tinctura Branca Ursului

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Pentru fetele care vor sa ia branca ursului eu am mai postat la un alt capitol un link care mi s-a parut tare interesant: http://www.formula-as.ro/articol.php?nrrev=651&&culoarebgr=5CC46D&&numecapp=Medicina%20naturist%C4%83&&codcapp=66

Eu zic sa incercam, cred ca merita!

"Speranta moare ultima"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by ali
Eu am ciclu la regulat dar se pare ca nu am ovulatie.



Pentru cicluri anovulatorii am citit ca da rezultate foarte bune (au fost facute teste clinice) un preparat cu Vitex agnus castus (se gaseste in Agnolyt, Chaste tree in alte tari, Mastodynon in Ro).
De unde stii ca nu ai ovulatie? Ai facut monitorizari, teste de ovulatie? Ai ovare polichistice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniaro spune:

bubulina, f interesant articolul, acolo scrie timp de 6 luni!
daca v-am vazut pe voi,cand ies de la scarbici azi direct la plafar ma opresc! la cm meu de 39 de zile sper sa aiba vreun efect!
va pup si va doresc succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Marrina, eu pana acum o luna eram convinsa ca am ovulatie.In septembrie am facut o laparoscopie si dr.mi-a spus ca dupa cum arata ovarele e posibil sa nu am ovulatie.Nu am ovare polichistice, dupa temperatura se pare ca am ovulatie, mi-am facut si analizele hormonale si toate au iesit bine.Dr zicea ca totusi ovarele arata mai ciudat.Mi le-a gaurit de cateva ori si zicea sa prestez.Am operatia filmata pe caseta si am vazut tot ce a facut pe acolo.
O sa mai repet inca o data analizele hormonale pentru ca acum de curand am auzit ca laboratorul unde am fost eu mai da si rateuri asa ca o sa incerc in alta parte.Pana atunci as vreau sa incep cu branca ursului.Vreau sa va zic ca dupa operatie , asta e prima luna si am avut ovulatie ( dupa temperatura ma iau) in ziua a 18 a.Eu care aveam in a 14-15 zi.Imi si luasem gandul luna aceasta si azi dimineata am avut o surpriza placuta.
Voi ce stiti cum e indicat sa prestezi :in aceeasi zi cand creste temperatura sau cu o zi inainte?

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

ali, aceeasi problema cu ovulatia o am si eu. Am fost la gine cu rezultatele analizelor hormonale si cu graficul de temperatura din luna precedenta. La eco insa surpriza! Mi-a demonstrat ca nu am ovulatie completa (asta cand aveam prolactina marita). Cu toate astea eu aveam progesteronul super bun in ziua 21 (analizele erau in august facute). Luna asta am reinceput sa iau branca ursului si in plus iau mastodynon. In privinta prestatului, pe fertilityfriend.com te puncteaza cu maximum daca cu 1 zi in -, in ziua ovulatiei si o zi dupa. Cred ca importanta este calitatea ovulului a trompelor si a (durata lor de viata).

"Speranta moare ultima"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

ASI merci mult pt informatie...ai idee care e denumirea in latina a maghiranului?...din intimplare am descoperit azi dimineata o farmacie care iti aduce branca-ursului la comanda...maine o voi avea...
De curiozitate,cit costa tictura in Romania?...pe mine ma costa aici 8€ sticluta de 30ml...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Maghiran-Majorana hortensis

La noi tinctura e 55mii sticla de 50ml si 65mii 40 de capsule.
Nu ai pe nimeni in tara sa ti le trumita colet.Ca e mult mai ieftin aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 25miky spune:

am oprit administrarea cu Branca Ursului la ovulatie luna asta ,si am reluat dupa ,rusii trebuiau sa imi vina pe 13 dar.. nu au venit ,suntem pe 19 si... nimicma dor, nu stiu ce sa cred ,probabil intarzie sa apara sau probabilce m-ar bucura enorm ,rugati-va pentru mine,Stefaniaro spui ceva de 6 luni ,tratamentul Cu Branca Ursului?Bafta la toate fetele ,sa auzim de

miky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

ASI te pupic si-ti multumesc...
Stii ca ai dreptate tu?...mai ales ca va trebui sa iau si tinctura de maghiran pt ca tensiunea mea e de obicei mica...
Si sigur costa si asta destul de mult...asa ca ori o rog pe mama sa-mi trimita,ori astept pina in Decembrie cind voi veni eu in tara..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Miki fa un test de sarcina!

Mergi la inceput