Copilasi de iulie-august 2004 (119)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Carmen,draga PM sau mail,ca daca e pm l-am primit daca-i mail,nu l-am primit.S-ar putea sa fi pus Mario ceva restrictii la e-mailuri,o sa-l intreb cind vine acasa.
acuma,sa va zic ceva dar sa nu ma certati,daca-mi puteti da un sfat,numai.Am fost afara cu Ricardo si s-a tot jucat cu pietricele si cu bucatale de lemn.A luat de jos una si se juca cu ea.La un moment dat n-am mai vazut bucatica de lemn in manuta.Am urcat sus,l-am lasat in tarc sa-i fac repede fructele si m-am dus cu bieronul sa-i dau sa manince.N-a vrzt sa deschida gura si.....stupoare,bucatica de lemn in minuta,dar mai mica.I-am deschis gura cu forta si am luat vreo 4 aschiute din gura-Acuma,daca a inghitit ceva,am incercat sa reconstitui bucatica la loc sa vad daca e marimea initiala,dar nu pot sa fiu sigu´ra.Toata bucatica era uda si aschiile deja moi,deci el a bagat tot in gura si a inceput sa o mestece.Nu stiu daca a inghitit vre una,dar daca cam la ce ma pot astepta,ca-mi tremura toate alea.Cred ca s-a agatat pe bluza de afara si in tarc a gasit-o,ca altfel nu pot sa-mi explic.

Dana,Serban si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Marcela,eu iti zisesem de paracetamol doar pentru dureri(daca ai)eu una nu supot sa ma doara ceva,parca agraveaza starea.
Multam fain pentru site,o sa-l incerc sa vad ce si cum...iar despre haine si eu cat am alaptat(11luni)eram rotunjoara bine(85kg),nu credeam sa mai intru in hainele vechi vreodata,dar acum am slabit 11kg,mai am vreo 9 pana la greutatea initila si totusi imi vin 2 perechi de jeansi din tinerete si o mare parte din bluzite,asa ca...rabdare,rabdare,rabdare si diete.

Sabina vine acasa,va multumim! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57651" target="_blank"> aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

A baut tot biberonul cu piure,s-a jucat nitel si acum doarme.Nu l-am auzit tusind sau alte zgomote,el mai mesteca si hirtie citeodata si nu o inghite,o scuipa,dar tot mie frica sa nu fi inghitit vreo aschie.No,ce sa fac?

Dana,Serban si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

quote:
roller025 Posted
--------------------------------------------------------------------------------
Andreea, cred ca merge mai bine o aspirina si un paracetamol, ca a/c asta ma omoara!



...da ai dreptate,multa sanatate!si pe mine ma zapaceste ac daca stau cu capul in el...



Sabina vine acasa,va multumim! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57651" target="_blank"> aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ema - io zic ca se ineca daca vroia sa inghita, lemnu` nu se dizova deci ai salvat bucatile, parerea mea Ce nazdravan este Ricardo

Sanatate celor ce i-au paracetamol si aspirina ca mine

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ema, zici ca aschiile erau moi si el nu da nici un semn ca ar avea ceva, nu cred sa aiba nimic. zic sa-l mai urmaresti, da` daca n-a schitat nimic pina acum, poate e bine.
era pm trimit acum mail

quote:
Originally posted by ema

Carmen,draga PM sau mail,ca daca e pm l-am primit daca-i mail,nu l-am primit.S-ar putea sa fi pus Mario ceva restrictii la e-mailuri,o sa-l intreb cind vine acasa.
acuma,sa va zic ceva dar sa nu ma certati,daca-mi puteti da un sfat,numai.Am fost afara cu Ricardo si s-a tot jucat cu pietricele si cu bucatale de lemn.A luat de jos una si se juca cu ea.La un moment dat n-am mai vazut bucatica de lemn in manuta.Am urcat sus,l-am lasat in tarc sa-i fac repede fructele si m-am dus cu bieronul sa-i dau sa manince.N-a vrzt sa deschida gura si.....stupoare,bucatica de lemn in minuta,dar mai mica.I-am deschis gura cu forta si am luat vreo 4 aschiute din gura-Acuma,daca a inghitit ceva,am incercat sa reconstitui bucatica la loc sa vad daca e marimea initiala,dar nu pot sa fiu sigu´ra.Toata bucatica era uda si aschiile deja moi,deci el a bagat tot in gura si a inceput sa o mestece.Nu stiu daca a inghitit vre una,dar daca cam la ce ma pot astepta,ca-mi tremura toate alea.Cred ca s-a agatat pe bluza de afara si in tarc a gasit-o,ca altfel nu pot sa-mi explic.

Dana,Serban si Ricardo



Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Ema,n-ai decat sa te uiti maine in pampers si sa cauti bucatele de lemn...in gurita e clar ca nu are nik din moment ce a papat,nu te ingrijora,.

Sabina vine acasa,va multumim! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57651" target="_blank"> aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ziua buna!
scuzati absenta, azi iar zi de filmari si inregistrari.
Ema, da-i apa sa bea. daca nu tuseste e totul ok in principiu. oricum supravegheaza-l pana diseara.
vad ca vorbiti de cuvinte si limbaj la copii. Patrick nu spune nimic inteligibil si cu adresa, doar japoneza lui avansata. dar ii toaca guraaa....mama mama. asa ca nu va suparati pe mine, dar la varsta asta chiar nu ma stresez deloc. daca va uitati la subiectele de la "parintii intreaba" o sa vedeti o gramada de cazuri la fel.
iar despre tinut in ham si cazut, sunt complet de acord cu Andreea B. trebuie sa se obisnuiasca sa pice nitel si sa aiba libertate. sa vedeti ce repede devin maestri, nu cad deloc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Ema-incearca-daca reusesti!-sa-i pipai cerul gurii si pe lateral. Daca nu-i nimic pe acolo (si eu sunt sigura ca nu e nimic), asta e....
Sub deviza "sa capete copilul imunitate", la noi e ceva frecvent sa inghita nisip cand iese cu ta-su afara.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
La mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Incerc sa ma linistesc.
Andreea,poti fi sigura ca maine-s direct cu betisoare in pampers sa vad daca e ceva suspect.
Roxana,i-as da si apa dar doar ce-a mincat un biberon de 300 ml de piure si urmatoarele 4 ore nici nu ma pot apropia cu sticla de el .
Mai am putin si fac poze la obiect sa va arat,dar ma opreste bunul simt.Deci sa-l verific pina diseara dar la ce?Sa nu plinga sau sa se stringa de burtica,sau la ce sa fiu foarte atenta?Imi dati iar o mana de ajutor?

Dana,Serban si Ricardo

Mergi la inceput