Pacientele Prof. Marinescu

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Ana (housepocket480), maine ne intalnim la usa prof. Marinescu. Ma gandeam sa-ti scriu mai multe detalii pe PM dar vad ca nu ai activata optiunea.
Eu am mai fost la prof. M acum vreo 2-3 ani, mi-a facut laparoscopie, am fost multumita de colaborare. Trebuie sa ai pregatite analizele ca sa-i poti expune cat mai coerent problema. Sa ai hormonalele, HSG/laparo, spermograma. Sunt bune cele pe care le ai de la alte spitale. Nu te trimite sa le repeti la Giulesti. Noi aveam o spermograma (adica mai multe) cat de cat la limita si eu o dadeam intr-una ca nu cred ca sunt facute bine in Brasov asa ca ultima oara cand am fost la el mi-a propus sa facem o inseminare si ca sa fiu sigura ca e bine analizata spermograma (eu, nu el) sa o repet la Giulesti in dimineata in care vin la consultatie. Pentru spermograma trebuie sa te programezi inainte la laborator.
Despre "ce stii" eu zic mai intai sa-l lasi sa-si spuna parerea si vezi la fata locului cum intervii. Mie discutiile cu el mi s-au parut coerente intotdeauna. Este un dr. foarte ocupat deci fii cat mai concisa. Normal ca daca trecutul tau medical e complicat trebuie sa intri in detalii. Cadoul nu e o conditie. Mie asa mi s-a parut. Iar asistenta nu sta cu el in cabinet (cel putin asa a fost cand am fost eu) deci n-ai de ce sa te pregatesti in acest sens.

Fii cat mai linistita cu putinta. Totul va decurge bine.

Daca mai ai nevoie de alte detalii... ma gasesti azi pana la ora 16:00 prin zona.

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor si eu am programare la Marinescu pe 13 dec, la Giulesti. Analizele le-am facut acum la Bucuresti, pana merg la el am rezultatele. Cum procedez la el in cabinet? Ii dau si lui ceva sau platesc doar consultatia? Cam cat se da? 1-2 mil e bine? Sau mai mult trebuie? Fetelor, care mergeti maine, poate ne spuneti si noua cum ati facut


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Laura la spital nu se plateste consultatia. Iar Marinescu m-as mira sa-ti ia bani pentru o consultatie! Mie nu mi-a luat pentru histeroscopie! Eu zic sa nu te mai stresezi si sa te duci linistita la el. Incerc sa-ti spun ca la Giulesti pentru consultatie nu se da nimic si Marinescu nu primeste bani. (poate pentru interventii, dar nu pentru consultatie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Lachi sar'na! Dar kiar asa?! Mie rusine! Sunt invatata sa las milionul la doctori + consultatie Acu' ce ma fac? Eu le bag bani in buzunare, de obicei sau ii pun pe masa. Daca ma cearta si ma da pe usa afara??? Pe bune, nu glumesc, m-ai bagat in ceatza! Cred ca fac asa: incerc sa-i dau si sper sa nu ma ocarasca


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Laura ti-am trimis PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Totul a decurs bine ieri. Maine merg la inseminare.
Cu Ana (housepocket480)nu m-am intalnit. M-am uitat eu la blonde, brunete si satene in fata cabinetului profesorului dar ...

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:


Inseminarea a decurs bine, zic eu. Doar ca n-am reusit sa vorbesc nimic cu prof. Marinescu. Acum sunt in perioada de asteptare.



Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Am sa va spun povestea mea pe scurt.in luna iulie am facut laparo pt desfundarea trompelor la Giulesti la dr.Cristescu.Dupa operatie mi-a spus urmatoarele:"mama cum ai fost asa te-am lasat,nu ai decat sa adopti un copil sau sa faci fiv care costa 3000de euro,asa ca du-te si adopta unul.Si nu mai plange atata......"Va dati seama ca am facut un soc.Nu ma asteptam la asa ceva.In nebunia mea ma intalnesc cu prof.Marinecu pe holul spitalului,l-am abordat plangand,m-a luat in cabinetul asistentelor si mi-a explicat ca am mai multe sanse nu ce spusese dr.Cristescu.
M-a chemat pt histero,apoi pt reimplantare tubara,pe care am refuzat-o cu 5 minute inainte de a intra in sala de operatii(imi era fff frica de anestezie)nu s-a suparat pe mine cu toate ca era ora 23 si venise in spital special pt mine.Din contra a incercat sa ma linisteasca(eu sunt o plangacioasa din fire)Mi-a explicat cu lux de amanunte tot ce urmeaza si dc fac operatia si dc nu.Bani nu prea primeste.
In luna decembrie voi incepe tatamentul pt FIV,iar in luna ianuarie va avea loc ET.
Pt mine este o persoana deosebita in comparatie cu altii dr pe care i-am intalnit.
Sper sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa avem un bebit frumos si sanatos.Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

madalina28 Iti doresc succes la FIV. Sa ti se implineasa visele!

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

quote:
Originally posted by marrina


Inseminarea a decurs bine, zic eu. Doar ca n-am reusit sa vorbesc nimic cu prof. Marinescu. Acum sunt in perioada de asteptare.



Trebuie doar sa crezi!

marrina



Marrina, felicitari ptr. inseminare. Pot sa te intreb in ce a constat exact si cam cat a durat? Si, daca nu e cu suparare si cat a costat (eventual pe PM). Multumesc mult!
Colega si prietena mea care e disperata sa aibe un BB, trebuie sa sune pe data de 11 dec. la cabinet sa se programeze, dar nu mai are rabdare sa afle informatii.

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput