Oligospermie (12)- putini, da' (ne)buni!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

Mey, da de ce munciti asa din greu daca n-aveti mostenitori.
Concentrati-va pe BB-ei si lasati munca pt masini.
Nu-sh cum se face ca nu prea nimerim ovulatia,ori sunt testele astea aiurea.Ca dupa ce saracii de noi tragem cu gloante aproape oarbe mai intervine si faptul ca nu vedem tinta.Cat despre punct ochit punct lovit...Acu chiar stateam si ma gandeam la gigei-cum tre sa mearga ei pe-ntuneric,pe teren alunecos, sa bajbaie, sa lupte cu gravitatia, sa caute un ou care e prea departe sau chiar a trecut de ei.Si apoi mor ca somonii saracii.Da macar aia mor cu constiinta impacata ca si-au facut treaba. Numai Gigel sa nu fii.Le-o fi facut cineva vreun monument intr-o piata publica? Nu cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Greule dar sotioara nu citeste si ea din cand in cand pe la 'endometru', ca acolo tot povestim despre cum se nimereste ovulatia + multe alte intimitaturi.......
Cat despre statuie, iou ridic una , mai ales in numele celor cazuti eroic la datorie, caci atunci cand va fi si un erou invingator, pe acela am sa-l imbrac in aur spiritual in burtica mea, si apoi am sa-l asez la loc de cinste in centrul vietii mele, alaturi de consort, desigur....

Cat despre sadism, unii numesc felul meu de a gandi si actiona, drept un fel 'sadic', desi eu sunt in multe alte feluri, numai astfel nu prea ma vad, desi s-ar putea sa nu ma vad eu bine....
Dar daca ei zic.... zic si eu ca ei.... adica ma autoflagelez...
Spirituali e un cuvant tare apropiat de realitatea noastra....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

Nu prea citeste ca-i super-ocupata,doar din cand in cand peste umarul meu sa vada ce mai debitez,dar am s-o pun sa se mai documenteze.Intr-o vreme era cu temperaturi,grafice etc dar cred c-a mai uitat de ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

Io-la-ri-ti,io-la-ri-ti
Io strig eu aud
Ce sport o mai fi si asta.
Uni sunteti mey?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Buna dimineataaaa! Cum e afara asa sa fie si in sufletele vostre...soare!
Greu e sa nu ai calculici acasa, iar la munci...se munceste si n-am prea multe clipe de ragaz. Asa ca azi, de dimineata, am dat o fuga sa va salut, sa vad daca nu ne-am inmultit ( cu bb-i) si sa-mi improspatez si eu sufletelul. Buuun, am facut-o si pe asta!
Oana vad ca nici voi nu sunteti chiar mulumiti de Corina Neamtu. Eu am fost de 2 ori la ea, cu hipertiroidie si s-a grabit sa ma programeze pentru operatie dupa ce in preabil mi-a dat un tratament forte cu sedative...degeaba i-am spus ca n-am nevoie, ca stau bine cu pisicutul. In concluzie am renuntat la serviciile ei, ca o a 4-a operatie nu-mi mai trebuia si acum sunt bine-merci cu tratament homeopat. Sper ca semnele de graviduta sa se concretizeze!
Peterpan o adevarata delectare muzica cu care ne bucuri!
Greuceanu scuza fata ca nu a mai putut sa intre in salon, a fost din motive intemeiate. Si nu pot sa spun ca nu mai fac pentru ca nu depinde de mine.
Pana la noi revederi va salut pe toti/toate si sa auzim de bine!

Teodora

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

Doamna diriginta,eu zic pe thea M sa o motivam,ca saracuta face eforturi sa vina alaturi de noi.Ce ziceti?
Da si dvs cred ca pregatiti ora de dirigentie ca prea sunteti ocupata,ca nu va mai vad capul de treaba.
Sectemvrie fu luna slaba ca n-avuseram nici un rezultat concret in lupta cu oligospermia si cu alte probleme legate de producerea de BB-i,dar poate luna asta o fi mai buna ca vaz ca v-ati pus toate pe treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

Si sa te fereasca Domnul cand o femeie isi pune in cap sa realizeze ceva.Pupici si spor la treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

O motivam pe Thea M, caci are scutire betoooon si sunt convinsa ca si-a facut temele orale, cele scrise nu conteaza asa mult... Cititul e obligatoriu, scrisul e facultativ, decreteaza doamna dirifginta!
Cat despre septemvrie imi pare cu regret, dar de azi incepe o noua luna, deci dacat de jelit mai bine puneti-va de citit la 'endometre' sau intrebati experta in teorie ce aveti de facut, pentru cazul vostru.
Am plecat spre contractele mele, dar azi e vineri, deci in seara asta..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Salutare gasca oligospermista!
Un weekend plin de viata, dar mai ales fertil, va doresc la toti/toate! Daca tot dati petrecere la noapte, macar beti un paharut, o cafeluta si in cinstea mea , ca acusica implinesc eu niste "anisori" si ma gandesc ca asa micuta si modesta cum sunt tot insemn ceva pt. voi!
Doamna diriginta, am si eu nevoie de invoire de la dv. pt. petrecerile pe care le voi da cu pretenii zilele acestea! Se poate? Sar'na pt. intelegere!

pentru toate fetele!
http://www2.fertilityfriend.com/ticker/c9a56/ttc.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

Chiar mey e vineri,si vinerea slaoanele nu sunt supravegheate,putem sa ne facem de cap.Chefuim si noi nu numai printzesa,careia ii spunem La multi ani! si multi BB-ei:
Urari de la nebunei.
Peterpan -pregateste muzica,noi restul.
Doamna diriginta,daca mai aveti informatii ce ne pot fi de folos va rog faceti-le publice.

Mergi la inceput