Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Neata burtici,

Noki, felicitari pt patut, este foarte frumos, foarte vesel, si are de toate! Si ce simpatic nenea ala sa ti-l aduca in cartier.

Lavi2, sanatate multa Silviutei!

Noi ieri am terminat in sfarsit camera lui bb(am pus poze in album), ne-am declarat multumiti, dar vorba aia, sper sa nu se grabeasca bebitza sa vina sa se instaleze, adica sa mai stea cel putin 1 luna la caldurica din burtica!

Pupici cu sclipici si o duminica placuta,




Alina si Bebitza Amalia 34+

http://community.webshots.com/user/alina_delebarre
Puiutul meu e pe drum:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20717;2/st/20051113/dt/6/k/83eb/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavi02 - m-am lamurit io cum sta treaba. Deci nu incurajezei reprezentatiile mele de balerina...of of of Bine ca nu mai are Silviuta temperatura!Cind se scoala, o sa vezi ca o sa fie ca noua!

BB-Alinus- de treaba nenea??? Pai cred si io, dupa ce m-a amagit de 4 oric ca sa vin sa-mi dea patutul si nu l-a adus, macar atita sa faca si el, sa mi-l aduca cit mai aproape de casa...Sa nu mai zic ca-i era si in drum...

Cristina- subscru la faza cu cartea...daca era un laptop, in schimb, sa ma internetuiesc...


Poze cu mine
Varsta Sarah http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051106/dt/8/k/2ca8/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

aaaa, noki, pai nu se pune... ce daca nu e laptop.... aduce tati printat ce se discuta, si face si pe dactilograful sa va trimita ce scriu eu pe hartie. ca doar a mai facut asta!
da' laptopul l-as pune si eu in bagaj daca l-as avea

Cristina 31+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Poze cu Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Noki ce ma bucur pentru tine! Am vazut patutul in poze - e tare fain!

Lavi02 lista aia - chiar am numit-o compilatie. Nu e una definitiva a mea. Chiar aveam tot felul de nelamuriri - la unele mi-ai raspuns deja - ma refer la capitolul "mediacale". Ma intrebam si eu daca trebuie sa iau chiar atatea creme. dar le-am lasat pe toate ca nu stiam pe care sa le tai.
In legatura cu maternitatea din Sb, eu acolo am fost internata in iulie si am fost si in vizita la prietena mea care a nascut in august. Eu am stat in rezerva cu dus si WC in camera, la mamici trebuie sa ai mai mult noroc(spaga) ca sa nimeresti intr-o rezerva "mama si copilul". daca nu, dusul e la capatul coridorului, iar in camera ai chiuveta aia mare de spalat bb. Cand m-am internat eu, fiind pe neasteptate, mi-am facut un bagaj ultra-rapid, dar destul de voluminos, ca nu stiam cat ma vor tine. De la internari mi l-a carat o infirmiera pana in salon, iar la externare a fost sotul carator. Nu a fost prb pt el sa vina zilnic, ca a vb cu dr. si i-a dat bilet de voie, asa ca banuiesc ca si acum pot lasa in seama lui ceva de carat.

Xandra scoica e acelasi lucru cu scaunul de masina? La noi nu se prea foloseste termenul... Si daca e scaunul de masina, banuiesc ca-l pot folosi si in casa, pentru a-l pune pe bb, la fel ca-ntr-un bouncer? Sa ma corectati daca gresesc, fetelor!


Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">Punctuletz 29+

Varsta Punctuletz
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Alinus multumim de urari!

Asaaa-i, Cristina, ai dreptate cu dusul! Eu vreau sa-mi incapa torul intr-o geanta de voiaj mica, cu fermoare, sa am acces rapid la orice. Ganditi-va ca o sa fiti in pat, o sa va fie greu sa va ridicati sa cautati una alta si cand cauti ceva sa nu rascolesti prin 100 de alte chestii. La Giulesti noptierele erau jegoase, nu-mi venea sa bag nimic prin sertar. Iar sa fac eu curatenie... sorry, eram mai mult moarta decat vie. Data trecuta am avut o valijoara absolut incomoda. Poseta tot asa, va puteti lipsi.

Aseara m-a apucat panica ca bebica bate la usa si eu n-am prea citit asa ca am stat pana la 2 si am citit despre nou nascut, alaptat, etc. Noki si in cartea mea zice la fel ca si in a ta, icterul e normal daca apara intre a 2-a si a 4-a zi si anormal daca apare in prima zi. Mi-as lua-o si pe a ta, dar cred ca as exagera totusi. O sa o frunzaresc prin librarii sa vad daca are ceva substantial in plus fata de a mea. Eu am una de baza si inca cateva consultative.

Lavi02 34+ yeee!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Alina tare frumoasa camera Amaliei! Cred ca stati destul de mult timp pe acolo!

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">Punctuletz 29+

Varsta Punctuletz
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavi02 - cartea mea e "Mama si copilul", roz, editia a VI-a - revizuita, aparuta in 2005. Nu stiu daca are ceva in plus, ca nu am etalonul de comparatie...Dar nu prea cred...ceva reclame la Pamperssi ceva vitamine..Dar ar fi mai bine, ce-i drept, sa faci o comparatie in librarie.
Intrebare, apropo de icter si ce bine am retinut io tot ce am citit in carte- de ce nu retin asa de usor si cursurile de la facultate, respectiv chestiile mele profesionale????

Tania- scoica e chestia aia pe care ai montat-o tu pe carut. E pentru masina, dar pentru virste mici. Scaunul de masina, ala mai hotarit, trebuie dupa 6 luni.

Poze cu mine
Varsta Sarah http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051106/dt/8/k/2ca8/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Lavi02 ti-am trimis un mail acum vreo 2 zile (cred!). Nu stiu pe unde a ajuns..

fetelor eu de vreo saptamana am o pofta nebuna de nuci (din astea noi). Si mananc, zilnic, 20-30 de nuci. Nu va spun cum arata mainile mele! Voi ati pavut astfel de pofte acum, pe trimestrul III?

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">Punctuletz 29+

Varsta Punctuletz
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Silvia s-a trezit, a bagat 2 iaurturi si niste sticksuri si e tare vesela, rade cu taica-su' si se prind de nas si rad cum vorbesc fonfaiti! Inchid imediat calc sa vad si eu de ei!

Tania, iar crema aia "carpicon" n-am auzit de ea pana cum si nu stiu la ce s-ar folosi, poate stie altcineva.

Pt mine port bb are sensul de marsupiu, iar scaunul de masina e obligatoriu dpdv legal daca vrei sa transporti copilul cu masina. Asa ca e indispensabil pt cine are masina. Acuma ca exista modele la care poti sa-l scoti din masina si sa-l folosesti ca scaun prin casa - foarte bine, din acela vrem sa cumparam si noi, ca sa nu cumparam un scaunel/leagan pt in casa. Mai ales ca nu o sa o ducem cu masina decat ocazional, nu zilnic, asa ca scaunul poate fi montat in masina numai la nevoie.

O sa fie masina noastra cu 2 scaune de copil in spate! Unul mare si nunul mic!

[pupp Lavi02 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavi02- ti-am zis io ca o sa fie ca noua Silviuta dupa somnic!

Tania- io pofte cu nuci am, dar nuci n-am!hi hi hi Sa va spun ca am primit azi de dimineata pachet de la soacra mea, care este o soacra-model, ptiu, sa n-o deochi! A ne-a pus asa: salata de vinete, salata de boeuf - a fost ziua lui socru-miu ieri, sa-mi traiasca- sarmale, zacusca, miere, slaninuta buna afumata in casa, ciorbita de perisoare...ce mai numai mincarurile mele preferate. Asta asa, ca recompensa ca nu am nuci....

Astea de sus pot fi considerate si idei de ce sa mai gatim, ca se plingea cineva la un moment dat, ca nu mai stie ce sa faca bune de papa...

Poze cu mine
Varsta Sarah http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051106/dt/8/k/2ca8/preg.png

Mergi la inceput