Copilasi si bebelusi de sept-oct 2004 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

mda..mai bine lasi sa rezolve natura..si daca nu rezolva, o rezolvi tot tu! bonusul e ca-l mai si traumatizezi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

La Multi Ani! Mennan!
La Multi Ani! Daria Ioana

sa fiti sanatosi, fericiti si credinciosi!

si sanatate!

Andreea, Doru si Nathalie(29.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37497" target="_blank">Povestea zanei www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36133&whichpage=2" target="_blank"> Cererea in casatorie si povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Crini si Ana_a sper ca sunt bine bebeii si ca nu au reactie de la vaccin.
Alexiei i-am facut vaccinul in manutza miercurea trecuta si vad ca pana acum nu a avut nici o reactie. Sper sa fie bine si de acum inainte ca am avut ceva emotii mai ales ca avea putin rosu in gat cand i-am facut vaccinul.

Cu caciula se pare ca e "boala generala" asa ca m-am linistit si ma rog sa fie cate mai multe zile calde.
La capitolul invelit noaptea noi stam foarte bine...adica o invelesc cu o pilota si dimineata o gasesc la fel cum am invelit-o seara...are somnul foarte linistit si e ok deocamdata. De culcat eu o culc cu pijama din bumbac cu bluzita si pantalonas si fara sosete in picioare.

Danina, ma bucur ca ai mai dat un semn de viata si ne-ai mai spus cate ceva despre voi. Santate multa va doresc! Cat despre dinti, or sa iasa ei, nu-ti face griji!

Cand citesc de problemele pe care le aveti cu decalotarea parca mi se face si frica sa-mi doresc baietel...momentan e mai usor cu fetita!

Despre Alexia ce sa mai zic? Nebunii, nebunii si iar nebunii...asta face toata ziua. Merge foarte bine in picioare singura prin toata casa si cotrobaie peste tot, dar ca preferinta cosul de gunoi e mult sus in top.


Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

Buna seara mamicilor si "piticilor".Cred ca ne-ati si uitat de cand nu am mai scris pe forum...dar speram sa va aduce-ti aminte de noi..

La multi ani tuturor bebicilor care s-au serbat zilele trecute si care au facut venerabila varsta de 1 AN.Sa fiti cuminti si sa creste-ti mari ,sanatosi si frumosi.

Haide-ti sa va spun cate ceva despre Daniel:este un mare neastamparat.are 7 dintisori(ultimul ne-a chinuit rau rau),nu prea papa mancarica mai de loc...tzitzi si iar tzitzi...imi este frica de momentul in care va trebui sa il intarc ..ca zau ,nu stiu cum o sa fac.Toata ziua bombane pe limba lui acolo....dai=trebuie sa ii dau ceva,mamama=bunica.ta=tata,mam=mama,ii-miki,vrabiuta=brr,si ....tot asa.Nu merge decat tinut de manuta(incepuse sa isi faca curaj sa plece singurel dar a cazut si s-a lovit si nu mai vrea sa mearga decat tinut de mana)si nu vrea sub nici o forma sa stea pe olita.Daca vrea sa mearga undeva vine si ne i-a de mana si ne trage unde vrea el sa mearga.Imi face "curat "peste tot:in sifonierul cu haine pana unde ajunge.in trusa de farduri,cd-uri,peste tot .Deja am inceput sa ridic totul din calea lui.A si am uitat sa va spun:este inebunit dupa apa(baitza)si ....ma pupa(numai pe mine)dimineatza cum deschide ochisorii.De fapt....stiti si voi cum este...Este un mare nazdravan,nu sta locului nici macar o secunda.Dar...asta este.Faza cea mai tare este ca la ora 22.30 adoarme si in jur de 5 00 dimineata se trezeste si nu are stare:se da jos la saculetul cu jucarii,se urca peste noi(patutul este lipit de patul nostru)si ne baga degetelele in ochi,nas,gura...ne trage de par ...si daca ii dau drumul la tv (ca sa ma lase sa mai fur si eu 10 minute de somn...se ridica de bara patutului si :danseaza!!!!La 5 dimineata el danseaza cand mie imi vine sa pic de somn.Dar.....

Am vazut ca vorbeati de decalotare.Parerea mea este ca trebuie sa fie facuta la baietei .Este foarte igienic si nici nu mai face fimoza.Lui Daniel la 3-4 luni i-a facut decalotarea, la spital, un dr(i-a taiat pielita ai aia nu se desfacea cu mana)si nu am mai avut probleme cu el.

De dormit...inca,doarme in sacul de dormit intr-o pijamaluta subtirica.Si cand nu mai are stare .....il mut la mami in pat .

A fost racit,de fapt i-a curs nasucul dar acum este bine.Chiar vroiam sa va intreb nu le dati puiutilor ribomunil sau altceva in genul asta pentru imunitate?Ma batea gandul dar .....astept si alte pareri.

Si acum va las ca am scris un roman......Va pup dulce .

P.S. Cum a fost la babyexpo....ca eu mi-am adus aminte ieri ca trebuia sa merg.





Oana,Nae si Danny(17 10 2004)

http://community.webshots.com/user/b35noc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

LA MULTI ANI LIA MARIA SI IOANA! Sanatate maxima si mult noroc in viata!

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Ioana si Lia Maria , sa cresteti mari si sa fiti sanatoase!

Vali02 te asteptam sa ne mai povestesti despre cele 2 printese ale tale!



Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

La multi ani Lia Maria si Ioana!

Vad ca va plangeti si voi de invelit si caciuli...si la noi e aceeasi problema. In cap nu mai sta nimic, ba chiar aseara si-a dat jos si o caciulita care era prinsa sub barba, iar de invelit nici nu se pune problema ca se misca dintr-o parte in alta a patului la fiecare 5 minute. Sac de dormit nu ma gandesc sa iau ca mai rau s-ar enerva ca nu se poate misca. Asa ca de saptamana trecuta bag caloriferul in dormitor. De culcat doarme in body+tricou, pantaloni si sosete.

In alta ordine de idei, azi intentionez sa ii fac vaccinul de 1 an, sper sa vina dr ca asta cam face figuri. Sa ne tineti si noua pumnii!

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

'Neata fetelor!

La multi ani!!!!

Ioana

Lia Maria

Aissa tinem pumnii sa vina dr si sa faca vaccinul, dar mai ales sa fie ok dupa....

Daniver bine ai revenit!

Alesio e tot mucos....dar asta nu l-a impiedicat sa se trezeasca la 5 azi-dimineata! Abia l-am adormit.....dar a fost sus de tot la 7:30! Ma omoara cu orele astea de trezire....nu mai zic ca si noaptea se mai trezeste de vreo 2 ori....!

Pupici!


Ioana& Alesio, ingerasul nostru(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

La multi anisori, Ioana si Lia Maria! Sa cresteti mari si sa fiti cel putin la fel de cuminti ca acum!

aissa, sa treceti cu bine peste vaccin si fara reactii neplacute!

fetelor, de cand e bolnavior alex, numai in brate vrea0000[bang, m-a cocosat 000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000si plange cu figuri daca indraznesc sa nu fac cum vrea el!!!!'\ (deci si acum e in brate la mine)...

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nexus spune:

La Multi Ani Ioana !!!
La Multi Ani Lia Maria !!!
Sa cresteti mari si sanatoase!!!
NinaB si Mina, multumesc pentru precizari si sfaturi. O sa deschid iar subiectul "fimoza" cu prima ocazie cand voi merge cu Arthur la medicul lui de familie.
aissa va tinem pumnii si ne gandim la voi..sa fie totul bine la vaccin si dupa vaccin.
danina multa sanatate! Am vazut poze cu strengaritza cea frumuseatza de Diana ! Sa-ti traiasca!
Si noi trebuia sa facem vaccinul de 1 an azi, dar din cauza ca urmam inca tratamentul pentru buburutze si abia vineri mergem la dermato sa vedem cum ne situam, l-am amanat pentru o alta data."Tratamentul" e mult zis pentru ca din 3 medicamente prescrise de med. de la dermato nu mai luam decat unul:Aerius a dat reactii adverse-febra f mare - i-am dat 5 ml/zi cum imi spusese dr. de la dermato (dr. de fam s-a mirat de doza asa mare si mi-a zis max 2ml/zi), iar cu elocom am fost circumspecta de la inceput si nu i-am aplicat crema decat 3 zile. Norocul e ca am un baiat puternic pe care nu-l sperie niste buburutze si i-au disparut aproape complet. Hai ca m-am pus pe vorbarie.

Mihaela & Arthuras Ingeras (02.09.2004)
poze Arthur

Mergi la inceput