Copilasi si bebelusi de sept-oct 2004 (82)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

La Multi Ani! Ioana, Lia Maria Sa cresteti mari, frumoase si sanatoase.

Multa sanatate bb-ilor bolnaviori.

Danina, multa sanatate si putere. De dintisori nu stiu ce sa zic. Poate ar fi bine sa intrebi medicul sa vezi ce zice.

Aissa, va tinem pumnii pentru vaccin. micutei, sa fie curajoasa si sa nu aveti probleme dupa.

Daniver31, nu v-am uitat. Ne bucuram ca ai mai intrat sa ne mai zici ispravile lui Danny.

Elena & Alexandra (25.09.2004) 1 Anisor


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frosa spune:

LA MULTI ANI IOANA SI LIA MARIA

danina nu-ti face probleme cu dintii, baiatului meu cel mare au inceput sa-i iasa pe la 1 an si o luna.

Decalotarea, de fiecare data la subiectul acesta am scris ca: la baiatul mare a facut dr. decalotarea pe la 2 luni dupa care trebuia spalata si decalotata in permanenta la baita (altfel se lipeste la loc) asta nu inseamna ca nu s-a mai lipit pe ici pe colo dar am insistat la baite si este ok. La cel mic am facut noi operatiunea la baita, nu este decalotata complet, suntem la "nivelul 2" sper sa mai inaintam ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

Multumim pentru urari!
Asta de ziua ei Lia este mucioasa bine ca nu are temperatura. Dar dimineata era tare suparata, nu a vrut fructe, ii era somn si nu putea sa doarma ca nu putea sa respire bine asa ca i-am dat cadou ce-i place ei mai mult: am lasat-o sa suga pana a adormit!!! (mentionez ca am intarcat-o de 1 luna si jumatate si nici nu cred ca mai am lapte) aia e...am comis-o.
Lia la 1 an are 6 dintisori si inca nu merge singura, merge numai tinuta de amandoua mainile.
Multumim inca o data pentru urari!!

http://community.webshots.com/user/mihaela7373

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Multumesc pt urari si sfaturi o sa mai stam un pic si intrebam si dr sa vedem ce zice. De dimineata Didiutza mea tusea cam rau cred ca tampa de dadaca a scos-o ieri in balcon si era casa cu toate usile si geamurile deschise si s-a facut un curent si mi-a racit si a mea asa ca ne aliniem cu ceilalti bb.

Ionella sanatate micutului si lasa pe cine vrei sa cocoseze ?

Si noi am fost la Baby Expo duminica insa nu prea am facut cumparaturi si nu am avut acelasi entuziasm ca data trecuta nu stiu de ce.

Noi ne pregatim de mot care v-a avea doua etape una cu prietenii si familia la Piatra- Neamt pe 16 Oct. si weekend-ul urmator in Bucuresti cu cei de aici ca sa multumim pe toata lumea v-a fi destul de obositor insa nu avem ce face.



Danina Diana - strengarita familiei
PAULA - DIANA NOI

Paula-Diana Poze noi noute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Roandre felicitari pt mers abia astept sa va vad. Pupici.

Danina Diana - strengarita familiei
PAULA - DIANA NOI

Paula-Diana Poze noi noute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

Din fericire Andrei nu a avut de aceasta data, nici o reactie la vaccin. A fost linistit, nu s-a inrosit locul, nu s-a umflat, nimic.
Aissa, va uram si voua sa treceti cu bine peste vaccin.
Roandre, sa stii ca si mie mi se pare mai complicat cu baiatul decat cu fetita. Si nu doar cu treaba aia, dar e si mai vivace, nu sta locului deloc. Fetita, desi imi solicita atentia, era mai statica. Sau poate eram eu mai tanara.
Danina, noua dintii ne-au iesit repede, dar avem un vecin de bloc caruia primul dinte i-a dat la 14 luni. Deci sunteti in timp. Poti sa intrebi la doctor, daca vrei sa te linistesti, dar eu zic ca nu e cazul sa te preocupi.
Danvier, eu nu-i dau nimic pentru imunitate.
Mihaela, sanatate grabnica la puiuta ta si La multi ani!


Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Multumim fetelor, am fost la vaccin, a plans putin la intepatura de s-a chinuit asistenta sa ii dea apoi picaturile... Apoi am fost in parc unde a dormit putin, e parca usor maraita dar la fel a fost si ieri asa ca o pun mai repede pe seama unui alt dinte decat pe vaccin. Altfel, mi-a zis ca are 10 kg desi eu credeam (si continui sa cred) ca are mai mult, de masurat o masuram noi acasa. Si mi-a dat un fier ca cica e cam palida. Am intrebat daca sa ii fac analize si a zis ca nu, sa ii dam preventiv. Mai studiez situatia.... Nina tu ce stii? Se da asa...preventiv? De palida n-as zice, e culoarea ei, dar se vede ca e mai alba decat asta vara cand toata lumea zicea ca e bronzata de la mare. Ce am observat si eu si i-am tot zis dr e ca parca ar avea cearcane, nu mereu dar... O sa ma gandesc.
Acum sper sa nu faca febra, desi nu cred ca la nici unul nu a avut reactie, e fata cuminte.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

La multi ani!, Ioana si Lia-Maria, sa cresteti mari, sanatoase si frumoase!
Eu am cazut rau de tot in butoiul cu melancolie pt ca de dimineata am aflat ca un unchi de-al meu are cancer la gat si e tare grav.E internat la Cluj in vederea operatiei. Ma doare cu atat mai tare sa ma gandesc la el, cu cat nu am mai ajuns asta-vara pe la ei, promitand insa sa stau mai multe zile acolo anul viitor. Si daca nu voi mai avea ocazia?


Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubitnoisi mai noicele mai noinou-noute


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

Aissanu cred ca e nimic in neregula cu fierul. Mie mi-a dat sa-i dau de pe la 9 luni (picaturi: de la 9 la 10 luni 10 pic/zi, de la 10 luni - 1 anu de 3 ori/sapt cate 20 pic)

http://community.webshots.com/user/mihaela7373

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

LA MULTI ANI! LIA MARIA SI IOANA[FLO]...sa cresteti mari,sanatoase si bucuroase in fiecare zi... multi mamicilor!
DANIELA,imi pare rau sa aud de unchiul tau...cruda e viata asta...sper sa ajungi anul urmator sa-l vezi...sanatate si,nu mai am cuvinte,in astfel de situatii sunt de prisos... pt tine!
IONELA,si al meu gandacel e racit si face la fel....,maraie si numai in brate vrea...nu ii mai convine nimic,ba vrea sus ba vrea jos,ba vrea una ba alta...offfffffff,nenorocita raceala asta,ma inebunit...speram sa treaca cat mai repede...si voua multa sanatate va dorim.
Vineri mergem si noi la un control la doctor...sa vedm ce ne masi zice de putulica...noi am decalotat-o pe la 6 luni,si acum zic eu ca e bine,dar nu ii iese capul de tot....hmmmmm,ma gadesc ca nu vreau sa ajunga dragutul la cutit...asa ca sper sa fie suficient sa nu facem fimoza.

si sanatate ,fug ca iar maraie gandacelul!

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput