Constanta la apel! (51)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by xandra28

angeliquedes, am postat shi la miresici, voiam sa te intreb daca shtii de cineva care machiaza, sunt nasha pe 15 oct shi nu am gasit inca nici eu nici miresica pe nimeni. a, shi cam ce scoruri se iau. multzam.
xandra

pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png



Ti-am raspuns si la miresici, despre tipa Simona care m-a machiat la nunta. Cred ca ai primit deja nr. de telefon de la Cornelianeli, daca nu imi spui si iti trimit PM. Machiajul de mireasa a costat 300.000 cu produse Max Factor si m-a tinut de la 9 dimineata pana la 8 dimineata a doua zi cand l-am sters, fara nici un retus.

Pupici,
Angelique

pozele mele
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48808&whichpage=7" target="_blank">povestea nuntii
luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna!

Multumim pt. urarile de sanatate.

Maria e in continuare racita. Pediatra mi-a zis initial sa ii dau antibiotic (Amoksiclav), apoi a zis sa mai astept vreo doua zile si daca nu sunt semne de insanatosire sa ii dau. Au trecut cele doua zile. Nu e mai rau, chiar ieri mi s-a parut ca e mai bine, dar spre seara a fost iar mai bleguta si zvea temperatura 37,2. Azi e tot cu nasucul curgator si tuseste. E bolnavioara de mai mult de o sapt. Daca am asteptat atat, are rost sa ii dau acum antibiotic? Eu as inclina spre nu.

Ieri i-au aparut niste pete pe corp si m-am speriat ca ar fi varicela. Sunt niste pete micute pe spate (vreo 4) si una pe piciorus, care nu si-au schimabat aspectul de ieri. Poate sa fie vreo reactie alergica la medicamente? Am patit ceva asemanator, cand a mai fost bolnavioara. Acum ii dau Nurofen, Aerius (seara la culcare, ca sa poata respira mai bine) si fluimucil.

Cu Stefan am fost la controlul de 5 luni. Are 7,900 kg si 70 cm. Pediatra iar a ras de mine si mi-a zis ca poate e la regim si din motivul asta nu mananca. Totusi, mi-a zis sa ii dau Ca, o fiola si i-a facut D3 injectabil. E prea putin 400 ml lapte/zi. Plus ca nu mai mananca nici macar fructele! Mi-a zis ca are rosu in gat si spera sa scapam cu atat. Din pacate, ii curge si lui nasucul, plus ca stranuta si tuseste.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cornelia, si noi avem aceiasi pb...
David a facut febra (sub 38) ii curge nasul, si tuseste (destul de rar)...Am fost si noi la pediatru, prima data ne-a recomandat biseptol, si am refuzat si a spus sa mai asteptam sa ii dam daca face febra mai mult de 2 zile la rand...Asa ca il las sa lupte singur si ii dau Calpol pt febra...
In schimb ieri mi-a vomat de 3 ori, tot ce a mancat (mai nimic) si de azi ii dau metroclopramid...si vad ca deja a mancat putin mai bine si nu a mai vomat...

Eu am inceput gradinita, Radu e si el racit....si e o veselie la noi!!!
In plus vineri vrem sa mergem la munte o sapt, si stam in balanta acum...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

buna, fetelor,am pus poze noi cu razvan si poze cu nepotelele mele gemene.daca aveti timp si chef intarti tot pe la "albumul meu".
o zi buna tuturor.

albumul meu
ziua marinei

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna!
Adriana, sa-ti traiasca nepotelele, le-am vazut pozele, sunt f scumpe. Sofi m-a lasat fara cuvinte in cele in care doarme pe burtica. Cat despre Razvan ce sa mai spun, este de mic sportiv, am vazut ca se uita printre piciore dupa un frate/sora . Alex facea asa tot timpul cand eram pe afara asta vara si, babele asa imi spuneau .
Sanatate si la pitici si, rabdare la mamici.

Camelia & Alexandra Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Salut fetelor,
Da aveti o viteza la scris.............
Am vazut poze: Tania( lui Bibi si Andutei), Sinzi(frumoase poze, toti trei fericiti), Adriana(sa-ti traiasca nepotelele sint niste dragalase! si Razvan un sportiv si jumatate!
Cornelia si Sinzi si eu am trecut prin faza asta cu Patrick, ma refer la raceala; a fost la nceput o faza usoara, a trecut, a mai revenit; si cam dupa o luna a luat-o sanatos de i s-a infectat urechea fara antibiotic(Eryhexal parca) n-am scapat. Muci si tuse nu mai spun; la spital noua ni s-a explicat ca se considera febra de la 38,5 in sus la copii, si de la 41 in sus e periculos; si noi eram cam spariati cind a facut Patrick 39,7 febra.
Noi ne-am revenit de ieri, am crezut ca nu se mai termina cu tusea! Nu va mai spun cit antibiotic am luat eu, altfel ajungeam demult la pat! Pt. febra si dureri Patrick a luat Paracetamol sirop, s-a impacat bine cu el.

Multa sanatate Mariutei, lui Stefan si lui David si celorlalti puiuti raciti!

Cornelia, normal ca o sa-l contamineze si pe Stefan cu racelile, oricit l-ai feri! Dar n-ai ce sa faci, decit sa speri ca va fi OK. Si eu iti recomand cerealele pt. Stefan poate chiar cele preparate cu lapte in biberon, daca mincarea solida cu lingurita nu-l prea incinta mai lasa-l. Eu cu Patrick am inceput diversificarea pe la 4-5 luni si i-a placut; Vivien am incercat pe la 5 luni nu prea vroia, facuse si o enterocolita prelungita 3-4 saptamani si am lasat-o in pace; am reinceput in jur de 7 luni si a luat-o din prima mincarea solida doar cu furculita pasata. Si nu te stresa prea mult, timpul le rezolva intotdeauna. Atita timp cit nu scade in greutate e Ok, eu asa zic.
Si cu petele de pe spatele Mariutei, sa nu fie de la Nurofen, scrie si pe prospect ceva, reciteste-l cu atentie la Reactii alergice, stiu ca si Patrick pe la 1 an a facut de la nurofen, si eu m-am speriat atunci ca ar fi pojarel!


toate cele bune
narcisa
Patrick 2906.2002 Vivien 27.01.2004
prichindeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Salutare tuturor! Ola, cum se zice de pe unde-am venit!

Vad ca ai vostri copilasi sunt bolnaviori, ca si Alexia! Are laringita, febra! Speram sa scapam de simptomele astea fara antibiotic! Sanatate tuturor! La cresa pare sa-i placa din ce in ce mai mult, doar ca zilele asta va trebui sa stam acasa.

In excursie a fost bine, scurt,dar suficient. Am stat intr-o statiune in apropierea Barcelonei, Lloret de Mar se numeste. Am facut plaja, m-am odihinit, am vizitat Barcelona, insuficient totusi, as reveni oricand in Barcelona.
Acum sunt cam obosita, caci am zburat noaptea, iar ieri am venit de la aeroport direct acasa, si dupa 1 ora am aterizat la servici.
Am reintrat in agitatie muncii, plus ca si pentru Alexia ma stressez, ceea ce ma oboseste. O sa rezist, trebuie!
O sa pun si ceva poze cu locurile vizitate!
Va salut!

Racushoarele Cristina& Alexia - Maria
crixia@gmail.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Cris, ma bucur pentru tine ca te-ai mai relaxat, mai ales in Spania ...aveai nevoie, la programul tau...pupicei Alexiei...cand am putea sa ne vedem? mi-e dor de tine...sa mai fim ca in liceu...Doamne, ce linistite eram pe atunci...

Cornelia, sanatate la bolnaviorii tai...si a mea face febra de pe la pranz, cam 38.9 intrarectal...e deja la a doua doza de Panadol. Sper sa nu raceasca iar, ca abia i-a trecut de o saptamana! Poate totusi e de la maselute!

Sanzi, distrctie placuta daca va hotarati sa plecati...
Pupicei la voi...de la noi...

Mami-Mada si minunea Sofia Maria,12/08/2004

POZE CU MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Chiar Figuelle, era tare bine in liceu, nu tu griji, program super.... acum ducem toata casa in spinare, plus servici si alte griji..... asta-i viata! Uite, cei vechi, prieteni de-o viata, ne fac sa simtim ca traim.
As vrea sa promit o zi cand sa ne vedem, cred ca mai bine ar in weekend, dar depinde si de programul vostru. Mai vorbim!



Racushoarele Cristina& Alexia - Maria
crixia@gmail.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Da, Cris, cel mai bine in week-end...mai ales ca vine iarna in curand, nu o sa mai fim chiar asa de plimbareti si poate ne facem timp intr-o sambata sau duminica...va invitam la noi, daca va face placere...toata "famelia", sa se cunoasca si sotii si fetele noastre!

Mami-Mada si minunea Sofia Maria,12/08/2004

POZE CU MINUNEA MEA

Mergi la inceput