Copilasi de iulie-august 2004 (119)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

azi am avut o revelatie: la ionut nu am avut blender si (de nevoie??) a mincat cum trebuie si fara probleme. apoi, pe vremea aia nu se gaseau hamuri peste tot si pina sa gasesc a invatat sa mearga singur si la bine. concluzia o trage fiecare...
lia, in aceeasi oala sunt si eu (de fapt in toate oalele nashpa ma scald), eu am sa-i scot hamurile si am s-o las sa cada o data, de doua ori pentru ca altfel nu se va invata sa cada cum trebuie, venind in nas tot timpul! parerea mea...
andreeab, da, fac bine tare, scriam in cap trecut, tocmai ce-s cu amindoi pe antibiotic... saru`mina.
azi am inmcercat iar s-o pun pe oala, nu a vut sa se aseze ici in ruptu` capului, ridica dinfundulet in sus. am incercat sa-i dau papa cu lingurita, dupa o serie de dat din cap in sensul ca nu, am ajuns iar la biberon, nu pot trece peste momentul asta de a o lasa flaminda, poate poate... nu ma lasa inima!!!
vrabiuto, tre` sa-si faca meandrele...
sa stiti ca in afara de tite care parca-s oleac mai mari (si normal, doar le-a smuncit un an) in rest nu-s asa afectata de a doua nastere, bine, tinind cont si de virsta si de faptul ca toata miscarea care-o fac (si slava domnului, din belsug!!) eset foiala din timpul zilei.

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Marcela,tot la homeopate esti?...poate daca bagi si un paracetamol,o aspirina ceva...oricum e abia a doua zi,nu?cred ca maine o sa fii mai bine...cel putin eu asta-ti doresc.A,voiam sa te mai intreb ceva,stii vreun site,la fel de bun ca webshots si care incarce poze mari,repejor?

Dana,un antinevralgic si trece mintenas,.

Sabina vine acasa,va multumim! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57651" target="_blank"> aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Carmen pai tocmai deaia te intrebam,ca stiam ca-s bolnaviori,poate vreo ameliorare,ceva...oricumpentru okiosi.

Sabina vine acasa,va multumim! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57651" target="_blank"> aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Mai fetelor,de ce nu primesc e-mailuri?
Am verificar si la rubrica daca poti primi e "da".Ce sa fie?

Dana,Serban si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

andreea - tot pe homeopate. febra nu am, asa ca antitermicele nu imi folosesc... vorba lu' carmen, tre' sa isi faca mendrele...
pentru fotografii eu am mai folosit sendpix, care are link direct din softul acdsee. mai e un site despre care am auzit ca e bun dar inca nu l-am incercat: http://www.myphotoalbum.com/ cred ca merita sa il incerci.
apropos de haine - eu inca mai trag speranta ca va veni si ziua in care voi incapea inapoi in costumele, bluzele si rochitele dinainte de sarcina. sa inteleg ca nu mai am sanse sa revin la dimensiunile dinainte????????

foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

parca ilinca este mai bine, in schimb a trebuit sa-i culc in camere separate din cauza lui ionut care tuseste de rupe. si nu va zic ce galagie este, eu stau la 4 si linga noi, cei de la 4 isi fac mansarda, se taie cu fierastraul electric, mai mir cum de pot dormi asa.

quote:
Originally posted by ANDREEABANICA

Carmen pai tocmai deaia te intrebam,ca stiam ca-s bolnaviori,poate vreo ameliorare,ceva...oricumpentru okiosi.

Sabina vine acasa,va multumim! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57651" target="_blank"> aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru




Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Andreea, cred ca merge mai bine o aspirina si un paracetamol, ca a/c asta ma omoara!

Daca stau si ma gandesc bine aceleasi simptome le aveam si acu 2 ani, da' era si multa greata la mijloc. Din asta parca nu am...

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ema, ti-am trimis mail

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Dana, pai poate vine si greata....

Eu numa' ce m-am intors de la masa - sunt iar cu burta plina si va citesc. Stefan a mincat si el tot, ba chiar si juma' de banana drept desert si acum doarme - i-am spus mamei sa-l scoata dupa asta in parc si sa-i dea iaurtul acolo ca eu am azi o zi foooarte lunga si n-am sanse sa-l mai scot in parc (cred ca voi ajunge acasa pe la 9...) si asta se va repeta si miine dar asta e...



Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni

Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Gabitzu, poate, da' mai incolo, peste vreun an...

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput