Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (50)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

neata !
ia uite, ce s-a intamplat cu schimbul 2 ? someaza ?
monet, multumesc mult ... vroiam camera foto digitala; surpriza, in dimineata asta mi-a raspuns la mail cumnatica despre care v-am scris ca vine din state marti... ea a fost plecata cu o bursa de la facultate pe perioada verii - a lucrat undeva prin montana; uf, toata vara nu ne-a venit ideea ...
mi-a zis ca o sa caute pe cat posibil, daca mai ajunge la cumparaturi; astept marti sa vad daca ne-a luat ceva, iar daca nu, o sa te rog sa te uiti tu, dupa ce fac un mare studiu pe net ...
bebe luca cel scump si drag da semne ca nu mai are loc - doamne, nu credeam sa aibe atata forta - intinde de mine in toate partile, se vede si prin bluze ...
am descoperit de la ce avem noduri in gat - in caz ca mai are cineva - mi se intampla atunci cand mananc ceva care nu imi place deosebit de mult - adica mananc ca sa nu imi fie foame ... daca pap ceva bun - nici un nod, nici pescaresc, nici marinaresc, nimic ...

dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

capatam ceva la 400 de mesaje ? vreo firma luminoasa ?
amr 61 de zile lungi si se pare ploioase

dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Silvia a fost mai bine ieri, a mancat bine, copiii astia trec rapid de la bine la rau si de la rau la bine. Asa ca azi a mers la gradinita.

In schimb mesterii N_AU venit si casa mea e intoarsa, perdelele date jos, covoarele stranse, mobila miscata de la geam, sacii de gleturi si alte substante prafoase pe hol

Dienuta intr0adevar aparatele foto digitale si alte electronice sunt muuult mai ieftine daca le iei din State dar trebuie sa platesti taxa vamala pt ele care am inteles ca e destul de usturatoare. Solutia este dosirea prin bagaj. Atentie, nu in bagajul de dat la cala, pentru ca din bagajele ala se mai fura, asa ca trebuie dosita in bagajul de mana. Sotul meu a venit cu vreo 4 (1 pt noi, 3 pt colegi de servici) si a avut marele noroc ca la vama sa nu-l purice pe el (prin sondaj) ci pe colega lui care avea niste bagajoaie mari pline cu boarfe de pe la sora-sa.

Daca o primesti pachet prin posta, trebuie sa-l despachetezi la vamuire si platesti vama.

Tania parca imi amintesc ceva ca azi ar fi zi de pentru tine. Multa bafta! Sa fie totul bine!

Tania si Noki, de ce am plecat noi, Noki, din Ardeal/Banat? L-am sunat pe unchiul meu in disperare de cauza, care sta in Bucuresti si are casuta cu gradina si mai ales cu nuc dar a zis ca le-a cules pe toate inainte de ploaia aia mare si le-a uscat si ca nu mai sunt verzi! Si ca nucile verzi AU TRECUT deja in zona asta! Ardealul e un pic in urma cu vegetatia, nu mai stiti ca prin iunie noi bagam capsuni si cirese la greu si ardelencele noastre nexam!

La mine in piata nu se gasesc nuci verzi, am sa mai studiez. E VREO PIATA IN BUCURESTI UNDE SE GASESC NUCI VERZI?

Lavi02 pofticioasa disperata de nuci verzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Neata,
ce bine suna Lavita, ca Silvia se simte bine, cu regret eu anunt ca Eva s-a intors la raceala, febra, fornait.
Nucile sunt fantastice , un bun aliment, ulei esential, fibre, calciu, yummy!!!!!!!!!!
pe mine au nceput sa ma doara salele si am o durere constanta in incheietura dintre noada si coloana.
M-am trezit dimineata cu un cosmar ingrozitor, eram in luna a opta, ca acum, si pe urma, am pierdut copilul,eram la spital disperata, unii doctori vroiau sa imi dea drumul,altii nu, eu stiam ca este un vis dar nu puteam reactiona.A fost infricosator si acum ma apasa pieptul la retrospectiva lui.Stiu ca este vremea insomniilor si a cosmarurilor, dar asta mi-a innegurat ziua de astazi, si superstitiile astea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Unde sunt pozele cu micuta nascuta in japonia, pt ca vreau sa le vad si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ooof mai Lavi, ce rau imi pare de Evusor!

A pus una din fete link-ul aici la noi, pe una din paginile anterioare. Sau te duci la mamici de ian-feb si cauti unul din mesajele lui AYUMI, are link-ul in semnatura.

L02 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ce face schimbul I? Doarme in front? Doar nu v-ati apucat de nascut!

Deja suntem in luna octombrie! Unele fete deja au mai putin de 1 luna pana la DPN, deci sunt in luna a IX-a dupa metoda mea de calcul. In luna octombrie ni se vor naste primii bebici! Ii asteptam cu drag dar ii sfatuim sa mai stea putintel la caldurica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

mamica noiembrie de ce apare Dordia2000 de 2 ori in listuta? Cu DPN 10 si 16 noiembrie? Probabil unul e calculat dupa UM iar celalalt dupa eco. O fi ea simpatica, dar totusi, clonarea umana inca nu e legalizata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:


Buna dimineata, burtici!!!

Eu azi mi-am depus concediul medical la servici, gata oficial sunt in concediu!!! Am fost intrebata ca daca mai pot de ce nu mai vin la servici, dar...... mi-ajunge!! Mai vin doar la cabinetul unei colege, care e si peste drum de casa, si imi mai fac de treaba pe-aici!!

Deja ma gandesc la spital, la ce trebuie acolo, desi mai am 2 luni. Da' parca ma mai linistesc daca mai cumpar cate ceva.

Va pup si o zi frumoasa!!

Mihaela 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

mihaela - felicitari ! welcome to the club...
sa ne fie rusine azi ca nu mai scriem pe forum ... mai ales ca e "subiect aniversar"...
hai cu dupa ce mi se termina serialul, poate vin eu cu niste idei la lista aia de spital, ca tot n-am reusit inca sa o parcurg ...

dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput