Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 62

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Lachi, simptome am cu caru, dar de-aia mi-e frica, sa nu cumva sa le interpretez eu aiurea. Cele mai concludente ar fi spottingul (si azi il am), urinare frecventa, si cam atat. In rest, azi am inceput sa imi simt sanii, gust ciudat in gura, salivatie (dar nu garantez ca-i mai mult ca de obicei, ca nu am stat sa o urmaresc pana acum), dispozitie schimbatoare si faptul ca nu ma doare burta ca inainte de rusi. Cam atat deocamdata. Astept maine dimineata sa mai fac un test, ca hormonul ala ar trebui sa mai creasca nitel, nu?
Megbeng, Soricel, va multumesc din suflet, sunt un car de nervi, stres si neliniste. Nici sa mananc nu am putut dupa ce am vazut lniuta. Ma ajuta mult sa stiu ca voi, fetele va ganditi la mine. si o la fiecare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Pupicei la fetele frumoase!... Am intrat doar o fuga pt. ca timpul nu imi permite altfel!Eu sunt in ziua 3, incet-incet incep sa imi revin si sper sa capat puteri ca sa o iau de la capat cu temperaturi si toate cele...
Astery, esti tare dragalasa ca nu ai uitat de unde ai plecat si ca iti faci timp si pt. noi cele care vrem sa fim gravidute si apoi mamicute! Iti multumim pt. capitolul nou si speram sa ne tragi pe toate dupa tine!
Alexuta, eu sunt sigura ca tu vei fi pe listuta cu gravidute; stai linistita ca noi suntem cu tine; iti tin pumnii si te pupic!

pentru toate fetele!
http://www2.fertilityfriend.com/ticker/c9a56/ttc.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Lachi, ce sa fac, cresc in continuu! Ma, tu esti o fata de miliarde! Si mie mi-e tare dor de tine. Stai calma, ca vin la Bucuresti cat de repede, sa inceapa al meu intrunirile de miercurea si vin cu el. Abia astept. In legatura cu pozele: trebuie sa-ti descarci programelul de webshots si urmezi pasii de acolo. Pozele cu Lachi le ai adeja (ti le-am trimis eu pe mail atunci, nu>?) si le pui la albumul tau personal pe webshots. Nu-i greu.
Alexia, tin si io pumnii!!!


Kiki super- 21s
http://community.webshots.com/user/astery100






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Alexia Acum plec de pe DC dar voi fi cu pumnii stransi pentru tine in continuare.

asteryaro Sa dea Dumnezeu sa fie cu noroc! pe burticei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

alexia...iti tin pumnii!!!..sa fie un bebeu!

fetelor mi-au venit rezultatele analizelor de secretie si col...
papanicolau e CII...deci e bine...
secretia vaginala pare ok...fara alte bacterii...
insa mi-a iesit din secretia de col...bacil E Coli...si Chlamydia pozitiv......
am incercat sa ma documentez...de E Coli n-am gasit prea multe...dar de Chlamydia..gramada...cauzeaza sterilitate etc...
voi ce stiti de astea?..ati avut si se trateaza?

anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Diciu, hai cu putin calm: E-coli este o bacterie comuna care sta ca la ea acasa in rect. Se trateaza usor cu antibiotice (sper ca ti-au facut antibiograma). Eu am avut infectie urinara cu e-coli si am scapat urgent de ea.
Chlamydia...e un pic mai greu; POATE da sterilitate, dar asta nu inseamna ca SIGUR da. Trebuie vazut cat de veche e infectia si tratata. Important: si partenerul tau, ca asta se cam transmite sexual,dar nu numai. Sterilitate da in cazul in care provoaca inflamatia organelor din pelvis (BIP) si acestea se apara prin formarea de aderente. In acest caz se poate interveni laparoscopic. Asta e ce stiu eu, poate unele informatii sunt eronate. Oricum, se trateaza. OK?
Hai, stai linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca1977 spune:

ALEXIAITI TIN PUMNII STRANSI SA FIE BEBE!!!

Albumul nostru
Mai am...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

merci Alexia...chiar sunt nelinistita...chalmydia o am de mult inseamna...pentru ca eu am citit ca se transmite doar sexual ( se mai poate si altfel?)...eu am avut relatii..nu multe..stabile si lungi pana sa ma casatoresc...deci inseamna ca o am de mult timp...cel putin 6 ani zic eu..daca nu mai mult....si ce inseamna organele din pelvis?
sunt cam dezorientata...asta imi mai lipsea acuma

anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Multumesc, fetelor, pentru incurajari. Ionica si Catty, ma intristeaza gandul ca suntem destul de multe fete tinere care trecem printr-o asemenea experienta, ca nici nu mai stiu ce sa cred.

Azi mi-a venit CM (la exact 6 saptamani dupa chiuretaj) si imi vine sa ma bucur si sa plang in acelasi timp: pe de o parte este semnul ca organismul meu incet-incet isi revine, iar pe de alta parte ma face sa constientizez parca si mai clar ce mi s-a intamplat.

Am tot incercat sa ma consolez cu ideea ca poate este mai bine ca s-a intamplat asa decat sa am o sarcina cu probleme ulterioare; iar data viitoare voi merge pe mana unui medic care cu siguranta va face tot ce este omeneste posibil ca sa fie bine(monitorizare ca la carte, ceva tratament de sustinere).

Alexia, tin si eu pumnii pentru tine; sa dea Domnul sa ti se implineasca dorinta.

Tinem legatura




Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Diciu, de transmiterea sexuala stiam si eu, da nu am vrut sa te supar mai rau decat esti. Scuze, nu stiam care e situatia si nu vroiam sa-ti provoc mai multe necazuri
Boala inflamatorie pelvina (BIP) poate fi cauzata de chlamydia (dar si alte infectii) si inseamna ca se inflameaza organele din pelvis, adica poate sa cuprinda ovare, uter, trompe, sacul Douglas etc. Nu stiu daca asta e singurul fel in care se poate manifesta, adica s-ar putea sa aiba si o manifestare locala, sa nu cuprinda tot pelvisul. Oricum, trebuie investigat si numai un medic poate sa o faca
. Dar, repet: se trateaza

Mergi la inceput