Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Tania NUCI VERZI!!!! Au aparut! Pai eu ma dau in vant dupa ele! De unde sa-mi fac rost?!?!?!

Tania, ieri si azi nu mi-am citit mailul ca de obicei imi scrie lumea care vrea ceva de la mine . Am zis ca il citesc luni. Acum intru...Da, mi-a venit mesajul!

Noki eu n-am Mama si copilul de Capraru decat editia '77 sau ceva de gen. Am "Mama si pruncul" de Ch. Marin Ciobanu, care nu se mai gaseste.

Lavi02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

BB-Alinus - superba camera Amaliei! N-o inchiriati, ca m-as muta io in ea?

Lavi02- Mama si copilul, aveam si io din 79 de cind cu mine BB, dar era prescrisa, saraca... Am luat-o din nou, revizuita. Daca gasesti vreo sursa de nuci verzi, pleeeaseeee, gindeste-te si la burtoiul meu...

Poze cu mine
Varsta Sarah http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051106/dt/8/k/2ca8/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Tania, ca tot ai adus vorba de pofte, eu una poftesc tot ce n-am, si acuma mai vine si Noki cu soacra model si pur si simplu mi-a facut sa imi ploua in gura ! Deci deja notat pt cand vine mamizu ( abia peste 3 sapt): sarmalute, salata boeuf, de vinete, si cam tot ce ati enumerat voi pe aici! Ca mie nu imi vine sa gatesc asa ceva pt ca al meu sotior nu mananca chestii de astea elaborate si nici eu nu am chef sa fac doar pt 1 pers.
Totusi ma delectez acuma cu o supa de pui cu galuste, iar in desert niste clatite:))

Lavi2 ce bine ca te mobilizezi si te documentezi! Eu una ma bazez ca o sa invat din mers, mai ales cu alaptatul. Mai rasfoiesc din cand in cand o carte gen mama si copilul insa doar asa, cat sa urmaresc etapele prin care trec acuma. Poate o sa ne invete la cursul pregatitor pe care il incep saptamana viitoare...deh, parca era o vorba, pica para malaiata...


Alina si Bebitza Amalia 34+

http://community.webshots.com/user/alina_delebarre
Puiutul meu e pe drum:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20717;2/st/20051113/dt/6/k/83eb/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Noki, nu eram in salopeta, eram intr-o fusta neagra,dar nu te-am abordat pentru ca si eu ca si tine eram nervoasa si obosita ca veneam de la doctor si in Niro nu am gasit ce am vrut decat dupa ce am umblat destul de mult si ma durea si burta.Poate data viitoare o sa vin si eu la intanlire daca o sa fie vremea mai buna.Catutza 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

fetelor,
cu mutatul cam in doua luni-doua luni jumate, cu bebita si liutza, cu noul job, cu cautatul de job al sotului.... m-am disperat de tot!! azi-noapte numai la asta m-am gindit..... of, va trebui sa angajam o nanny pentru puisoare. si m-am gindit sa aduc pe cineva din romania. daca careva e amatoare sau cunoaste pe cineva care ar veni la masa si casa in florida, plus salar lunar sa aiba grija de liuca (aproape 2 ani) si asta mica:), va rog sa ma anuntati. noa, ca parca ma simt mai bine ca m-am descarcat voua:). nesimtita sint:):).
sper ca voi toate sinteti bine si burticile la locul lor.
eu cred ca pumukli, cu gemenii, tre' sa fi nascut deja! de obicei gemenii-s timpurii si ea ar fi deja pe la sfirsitul saptaminii 36!
pupici!

mona, lia (24.04.2004) si simburica mica (35+)

www.seansimon.com/september2005.htm" target="_blank">SEPTEMBRIE - CU POZE NOI

www.seansimon.com/ultrasound.htm" target="_blank">BABY MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

salutare!
intru si eu seara nitel, asa sa vad ce se mai intampla pe aici... senzationala chestia cu bebelusha ayumi - sper din tot sufletul sa fie bine, bafta ei ca s-a nascut in japonia, ca astia sunt innebuniti dupa chestii miniaturale si o sa aibe grija bine de ea ...
felicitari, alina, camera a iesit foarte frumoasa ...
noi acum cautam solutii ingenioase pentru masuta de infasat; cam asa cum e comoda aia alba a ta avem si noi una (bine, e de la dormitorul nostru) si vrem sa-i facem deasupra un sistem care sa mearga scos ulterior, dupa ce nu o sa mai fie nevoie de el... nu e mare filozofie ... dar o sa iasa frumos.
noki, si eu subscriu la ce a zis lavi - lasa baletul, ca ai timp dupa aia; foarte vesel patutul, imi place foarte mult, sa-l folositi cu placere ...
tania - vad ca veteranele noastre zic ca este prea incarcata lista - eu nu am citit-o inca, dar am salvat-o pe desktop, ca arata bine; in principiu nici mie nu imi place sa ma car cu multe chestii dupa mine, o sa reduc pe cat posibil ...
ma gandesc ca orice mi-ar trebui, imi poate fi adus in maxim juma de ora , fie din farmacie, fie de acasa; bine, treaba asta nu este valabila si pentru fetele care sunt departe cu spitalul ...
am hotarat cu dan sa-si ia o saptamana de concediu chiar la sfarsitul lui octombrie - pentru ultimile pregatiri si pentru o curatenie generala; dupa aia cred ca o sa simtim ca intram in linie dreapta ...
lavi - chestia asta cu "ultima luna de sarcina din viata ta" - sa inteleg (sper sa nu fiu prea indiscreta) ca te-ai hotarat cu chestia aceea ?



dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

aaa, si inca o chestie care ma framnata zilele astea :
mi-am dat seama ca nu o sa avem si noi o camera foto sa putem fotografia bebelushul la nastere si dupa aceea, si m-a apucat tristetea, fiindca nu este o cumparatura programata pana atunci ...
fetelor care sunteti prin state si canada, acolo oare sunt mai ieftine decat aici la noi ???
merita sa ma agit sa iau legatura cu careva de acolo, sau si trimiterea prin pachet m-ar costa enorm ? daca aveti vreuna idee, va rog sa-mi spuneti si mie ...
pacat ca m-am trezit tarziu, cumnata mea vine marti din state, i-am scris un mail, dar precis nu a avut timp sa-l citeasca ...

dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

dienuta, esti fantastica... auzi, japonezii si chestiile miniaturale... pe mine ma ia groaza numai cand vad poze cu prematuri... la giulesti am intrat acolo pe sectie, cautand+o pe colega mea de salon sa+i dau cheia... mai ca nu mi s+a facut rau... si eu care ma gandeam ca andrei e micut! pai era imens pe langa fiintele alea mici care se luptau sa traiasca!
dar ai dreptate, bine ca e acolo si nu la noi... are mai multe sanse!

tania, tu vrei sa ne omori cu salatile?? pai dupa ce am reusit sa ignor mesajul tau.... iaca vine si vecina mea cu un castronel de salata beuf... mai ca n+am pupat+o! ca tare a mai nimerit+o azi!!

Cristina 31+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Poze cu Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

cristinutza eu eram cu nucile (pe care, ca tot au intrebat fetele, mi le ia sotul din piata, 35000 lei/kg). Cred ca Noki e cea care ne-a bagat in boala cu salatile (primite de la o soacra atipica - sa-i traiasca!)

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">Punctuletz 29+

Varsta Punctuletz
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

draga dienutza,

pentru camera foto, depinde ce vrei: digitala, poti gasi de la $99 in sus. normala, de foto, de la $20 in sus. depinde ce vrei, ce calitate, firma, etc. costul postei nu cred sa fie enorm, din moment ce nu e pachet mare. noa, spune ce vrei, ma interesez eu.

mona, lia (24.04.2004) si simburica mica (35+)

www.seansimon.com/september2005.htm" target="_blank">SEPTEMBRIE - CU POZE NOI

www.seansimon.com/ultrasound.htm" target="_blank">BABY MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput