despre gustul tincturii ,m-am obisnuit cu el ,dar sotul il uraste ,nici nu vrea sa ma pupe dupa ce beau apa ha ha ha , fetelor sa dea Dumnezeu sa ne vedem cu toate cu bebei frumosi,va pup pe toate ,miky ps ;asa cum am mai spus ,fetele cu probleme de ovulatie ar trebui sa incerce ,eu nu aveam dar acum cu tinctura ,am avut ovulatie pt prima data si menstruatie regulata,va pup.

miky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 25miky spune:

hey ,nimeni pe aici? m-am plictisit ,as avea o groaza de facut dar pana aflu rezultatul stau in stare latenta ,sincer fetelor ,voi ce credeti? ce poate sa insemne o liniuta ,si inca una f subtire? si acum il am si ma uit la el ,o.k nu va mai stresez ,va pup

miky

Mergi la inceput