Montignac: ce am mancat azi? (62)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna fetelor,

Nu fiti deprimate!!! Este normal ca din cand in cand cantarul sa arate un pic mai mult. Organismul poate retine mai multa apa. Ana-Maria nu-i o problema ca ai mancat un pic de dulce, important este ca in urmatoarele zile sa tii ca la carte. O sa vezi ca am dreptate!! Tu continua si ai sa vezi ca acest regim iti permite sa mananci multe interzisuri, dar important este ca abaterea sa fie cam doar o data pe saptamana!!!
Va pup si spor la slabit!!

Multa sanatate!

Ralu-mamica Ioanei si a Mariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Salutare,
Adriana data viit fac cu cioco 70%. De fapt data viit cred ca o fi de craciun, ce fain trebe sa arate asa un cos sub brad ...
Ralu sigur ca mi-ar face placere sa te ajut, dar nu prea stiu cu ce. Daca iti pot fi de folos, sunt in zona, pe pm, pe mail, oriunde. Eu inca sunt incepatoare in ale bucatariei. Desi astept cu mare drag Sf. Andrei - ziua logodnicului meu ,hi hi, ce fain suna!Si bineinteles Craciunul. Pana atunci sufar de okazii de gatit! Oricum, in noiembrie tare as mai orna masa cu dovleci din aia portocalii, ba mai mult, i-as decupa cu "fi-mea" sa se bucure si ea.
Am o propunere, sa stabilim de comun acord ziua de cantareala, astfel incat sa nu fim haotice, ci organizate. E o idee buna?
Eu ma tin de regim, pap multa carnita, dar pap si struguri si cred ca de la ei mi se trage stagnarea. Oricum, de luni mi-am propus sa ma tin de treaba. Vreau sa-mi iau si un cantar electronic, ca al care-l am eu acasa nu-mi arata fluctuatiile bine.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Fetelor, iata ca a venit si ziua la care ma hotarasem sa reincep, mi-am facut aprovizionarea, dar am avut deja o abatere "dulce". Iata meniul meu de azi:
ora 10: 2 piersici mici de toamna;
ora 10.30: putin cascaval, salam si ardei capia rosu;
ora 15: friptura de vita, ciuperci la cuptor, salata de ardei copti; + abaterea de care va vorbeam: savarina de gris;
ora 18.30: iar 2 piersicutze mici;
ora 19: un pahar de iaurt.
Sper ca maine va fi mai bine, nu mai fac nici un dulce!!!

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 5 luni) si Ramona (3 ani si 4 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Bineinteles ca dupa trei ore m-am cantarit din nou si cantarul arata 59,1 din nou.Deci mie dimineata imi arata o greutate mai mare,nu pricep de ce.
Azi se pare ca e ziua abaterilor,si eu am avut o abatere dulce,o inghetata Mars,nici n-o terminasem bine si imi parea deja rau,dar sper ca s-a compensat cu fittness-ul.
Azi am avut un meniu cam haotic,asa fac cand stau acasa:
D:cafea cu indulcitor si lapte
P:branza de vaci cu salata de rosii
ora 19:doua pere
Incerc sa nu mai mananc nimic in seara asta,sper sa si reusesc.

• Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)


http://community.webshots.com/user/ingridmavru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Postez si eu meniul, desi nu e cel mai intelept.
Dimineata: gratar+ rosii + castreveti
Amiaza: pui cu smantana, la putina vreme, struguri
Seara: paste
Nu faceti ca mine !

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Astazi am avut o zi fara abateri! Multumesc pentru incurajari, Ralu. Maine sper sa treaca la fel ca azi, de obicei e mai greu de tinut in weekend, ca in timpul saptamanii sunt atat de ocupata ca nu mai apuc sa ma gandesc prea mult la interzisuri.Ana-Maria"Some people see things as they are and ask WHY?I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Astazi, pana la ora aceasta m-am mentinut pe pozitie, dar nu stiu de ce, tot am senzatia de foame (de rontzait ceva...), desi am mancat destul. Iata:
ora 10.30: 2 piersici;
ora 13: zeama de la supa de pui, mancare de pui cu rosii;
ora 16: un ou ochi fara ulei (facut la microunde), spanac facut cu smantana light si usturoi;
ora 19: compot de ananas light, un pahar de iaurt.

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 5 luni) si Ramona (3 ani si 4 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Buna,
Azi e luni, deci ma apuc si eu de regim sanatos si frumos. O sa incerc sa scot strugurii din meniu si sa introduc mere, de exemplu. Ieri am cam dat-o pe ulei, am iesit la o pizza ... dar macar nu mi-e rau, ca de obicei, dupa regim imi era rau daca mancam asa ceva! Saptamana asta voi cauta si cantar electronic pe la magazinele de specialitate. Aveti idee daca se vor mai ieftini? Sa mai astept?
Deocamdata nu imi e foame, ca deh ' pizza de aseara. Deci nu stiu meniul pe ziua de azi. Oricum, voi manca usor, sa-mi curat stomacul

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iramona spune:

Buna dimineata la toate si o saptamana cat mai buna.
Meniul meu de azi contine doar fructe, ca in weekend iar am avut abateri .
Andanii, Rosa ...am slabit mult mancand normal, fara nici o abatere si luand niste pastile , Hofisil(pe baza de plante), care te ajuta sa slabesti si iti regleaza si tranzitul intestinal. Probabil combinatia asta a avut asa efect.
Multumesc de incurajari...
O zi buna tuturor.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ramonaisar2004/album?.dir=/5837

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Buna dimineata, iata meniul meu de azi:
ora 9.30: 2 piersici mici;
ora 10: 2 covrigi de taratze, 330ml lapte batut Panda 0%;
ora 13: un copan la capac (fara piele), spanac;
ora 16: alt copan la capac, un ardei capia rosu;
ora 19: 2 snitele de vita (facute in ou si faina de linte), salata de varza cu castraveti.
Eu voi da raportul la kg sambata dimineata! Va convine si voua aceasta zi? Pana atunci nu ma mai cantaresc (am imprumutat cuiva cantarul, ca sa fiu sigura!). Sper sa reusesc sa ma tin de treaba...

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 5 luni) si Ramona (3 ani si 4 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput