Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 62

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Ovulatie???? De unde mai copii? Testul, da era de ovulatie, ca d'ala aveam prin casa- chiar vreo 16, dar l-am facut ca am citit undeva (parca pe situl lui T, nu mai stiu) ca LH este oarecum similar cu HCG si ca testele de ovulatie pot detecta si sarcina. Sper sa nu fie povesti.

Uite, chiar acum, inainte sa trimit mesajul, l-am citit pe al tau, Avalon, asa ca ma bucur ca mai stie cineva de chestia asta

Va pupic dulce pe tooaaateee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Mist iti multumesc f mult ptr pumnii stransi ... mai ales ca sunt singurii pe care-i am. Cu sanse mici sau mari, un test de sarcina ma emotioneaza si ma streseaza intotdeauna. Si eu eram sigura ca din prima luna se va rezolva dar uite ca se termina a treia si la mine si ... vom vedea dimineata. Ce sa zic ... fetele au dreptate cand spun ca suntem de abia la inceput. O sa fie bine si la noi, sunt sigura! Noapte buna si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Alexia , mai era o fata aici la endometru care stia lucrurile astea, Alé , dar n-a mai intrat de multisor, ca si alte fete... Pacat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

eu ma gandeam la eventualitatea unei ovulatii spontane..e drept ca dpdv chimic cei 2 hormoni se aseamana: sunt proteine, formate dintr-un numar oarecare (nu-mi amintesc, da stiam cand am facut endocrine, pe cuvant!) de aminoacizi..acesti hormoni sunt formati din 2 lanturi: alfa si beta: lantul alfa e cel comun la mai multi, lantul beta e cel ce da specificitate, ii diferentiaza clar! testele de sarcina dozeaza beta HCG-ultocmai pentur a nu se crea confuzii...

oricum ar fi, asteptam vesti de ..poate fi (putin probabil, dar posibil) o ovulatie spontana, desi astea sunt mai rare, dar nu imposibile in faza luteala...oricum e de bine...daca e sarcina e perfect, daca ovulezi, baga mare!!!

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)
5+

pozne de-ale mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Alexia tocmai am facut si io un test de ovulatie si a iesit pozitiv!!!! 2 linii clare! tremur toata de emotie .... chiar sunt sanse?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Nu vb nimeni si cu mine! Nu cred ca pot sa dorm in noaptea asta ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Shoricutza, nu fii trista, cum adica nu vb nimeni cu tine? Noi discutam aici, ne consultam si ne sustinem, suntem ca o familie! Si tu faci parte din familie! Eu iti doresc din tot sufletul ca aceasta a 3-a luna de incercari sa fie ultima! Sa vina bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

shoricutzo, vb eu cu tine, dar mai bine te-ai odihni..daca e bebe? vrei sa il stresezi si pe el?

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)
5+

pozne de-ale mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Va multumesc fetele ca mai sunteti pe aici la ora asta si incercati sa ma calmati. Dar ideea ca as putea avea bb a incoltit azi dimineata si a luat niste proportii fantastice pana la ora asta. Ptr ca nu credeam ca este posibil iar acum speranta se amplifica spectaculos. Megbeng daca e sa fie bb cred ca o sa ma ierte ptr o insomnie .... Sotul meu nici nu stie ce ganduri am io pe aici la ora asta si nici nu vreau sa-i spun pana nu stiu ceva sigur. Va pup si am nevoie de voi rau de tot!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

ei, vorbesc si eu...parca nu faceam la fel acu 2 saptamani?...ce sa zic, emotii mari...de ce nu incerci sa vorbesti cu sotul tau despre asta? trece timpul mai repede, poate reuseste sa te incurajeze/linisteasca....
eu tre sa ma duc la nani ca ma scol devreme maine si am o zi nebuna!!!! da cand ma intorc tare as vrea sa vad doua mesaje de proaspete gravidutze!
numai bine va doresc!!!

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)
5+

pozne de-ale mele

Mergi la inceput