Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 62

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Buna seara fetelor!
Acum am aparut si eu ...obosita....Noutati nu am decat ca mi s-a oprit ciclul sau sangerarea aia ce-o fi fost si nici parul nu imi mai pica asa rau....!
Alexia pui iti tin si eu pumnii din tot sufletul!!! Da Doamne sa fie BB ! Sa nu ne fierbi maine,da?

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Madana nu am facut pana acum ptr ca eram sigura ca nu e cazul. O sa fac unul maine dimineata (daca nu vin rusii intre timp) desi mai mult ca sigur ca-l fac degeaba ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea77 spune:

Eu bineinteles ca am scris la capitolul 61, desi 62 incepuse deja !
Alexia, inca o data iti doresc sa fie bebe! Iar daca il astepti optimista e si mai bine.
Diciu, fii linistita ca in final totul se rezolva!
E tirziu acum, si somn usor pentru toate fetele ! Sau ma rog, de la caz la caz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Fetelor, hai sa va zic una buna: mi-am facut acum un test de ...ovulatie!!! Si chiar a si iesit pozitiv!!! Adica se vad clar 2 linii paralele albastre, chiar daca linia de test e mai palida, dar oricum, tot se vede de 10000 mai bine decat Barza de dimineata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Alexia ce relevanta are un test de ovulatie in momentul asta? Iti tin pumnii maine dimineata si astept vesti bune musai. Hai ca mai este putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

ALEXIA, FUGI SI PRESTEAZA IN CAZUL ASTA!!! nustiu ce sa zic, bine ca e macar un tst pozitiv!!!
hai, ca ai treaba noaptea asta!

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)
5+

pozne de-ale mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Eu citeam doar!!! Da-mi voie sa te intreb... cum adica test de ovulatie? Poate ai vrut sa spui de sarcina!!! In cazul asta FELICITARI[red][/red!!! Sunt prima care te felicita? Vroiam sa-ti scriu oricum inainte de a vedea ultimul mesaj de la tine... Ma bucur mult pt. tine, ti-am urmarit asteptarea si am fost alaturi de tine! Eu sunt ziua 9 DPO, timpul trece f. greu... simt ca innebunesc..., am o sensibilitate a sfarcurilor, slabe dureri de mijloc si cam atat! La fel ca si tine, nu vreau sa ma imbat cu apa rece [am si eu vreo 2 ani jumate in spate], stiu ce cumplit este dupa aceea!!! Iti doresc sarcina usoara si bb voinic!!!
Te rog sa-mi spui totusi daca ai sfarcurile sensibile, usor dureroase???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Am uitat sa scriu cui adresam ce am scris mai sua dar cred ca se intelege... ALEXIA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mist spune:

Madana, multumesc pt vorbele bune, inseamna atat de mult! Din pacate, cred ca la mine nu se mai poate luna asta, dat fiind ca am vizitatori. Probabil mi-am facut eu prea multe sperante si liniutele acelea au fost doar linii de evaporare sau poate a fost ceva de genul chemical pregnancy, nu stiu ce sa spun. Ce ironie, vorbeam cu sotul ca ne-am ferit atata timp sa avem copii si acum, cand ni=i dorim asa de mult, se incapataneaza sa nu vina!

Alexia si Shoricutza, va tin si eu pumnii ca macar la voi sa fie cu ochisori! Curaj si scrieti-ne maine cum au iesit testele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Alexia, hai sa-ti spun ceva: testul de ovulatie se pozitiveaza la hormonul LH, iar testul de sarcina la hormonul betaHCG. Vestea buna stii care e? Ca cei 2 hormoni seamana foarte mult unul cu altul, deci ai TOATE SANSELE sa fii insarcinata! Iar cel de ovulatie ti-a iesit mai evident pt ca este mai sensibil la cantitatea de hormon decat cel de sarcina. Bafta!!! Tin pumnii, dar eu iti spun de pe acum ca esti insarcinata!

Mergi la inceput