Montignac: ce am mancat azi? (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Multumim pentru tabel, ralu.Din pacate cred ca sunt multe printre noi care se cantaresc in fiecare zi,eu fiind una dintre ele.Asta nu inseamna ca trebuie sa modificam in fiecare zi tabelul.Parca inainte il modificam o data pe saptamana,nu?
Acum sa scriu si meniul si de ieri si de azi.Ieri n-am avut timp sa scriu,m-am inscris la o sala si ieri am fost la aerobic,poate fac acul cantarului sa se miste.Acum sunt franta,deh,eram cam ruginita si acum toate scartaie,dar sper sa ma obisnuiesc.Maine dimineata am fittness,sper sa rezist.
Ieri:
d:cafea cu indulcitor si putintel lapte,doi cremwursti si un ou fiert tare
ora 11:doua mere
p:branza de vaci cu salata de rosii si gogosari
s: cereale Fittness cu iaurt 0.1%(abatere,puteti sa ma certati)

Azi:
D:cafea cu lapte si indulcitor
ora 11:un mar
P:ton cu maioneza si branza de vaci cu salata de rosii
S:inca nu stiu,poate pepene si atat

Fetelor,cum reusiti sa mancati atat de putin la pranz,am vazut undeva doar doua mere,eu nu reusesc,sunt permanent flamanda,mai ales acum ca am si activitate fizica.A slabit cineva multe kilograme,chiar si cu abateri?
iramona,ai slabit 8 kg numai cu Monti sau l-ai combinat cu ceva exercitii fizice?



• Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)


http://community.webshots.com/user/ingridmavru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madisor spune:


Seara buna!

Pentru tabel Ralu La mine nu cred ca trebuie sa modifici nimic. De pe 10 septembrie, de cand m-am intors de la mare, stagnez la 66 kg

Meniul de azi:
ora 7: o cafea
ora 12: branza de vaci
ora 15: cremwursti de pui
ora 20: pui la gratar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Ralu, multumim mult de tabel. si
andanii, multumesc de compliment. Dar cum v-o venit in gand sa va uitati taman la pozele mele?
Zilele astea eu fac doar piata, ma pregatesc ca de luni sa nu mai am abateri. Acuma fug sa incerc o noua reteta, evident interzisa ... dar o vor gusta ceilalti cu drag. Daca am timp, reactualizez si pozele proprii.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Evident ca faci un cos dulce din ciocolata alba si neagra, nu? Il vei umple cu praline??

Vezi ca si eu sunt membru fidel!
Numai ca nu sunt in stare sa rezist tentatiilor, asa ca renunt...

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Beeeyyy, Adriana si Liliana, nu mai vorbiti atata de dulcegarii, ca acum schimb data de reincepere a lui Monty, din 01.10. in 01.11. ! Si eu citesc mereu pe culinar si de acolo am invatat sa fac prajituri (inainte nu prea faceam ca nu-mi ieseau...), dar nu m-am inscris, nu stiu de ce...Ia sa dau o fuga sa vad despre ce cosulet de ciocolata o fi vorba ! Promit ca nu o sa-l incerc, ca eu, daca fac ceva dulce, sunt prima la mancat !!
Rosa sinensis, da, eu sunt un exemplu viu (sic!) de persoana care a slabit, avand totusi abateri. In primavara lui 2004 am dat jos 11kg (de la 60kg la 49kg) in 5 luni, iar la inceputul lui 2005, tot cu abateri, de la 54kg la 50kg. Asta nu inseamna ca trebuie sa faceti ca mine...

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 5 luni) si Ramona (3 ani si 4 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

quote:
Originally posted by adriana_mihnea

Evident ca faci un cos dulce din ciocolata alba si neagra, nu? Il vei umple cu praline??

Vezi ca si eu sunt membru fidel!
Numai ca nu sunt in stare sa rezist tentatiilor, asa ca renunt...

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)




Mda ... m-ai ghicit. Cosulet faceam. Acuma pun si primele poze, desi inca nu l-am scos din caus. Apropo de pozele mele, majoritatea chestiilor facute acolo n-au fost gustate de mine ...

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Pentru inceput ti-a iesit foarte bine! Exerseaza si cu cioco 70% ca sa ne inviti pe la tine!

Acum merg sa strang si ultimele bagaje si apoi nani, ca maine e zi lunga...
Ne "vedem" luni seara! Pupici!

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna dimineata la toata lumea!!

Adriana-distractie placuta si "spor la slabit"
Liliana-in noiembrie fata mea cea mare implineste 6 ani-o sa incerc sa fac si eu o masa mai deosebita, asa ca dupa cum cred ca ai ghicit o sa te cam bombardez cu intrebari (doar daca ai timp)-te pup mult!!

Eu m-am cantarit azi dimineata -82.4-deci o sa schimb in tabel. Nu stiu de ce cantarul joi imi arata 83.5.... Deci greutatea de la care incep este 82.4!!!
Revin cu meniul mai pe seara!!
Va pup mult!!

Multa sanatate!

Ralu-mamica Ioanei si a Mariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Fetelor,nu mai pricep nimic.In dimineata asta,pe stomacul gol,cantarul arata 59,8,iar ieri la pranz,cu stomacul plin,arata 59,1.Nu mai pricep nimic,dar sunt tare demoralizata.;

• Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)


http://community.webshots.com/user/ingridmavru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Eu sunt cam deprimata. Aseara am mancat o felie de diplomat (mmm, ce bun a fost, chiar imi era pofta, ca se facusera trei saptamani de cand nu mancasem ceva dulce). Ieri dimineata mi-a aratat cam mult cantarul, iar azi nici nu vreau sa ma cantaresc. Si nici nu stiu ce o sa mananc. Revin mai tarziu.Ana-Maria"Some people see things as they are and ask WHY?I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Mergi la inceput