Pacientele Prof. Marinescu

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MARY-ADY spune:

BUNA FETELOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by Karina

Eu una am o parere f. proasta. Am fost la el acum 7 ani si desi i-a dat bani cu carul, a ajuns la un moment dat sa tipe la mine, ca de ce am venit martea la spital, sa vin miercuri la cabinetul din spital (la care stateai cu orele si de cele mai multe ori degeaba, ca nu venea). Asta in conditiile in care eram in tratament si chiar el ma chemase pt. un echo. Am facut 3 IAS-uri nereusite, in conditiile in care trebuia sa fac inainte o histeroscopie, pe care am facut-o dupa cele 3 IAS-uri si numai cu ajutorul doctoritei Anca Moisa (pe atunci Vasilescu), care l-a pacalit zicindu-i ca a zis el ca-mi face o histeroscopie.
Dupa ce a tipat la mine, nu am mai calcat pe acolo... Am fost la prof. Ancar caruia ii datorez acum minunatia mea de baiat, Bogdan.
Dupa ce am plecat de la Marinescu, am auzit de colega unei prietene care a mers pe tipul sarcinii la el si apoi a nascut tot cu el. Fata a avut cerclaj si a nascut normal, un baiat handicapat, fiindca doctorul a uitat sa-i scoata cerclajul inainte de nastere... L-a scos mult prea tirziu...



Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine



Karina + Bogdanel

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Ajutati-l pe Mihaita !


eu nu prea pot sa cred asta pt.ca in cazurile nasterilor naturale, pana sa nasti, ai parte de cel putin un control ginecologic cu palpare directa; n-as putea crede ca a uitat sa i-l scoata si a lasat-o sa nasca natural cu cerclajul pus... handicapul copilului in ce a constat? cum sa poata sa nasca natural cu cerclajul nescos?

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Vad ca a fost acum mai mult timp mesajul tau, dar:
Karina, nu vreau sa starnesc o polemica, dar, draga mea, cine te-a pus sa-i dai bani cu carul????
Eu nu i-am dat niciodata bani si nici n-o sa-i dau. Ma pregatesc de FIV si nici macar asta nu ma face sa scot banutzii din buzunar.
E un medic mult prea mare ca sa-si "dozeze" decibelii in functie de suma pe care i-ai bagat-o in buzunar.


Si, avand un caz in familie, sustin cu siguranta ca si un incepator stie ca, mai intai, trebuie sa-i tai serclajul unei femei ca sa poata naste pentru ca, altfel, iesit bebele, ii rupe uterul.
Malformatiile sunt cele congenitale. Celelalte sunt accidente.

Mi se pare aiurea sa sustinem niste lucruri atat de grave, fara sa fim foarte bine informati. Daca eram insarcinata si maine m-as fi dus la spital sa nasc cu M., mesajul meu ar fi fost mult mai dur.






Cand asteptarile sunt prea mari, sampania ramane nedesfacuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

anca dur in ce sens la adresa cui?
eu am o parere f buna despre dl prof M
chiar daca nu am reusit pana acum sa obtin sarcina inca nu m-am descurajat
si sper sa nu ma apuce batranetea pana reusesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Exista vreun sens pentru dur??

Marinescu e un profesionist. Nu e cel mai calm om, dar nimeni n-ar trebui sa-i puna la indoiala profesionismul care nu are legatura cu banii pe care ii bagi sau nu-i bagi in buzunar.

Monty, era un mesaj PRO M., daca nu ti-ai dat seama.




Cand asteptarile sunt prea mari, sampania ramane nedesfacuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Sa va spun despre experienta mea cu Marinescu. Cand eram in tara era doctorul meu si eram multumita. Anul trecut, in ianuarie, doctorul meu de aici mi-a descoperit un chist mare pe ovarul stang si mi-a spus ca trebuie sa ma opereze si sa-mi scoata ovarul. Bineinteles ca m-am speriat foarte tare cand am auzit asa ceva si primul lucru pe care l-am facut a fost sa-l sun pe Marinescu, in care aveam incredere oarba. Mi-a spus ca daca nu e cancer, el imi va salva ovarul. In mai putin de o saptamana eram in Romania pt operatie. Lasand la o parte faptul ca spitalul arata ingrozitor, a fost o decizie foarte proasta din partea mea sa ma las pe mana lui Marinescu. Dupa operatie ne-a spus mie si sotului meu ca totul e in regula, ca a scos chistul si mi-a ramas mare parte din ovar. Dupa 2 saptamani am fost la dr Iosup pt o echografie generala, pe care o programasem cand am aflat ca merg in tara. (Nu am facut echografia sa-l controlez pe Marinescu). Cand dr Iosup mi-a spus ca ovarul meu stang e plin de chisturi, am simtit cum cade tavanul pe mine. Mi-a explicat ca ovarul respectiv nu poate fi salvat (exact ce-mi spusese doctorul meu de aici). In seara respectiva l-am confruntat pe Marinescu cu noile informatii. A reactionat foarte rau - a inceput sa tipe... s-a evervat f tare, desi i-am explicat ca sincer nu m-am dus sa-l controlez, a fost o intamplare. Mi-a facut o alta echografie si mi-a spus ca Danut (Iosup) a avut dreptate, ca intr-adevar mai sunt chisturi si daca vreau putem repeta laparoscopia. Nu am mai vrut sa mai am de-a face cu el, asa ca i-am spus ca nu vreau sa repetam laparoscopia. Mi-a zis ca pot foarte bine sa stau cu chisturile respective si sa am o sarcina normala, ca nu se va intampla nimic. Cand m-am intors acasa (in USA) am mers la dr, am facut echo si am programat o alta operatie. In timp de o luna chistul (care era format din mai multe chisturi de fapt) se dublase! Asa ca, daca ramaneam cu 'opera' lui Marinescu, puteam avea probleme foarte mari.
Stiu cum e sa ai incredere in el si nu incerc sa schimb parerea nimanui. Simt ca e datoria mea insa, sa va spun prin ce am trecut.

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia13 spune:

eu nu vreau decat sa-i multumesc prof.Marinescu ptr.ce a facut ptr.mine.
Stiu ca este suparat pe mine si sper sa-i treaca.
Va multumesc domnule profesor ptr.tot ceea ce ati facut ptr.mine
Dumnezeu sa va ocroteasca si sa va dea sanatate si putere sa ajutati mamele care nu reusesc sa ramana insarcinate.
Cu mult respect si consideratie o pacienta a dvs.pe care ati facut-o fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyloo spune:

Salutare,
Azi urmeaza sa sun pentru programare la dl.doctor .... stie careva cum e primul consult si care sunt preturile la cacinetul dr.Bogdan Marinescu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Buna fetele,

daca tot am gasit subiectul am zis sa-mi spun si eu parerea despre un OM cu mare suflet: profesorul Marinescu.

Sunt mamica unui ingeras de 1 an. Sarcina a fost in urma unei inseminari artificiale (a doua pe care am facut-o) cu profesorul Marinescu. Atat la consultatiile premergatoare inseminarilor cat si pe erioada sarcinii am fost foarte multumita de el ca om si mai ales ca medic profesionist. Am avut o incredere oarba in el. Stiam ca nimic rau nu se poate intampla ingerasului meu atat timp cat el imi urmareste sarcina. Am nascut (naturat cu peridurala) in aprilie anul trecut, la Giulesti. Totul a decurs normal. Desi spitalul nu e cine stie ce, tot personalul s-a purtat super bine.
Despre bani si atentii, asa cum au mai spus i alte fete aici, pentru el nu conteaza. Te trateaza la fel de bine indiferent daca-i dai o atentie sau daca nu. La nastere (sper ca toate sa ajungeti la acest moment) abia a vrut sa-mi ia plicul, asta a doua zi dupa ce a venit sa ma consulte.

Multa bafta tuturor si sa va vad cat mai repede cu bebelusi in burtica.



Crina si Maya Georgia

1 Anisor


varsta Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

Fetelor

vad ca acest subiect nu este atat de dezvoltat ca cel cu pacientele dr Tutunaru....

eu nu as face comparatie.....intre medici....eu cred ca este asa cum se zice si despre duhovnici.....trebuie sa cauti mult pana il gasesti pe cel care ti se potriveste cel mai bine....

si eu am fost la Domnul profesor....la o laparoscopie.....totul a fost f bine...mi-am revebit foarte bine din operatie....

conditiile din spital intr-adevar nu sunt placute deloc.....

dar e adevarat...nu cerseste bani....nu am dat....

este adevarat ca ii sare si tandara.....dar eu pun asta pe seama faptului ca este si profesor.....si ti se cam ia sa auzi nebunii sau sa te ia cineva peste picior.....imediat reactioneaza....

eu cred ca este un medic bun la probleme de sterilitate....dar mai putin poate preocupat de verificarile ecologice....adica fuiind atat de ocupat e mai greu cu monitorizarile la el....

va pup si sper ca din ce in ce mai multe fete vor scrie aici...
daca aveti alte intrebari astept pe PM

cami-antonia

Camelia

Mergi la inceput