hiperprolactinemie (2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

picuska03
Trimis la - 28/03/2008 : 13:52:32
--------------------------------------------------------------------------------

buna fetelor,sunt un nou membru si eu si am nevoie de sfatul vostru.
voi ce ziceti am sanse sa raman insarcinata daca am hiperprolactinemie?am urmat si eu un tratament cu brocriptim 2luni de zile,si dupa terminarea tratamentului,mi-a reaparut din nou.ce ziceti ce sanse am?va pup si astept raspunsul

erika


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia17 spune:

buna Roxanaz.mai iei tratament acum?eu am luat brocriptin 8 luni si cand mi au intrerupt pt alte analize prolactina s a triplat.si am trecut pe dostinex.cand am luat brocriptin dr mi a spus ca trebuie sa l iau mult timp si sa am grija ca pot sa raman insarcinata destul de repede dar i am spus ca am 2 copii si ca din unele motive nu mai pot ramane insarcinata.si a zis ca e bine.cred ca poti sa ramai insarcinata cel putin mie asa mi au spus.nu stiu ce sa mai cred cand citesc cate femei au probleme cu prolactina si isi doresc sa aiba copii si nu reusesc.eu iti tin pumnii si sper sa mai vorbim.dar te simti bine,te doare capul ?pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns picuska03 spune:

quote:
Originally posted by giulia17

buna Roxanaz.mai iei tratament acum?eu am luat brocriptin 8 luni si cand mi au intrerupt pt alte analize prolactina s a triplat.si am trecut pe dostinex.cand am luat brocriptin dr mi a spus ca trebuie sa l iau mult timp si sa am grija ca pot sa raman insarcinata destul de repede dar i am spus ca am 2 copii si ca din unele motive nu mai pot ramane insarcinata.si a zis ca e bine.cred ca poti sa ramai insarcinata cel putin mie asa mi au spus.nu stiu ce sa mai cred cand citesc cate femei au probleme cu prolactina si isi doresc sa aiba copii si nu reusesc.eu iti tin pumnii si sper sa mai vorbim.dar te simti bine,te doare capul ?pupici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns picuska03 spune:

multumesc pt raspuns giulia17 da ma doare si capul cateodata,si uneori ma simnt ca o gravida,fac teste si nimic.am stari de greata,nu stiu ce sa mai cred ce sa mai fac.eu sunt din pacate in irlanda si nu mai pot continua tratament pana nu ma duc din nou acasa,si asta o sa fie numai in august.sper din tot sufletu sa raman cat mai repede gravida cu un ingeras

erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

Fetelor , tot vb despre dureri de cap...cum se manifesta la voi aceste dureri ??
Va doare ceafa , fruntea...durerile sunt puternice si necesita sa luati calmante ... cum sunt mai exact?
Aveti si ameteli ?



O vesnica aspiranta
Lupta pentru bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns picuska03 spune:

draga marynik,durerile mele de cap sunt foarte puternice,mai ales fruntea ma doare si se trage dupa aceea in ochi,dar nu i-au nici un calmant pentru ca nu le pot lua,mi-e greta de ele,daca sti o alta metoda de calmare te rog sa imi spui si mie.
pupici

erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia17 spune:

buna,marynik.eu am avut dureri de cap insuportabile poate ve ti rade dar erau atat de puternice incat credeam ca inebunesc,ca nu mai sunt eu.nu imi trecea cu nimic,mai ales in ceafa.incepeaq ca o durere normala de cap si apoi se lasa in ceafa si simteam ca mi a amortit capul.luam ceva ,imi trecea un pic si iar ma lua.si ameteli de mergeam pe pereti.de cand iau dostinex sunt mai bine,nu imi mai curg nici sanii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia17 spune:

buna picuska.am intrat un pic sa vad daca ai mai scris ceva si am vrut sa ti mai scriu ca maine plec din bucuresti si ma intorc luni pe 7 cand incep sesiunea. am citit si am inteles ca tu nu mai faci tratament pana cand vii,dar nu te simti rau?eu l am intrerupt o singura data 2 saptamani si m am simtit f rau,au inceput sa mi curga sanii sa am ameteli si altele.din martie 2007 si pana acum doar 2 saptamani m i l a intrerupt dr.astept raspunsul tau,te pup si multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefi289 spune:

spuneti-mi va rog unde pot face analizele pt;anticorpi antifosfolipidici ,anticardiolipina si proteinaC?la Medsana costa 550lei!!!!!poate la Cantacuzino?grabiti-va cu raspunsul,va rog!!!!!va poop pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

Stefi , iti recomand sa le faci la spitalul Fundeni
Eu chiar te am intrebat de ele zilele trecute...avand in vedere ca ai multe sarcini pierdute...CHIAR te rog sa mergi sa le faci
Eu vb din proprie experienta , ca sa zic asa...si eu am astfel de probleme , din cauza asta am pierdut cele 2 sarcini
La Fundeni te duci dim la prima ora , in jur de ora 7 si iei legatura cu dr Uscatescu
Este specializata in asa ceva , daca dai o cautare pe google ai sa citesti de enorm de multe cazuri
Aici analizele sunt gratuite , mergi cu trimitere de la dr ginecolog sau de familie
Daca mai ai alte intrebari eu te ajut cu cea mai mare placere


O vesnica aspiranta
Lupta pentru bebe

Mergi la inceput