Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (54)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Ancris, Maria-Alexia, nu stiu care e explicatia si nici daca e valabila si pentru dormit si pt. miscarile lui bb.Ieri la monitorizare dupa ce am stat pe spate m-a intors asistenta si pe stanga.BBeul era cam lenes, nu prea misca -sau cel putin eu nu prea il simteam. Cand m-a intrebat asistenta de cate ori il simt in decursul unei ore m-am uitat la ea ca vitelul la poarta noua si i-am spus ca eu de f. multe ori nu-l simt ore intregi.

Mandy, 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

catutza... nu moderatorii se ocupa de bucataria noastra interna, cu listutza si celelalte....
care are timp dintre noi face lucrul asta... modificat date, deschis subiecte... asa ca e de ajuns sa spui ca vrei modificarea cutare, daca nu stii s-o faci singura, si se rezolva.

Cristina 32+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Poze cu Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Merci pentru modificare,dar ar mai fi ceva...o sa nasc la Pantelimon.Scuze dar am uitat sa scriu de prima oara!Catutza37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Catutza ce sperietura mi-ai tras! Pai expresia aia cu "sa ma taie de pe lista" te duce cu gandul la tot felul de bazaconii... Bine ca nu e asa,si ca e doar o modificare de DPN.

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">BB Stefan 31+

Varsta BB Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

mai fetelor, nu ma bagati in sperieti... eu dorm exclusiv pe partea dreapta!!!
xandra


pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

O sa incerc sa va spun cat mai pe scurt de ce nu o sa mai nasc la Municipal cu dr Grigoriu.In primul rand vineri m-am dus la dr sa-mi iau prenatalul pe luna octombrie,nu venise inca,iar asistentami-a luat tensiunea,aveam 14 cu 8,am mai asteptat pe hol vreo doua ore pana a venit dr,si inainte de a intra la el mi sa luat iar tensiunea: 16 cu 10.Mi-a zis ca cel mai bine ar fi sa ma internez, am sunat la dr mea,la Grigoriu si ce credeti ca-mi zice?Ca nu are loc de mine in spital,adica in tot spitalul Municipal nu se gasea un pat nenorocit si pentru mine!Catutza37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancris spune:

vreti sa va spun ca eu nu pot dormi pe spate..absolut deloc pentru ca ma simt...asa cum spune Sofia la mamici de sept-oct ca un gandac cazut pe spate,pe dreapta daca ma asez in maxim 2 minute ma doare burta....iar pe stanga nu ma pot aseza..pt ca s-a asezat BB foarte confortabil..si mi-e mila sa stau ca vacuta..Asa ca sa nu ma intrebati cum dorm si mai ales cat dorm. Cand le aud pe unele mamici spunand..dormi acum..ca dupa aceea nu mai dormi,stau si ma gandesc ca diferenta la mine va fi probabil de 2-3 ore pe care le dorm acum. Peste zi nu pot atipi ca BB e in continua miscare..chiar daca a inceput sa nu mai fie atata spatiu disponibil pentru el..

ANA MARIA 36+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/anamaria_2369/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

xandra, nu te speria! Si eu dorm numai pe dreapta de cand m-am nascut. daca ma pun pe stanga oricum ma intorc inconstient in max 30 secunde. Din ce-am citit pana acum inseamna ca eu i-am taiat lui bebe juma' din portia de oxigen si hrana in ultimele 7 luni! Daca era asa grav, sunt sigura ca ne spuneau doctorii, ori pozitia de somn nu este un "must" nicaieri. Cel putin eu n-am auzit. E cert ca pe stanga e mai miscaret (asa stau la televizor din cauza aranjamentului mobilei), dar nu cred ca e f. grav ca dormim pe dreapta.
ina, buna dimineata!

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Taniascuze ca te-am speriat...fara sa-mi dau seama!Apoi a trebuit sa dau telefoane sa ma chinui sa ma primeasca si pe mine cineva la un spital ca eu cu dr eu fara dr!Pana la urma am ajuns la spitalul "Titan",prin cunostinte va dati seama.Aici m-a luat o dr la camera de garda,mi-a luat tensiunea aveam 14 cu 8,m-a consultat si ma intreaba "de cand sangerati?" Am ramas blocata! Dar de fapt ea, ma consultase cu 2 valve sau cum le zice si eu avand colul scurt....am sangerat putin! Trecand peste asta, m-au internat,am ajuns in camera si acolo mi-au luat iar tensiunea; 13 cu 7,scazuse fara sa-i fac nimic!Catutza37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Am ramas la ei de vineri pana luni, mi-au umplut fundul de injectii de nu mai puteam sa stau pe o parte si trebuia sa stau!In tot acest timp mi-au facut o ecografie si mi-au zis ca o sa-mi faca cezariana cat mai curand ca nu ajunge suficient oxogen la copil,va dati seama ca am fost terminata 3 zile!Mergeam din ora in ora sa-mi asculte bataile inimii copilului,sa-mi ia tensiunea si sa inhalez oxigen.Catutza37

Mergi la inceput