Pacientele Prof. Marinescu

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

katty Eu am facut inseminarea la Giulesti cu prof. Marinescu. Ti-am dat detalii in PM.
Iti multumesc pentru felicitari dar inca astept rezultatul.


Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Marina ti-am trimis PM


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Marrina, iti multumesc mult! Ii voi arata ce mi-ai raspuns.


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARY-ADY spune:

BUNA ,
SPER CA SA MERG SI EU CAT DE CURAND LA DOMNUL DOCTOR MARINESCU,CRED CA ESTE SINGURUL CARE MA POATE AJUT
MA BUCUR SA AFLU CA NU ESTE SPAGAR CA ALTI DOCTORI,SI CHIAR II PASA DE PACIENTI.
DACA MAI ESTE CINEVA CARE A FOST DE CURAND VA ROG DATI DETALI REFERITOR LA PRETUL CONSULTATIEI,ANALIZE..ETC
MULTUMESC SI PASTE FERICIT TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

MARY_ADY Daca vrei sa te programezi la prof. Marinescu trebuie sa o faci din timp. LA Giulesti la Cabinetul de sterilitate te va programa probabil doar prin septembrie (nu costa nimic consultatia), la Cabinetul particular trebuie sa suni in 10.04 ca sa-ti faci programare pentru luna mai (nu stiu cat costa).
Nu trebuie sa mergi neaparat cu analize dar daca le ai va putea trage mai repede concluziile (hormonalele din ziua 3, progesteron in ziua 21, prolactina, histerosalpingografie, tot ce mai ai pe acasa legat de istoriul tau).
Iti recomand sa nu astepti prea mult. Timpul trece



De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!
marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio05 spune:

buna,
si eu sunt pacienta d-lui prof marinescu.la prima consultaie am fost pe 17 ianuarie 2007 iar in februarie pe 14 am facut laparo si in martie am facut cauterizarea unei ectopii. prin urmare in trei luni am rezolvat la d-l profesor tot ce nu am rezolvat in doi ani la galati.sa nu va asteptati sa comunice prea mult cu voi, isi face treaba bine dar nu-ti spune nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARY-ADY spune:

BUNA FETELOR,
Ce faceti?
Cine a mai fost de curand la doctorul Marinescu?Cum este cu tarifele? Spuneti-mi si mie,,,va roggggg..
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

MARY-ADY, ti-am scris ca la Giulesti nu costa nimic iar la Marinescu Center poti afla la telefon care e pretul. Programarile pentru luna mai s-au terminat acolo.

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!
marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori79 spune:

Buna, fetelor!
Eu sunt pacienta d-lui profesor Marinescu din noiembrie 2005, cand mi-a facut o laparoscopie la Giulesti, pt. endometrioza. De atunci sunt la el si sunt fff multumita de profesionalismul lui. Luna trecuta am facut o inseminare, tot cu el, din pacate nereusita, dar nu ma las. In vara o sa trebuiasca sa mai fac o laparo cu el, intrucat mi-a recidivat endometrioza. Ce pot sa spun despre el, este ca e un profesionalist desavarsit, trateaza toate pacientele in mod egal, nu-i pasa daca cineva ii baga sau nu ceva in buzunar. Oricum, pt. el nu conteaza hartia de 50 RON pe care ar primi-o de la fiecare. De asta am si renuntat la a-i mai da ceva de la o vreme, pt. ca el nu conditioneaza actul medical de bani si nici de conditia materiala a pacientelor.
Eu am ff mare incredere in el si sunt convinsa ca voi reusi cu el! O sa-mi tin bebele in brate cat mai curand!
O zi buna si ... Hristos a inviat!

fori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

dac poti poate imi dai si mie mai multe detalii despre inseminare, trebuie sa fac luna viitoare una cu dl prof., trbuia si luna asta dar din pacate e plecat la un congres asa ca am amanat, sunt asa nelinistita sa nu se mai intample si altceva sa nu se poata nici luna viitoare, mm chinui de 3 ani prin doctori si cu analize, sotul meu are azoospermie, si in sfarsit am ajuns la domnul doctor, pentru fiv am crezut noi, dar el ne-a sfatuit sa facem IAD, nu stiu ce trebuie sa stiu despre aceasta procedura ce tr sa fac, ne dorim f mult un bbe si am f mari emotii, ca totul sa iasa bine, am citit pe forum ca e foarte ocupat si te amana mult? e adevarat? eu mi-as dori sa se intample cat mai repede. la giulesti ai fost?

Mergi la inceput