Cum scoatem mirosul urit din covoare?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Este exact subiectu` pe care-l cautam io :-) Motivul acelasi ... Giulia vomita in jet pe covoru`ei laptele ... Si cum io nu suport mirosul de otet, am sa incerc varianta cartofului ... da` e pe bune cu cartofu` ???
Io tot frec cu vanish, solutie parfumata de strers geamu`, servetele umede ... da` parca mi-e in suflet acel miros specific ...

Iren, voi ati rezolvat ???

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

MamaluGiuli, inca n-am rezolvat, ajtept shi io sa mai dea lumea solutzii verificate Btw, shi io aveam problema cu voma de la Bogdanel, care pin la un an a vomat continuu, dar era mititel shi statea in patutzu lui pina se usca moketa uda, acu nu mai poci spala nika, n-am un sa tzin monstruletzii...
Cami, super ideile, o sa le aplic in mod sigur, merci frumos ca de scos moketa nu poci, e a apartamentului, in toata casa am asha, ca deh, cin m-au intrebat ce vreau, parket sau moketa, am zis moketa! Acu asta e, mai stau aci 7 ani shi p-orma ma mut, ca cica dupa 10 ani de stat intr-o casa nu mai plateshti pentru stricaciuni, atunci cin te mutzi

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

motzu Juliei+tortu lu Bogdanelu-nou!
august-septembrie-nou!
pozne
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia-daniela spune:

Iren

e lipita mocheta? Eu am acasa un aspirator cu aburi, care curata tot ce vrei si ce nu vrei!!! Acesti aburi ies cu presiune mare si totodata si dezinfecteaza pe unde trec!!
Eu as fi curatat cu el daca eram in locul tau...si mai ales daca era intr-un colt, atunci l-as fi ridicat si as fi lasat aburii sa treaca prin tesatura, dupa care as fi curatat cu o perie aspra...este bine ca se asuca destul de repede, deoarece sint aburi fierbinti si nu apa.
In final, tot as fi luat Febreze...
Pe monstruleti ai putea sa-i preocupi in alta camera, de exemplu, dupa care faceti o plimbare mai lunga in park, sau in oras...

de la Cami.
P.S. faza cu cartoful e pe bune...curata si albeste datorita amidonului pe care il contine. Puteti sa probati pe o usa alba, care acum a devenit galbena......intr-un colt mai ascuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Cami, da, e lipita moketa, da m-ai facut curioasa cu aspiratoru tau cu aburi, ia mai zi de el, lasa umed, ce marca e, cit ai dat pe el, etc...

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

motzu Juliei+tortu lu Bogdanelu-nou!
august-septembrie-nou!
pozne
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

exista niste tuburi cu praf-detergent de diverse arome,
costa pana in 5 lei noi.
se arunca praful pe covor, sa zicem de levantzica
dupa o jumatate de ora se aspira
si covorul miroase frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Cum e aspiratorul cu aburi? Eu am curatator cu aburi (si nu aspira ...desi arata ca un aspirator). E bun si face treaba. Is multumita ca mi-am curatat canapeaua.
Uitasem de el ca doar sotul meu il foloseste la curatenie.



Adela , mamica de


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57912" target="_blank">Haideti sa ajutam un suflet de copil - Andrei Oniciuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Iren, nu stiu cum se pun la voi mochetele aici se pune si un www.capricarpet.com/images/padding-performance.jpg" target="_blank">pad dedesubt. Daca s-a imbibat in ala degeaba speli mocheta ca tot miroase. Daca nu e din ala aspiratorul care spala e minunat , am spalat mocheta alburie de la socrii dupa ce ne-am mutat de la ei si a iesit ca noua.
Cumnata-mea a rezolvat schimband mocheta cu totul dupa ce-a crescut copilul...acu' parca vad ca in cativa ani o schimba iar ca are al doilea copil

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

A ieshit mirosul, am frecat cu apa, otzet shi-o lingura de Oxi, p-orma am aspirat, da pata a ramas, ashtept sa se mai usuce covorul sa vad cum e.
Oanabeu, aci e podea sub covor, shi aspiratorul ala care spala il foloseam shi noi, numa ca, din pacate, la centru de unde-l inkiriez n-au decit modele mai veki, nu d-alea care lasa aproape uscat in urma lor...
Nepotzica, merci de pont, o sa-l pun pe sotz sa-mi ia detergentu din Ro cin se duce din nou.

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

motzu Juliei+tortu lu Bogdanelu-nou!
august-septembrie-nou!
pozne
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Iren, dar de ce nu incerci Bisell sau un produs similar?

Am observat abia acum ca la linkul dat de mine se deschide alta pagina, insa e tot a lui "Bisell". In partea de sus a paginii este un meniu. Mergi la "Products" -->"Cleaning formulas". La "Manual application" o sa gasesti tot felul de solutii. Eu am incercat din cele cu "Tough.." si "Odour remover" si au fost eficiente.

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

Ireno, da cu o perie cu otet.Da auzi, de ce nu arunci mocheta aia, eu nu suport mochetele, zau.
Apropos, frumosi copii aveti, ptiu ptiu ptiu sa nu-i deochi, fetitza as manca-o toata din cap pana in picioare, e SUPER frumoasa, moam, imi place de , toata ziua as pupa-o.

Mergi la inceput