Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 62

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Alexia, ce-mi vad ochii??? o liniuta slabaaaa, inseamna ca este II, hai, fa-ne fericite si zi ca da! Fugi acasa si mai fa inca 10 sa vezi ca ies pozitive!!!

Doamne, ce m-as bucura!

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Fetelor vreau sa va intreb ceva f important ca incep s-o iau razna! dar asa suntem noi, ne agatam de fiecare speranta, oricat de mica ar fi ea .... deci intrebarea: a mai avut cineva vreo mica sangerare dupa control? poate palparea pe acolo sa produca asa ceva? ptr ca io nu am nici cel mai mic simptom de rushi totusi si tocmai am citit un articol:
"Saptamana 4
Oul (care acum a devenit blastocist) se implanteaza in peretele uterin (unele femei pot observa mici pete pe chilot in aceasta perioada) si se divide cu repeziciune, existand deja primordii pentru ochi si urechi, pentru sistemul nervos si inima, pentru cap, gat si membre. In canalul cervical se formeaza un dop de mucus care are rolul de a "sigila" colul, prevenind astfel infectiile"
Adica petele de care va spuneam eu si Alexia! eu am avut pete in ziua 27 si 28 (adica a doua zi dupa control) dupa care in ziua 29 dupa un contact am gasit firisoare de sange. si de atunci nimic. Of, azi dimineata nici nu ma gandeam si acuma imi fac sperante si sigur nu este nimic si o sa fiu dezamagita!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Stiu ca v-am mai pus o data intrebarea de sus dar acum a devenit si mai important raspunsul vostru. Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Soricel mititel, hai lasa, ca stiu eu ca speri, orice ai zice, da' ti-e frica sa nu fi dezamagita. Si eu sunt la fel,dar, uite, desi nu am confirmarea, eu simt ca e asa cum trebuie, adica cu okisori. Si pe mine tot asemenea pete m-au facut sa ma gandesc la o implantare. Tu ai mai avut asa inainte sau e prima data? Daca e prima data, si nici semne de rusi nu sunt...TESTUL MAMA, TESTUL!

Ingerash, tu esti chiar generoasa ca-mi numesti liniuta "slaaba". Iti zic eu ca e de-a dreptu Fata Morgana! Dar ma incapatanez si SPER!!! Azi nu mai fac teste ca ies la fel de fantome, da fac dimineata altul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Diciu inainte de a te panica f tare, du-te maine la un cabinet si discuta despre rezultatul analizelor ca pana pe 7 octombrie o sa faci tot felul de supozitii negative. Alexia are dreptate cand spune ca se trateaza dar tu trebuie sa te linistesti.
Alexia poate ca petele mele au fost "provocate" sa zicem, dar ale tale sunt "pe bune". Asa ca fii optimista!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Alexia este prima data cand mi se intampla. Chiar mi s-a parut super ciudat si de aia v-am intrebat atunci daca este normal. O sa fac un test maine dimineata. Din pacate nu am gasit barza si am luat un test "ozone" de care nu am auzit pana acum dar sper sa fie bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

ALEXIA, CAND ITI MAI FACI UN TEST, CA MURIM AICI DE INIMA TOATE???!!!
CURAJ!!!!

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)
5+

pozne de-ale mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

megbeng, maine dimineata puiule. Nici eu nu mai am rabdare, dar daca stric testu acum, maine ce fac, ca nu am decat unul?
Cu toate ca...am dat in vagin peste niste sange aproape rosu, un picut mai inchis. Tot implantare sau inceputul sfarsitului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

ALEXIA, o sa fac tot posibilul sa intru dimineatza aici...o , doamen, acu 2 sapt traiam si eu exact experienta asta...sa dea Dumnezeu sa ai acelasi rezultat ca al meu! plus ca, orice ar fi, incearca si testul de sange!

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)
5+

pozne de-ale mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Buna dragele mele,

Adriana mica imi pare rau pt. pierderea ta. Sper sa poti sa o iei de la capt curand si de data asta sa fie bine. Te si ma bucur ca nu ti-ai pierdut speranta.

Deea si Georgiiana bine ati venit. Sper totusi sa plecati cat mai repede la .

Mist draga mea eu cred ca tu esti deja cu un piciorus in salonul de . Dupa simptome inclin sa cred ca o sa-ti faca cu ochisorul cat de curand. E normal sa te sperie putin gandul ca viata ta va fi altfel, dar gandeste-te cate fericire iti poate aduce un bb (mai ales ca ti-l doresti f. mult). Dar nu vreau sa aud ca stresezi bb-lul, ai auzit? Pentru el o sa fie o schimbare si mai mare, din nimic, intr-o fiinta gingasa care o sa fie super rasfatata. duuulce, si abia astept sa aud ca ti-ai facut testul de sange si ca pozitiv.

Mirona iti tin pumnii, luna asta sigur e cu ochisori.

Virgi Felicitari. Sa ai grija de samburel si sa ne ti la curent in legatura cu simptome, evolutie, ca tare suntem infometate dupa asa vesti, si informatii. Sper sa ne poolim foamea intr-o zi.

Alexia draga mea, sunt asa fericita pentru tine, abia astept sa ne spui de al doilea test pozitiv.

Ingeras pupici dulci pentru tine si sotul tau care e un scump. Berzele alea ar trebui sa lase hoinareala si sa vina pe la noi, ca le asteptam cam de multisor.

Shoricutza ai facut vreun test?

Diciu ce faci iubita ai preluat shtafeta de la sotul tau? Ai pus toata patura pe el si tu ai dormit cu piciorusele afara? Ai grija si fugi repejor la un dr. ca nu e de glumit.

Catty ce faci iubita? Tot obosita? Incearca sa te mai odihnesti.

MOana ce mai faci?

Eu sunt in Z 26 si ashtept uratzii. Am primele simptome (ma dor sanii).

Pupici pentru toate fetele.

:Dana

Mergi la inceput