Copilasi de iulie-august 2004 (113)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

NUUU, fetele, este vaccinul de la 1 an+2 luni ala de stat si NU se facuse pe la noi de vreo 5 luni, va dati seama unde locuiesc io ??? In codrul numit Oradea

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Salutare!!!

Si io la bantuiala pe net....oscilam..sa ma bag in pat(fotoliu din sufragerie pe care mi-e lene sa-l trag) sub o patura calduroasa ,sau sa mai citesc nitel?!Eee..a invins calculatorul!

Tare,tare urata vreme..!!

Mai,fetele care fumati....hello....cand sunteti doar cu copilul,cum faceti?Fumati cu el in camera?Sau el bantuie prin casa si voi va faceti de cap?Ca eu l-as lasa prin casa dar....unu la mana ...nu vrea sa stea,vine dupa mine,doi la mana,daca nu vine dupa mine se suie pe fotoliu si apoi mi-e ca face precum Andreiuta lui Nicole...zbang in cap...

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daria mama ce ti s-a intamplat? si daca nu e inca trimovax in oradea ce? o sa vina. si o sa il faceti. doar nu e asa graba, nu? ROR se face intre un an si 2. deci mai e timp sa vina. nici in cta nu a fost pana acu vreo luna. poti cauta si priorix. sau pune vreo farmacie sensiblu sau helpnet sa comande si gata.
Alice, e vorba de vaccinul ROR care este obligatoriu de ceva timp. decit intreaba medicul cind va programeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roxana - multumesc ca ma linistesti, eu tin foarte mult sa fie copilul vaccinat, am asa un alt fix (deh, am capu`mare si e loc) si cand mi-a zis azi doctora ca nu e am palit ... sper ca nu am speriat pe nimeni degeaba pe aici ... scuzati-ma !!!

Am uitat ceva: noi in 13 luni de viata nu am facut febra niciodata ... ma rog, nu mi-am dat io seama ... deci azi am facut vaccinul la 9, la 12 ii pun supozitor cu paracetamol, la 18 novocalmin, daca face febra, io ce sa-i dau Giuliei ??? Imi raspundeti va rog si promit ca scriu in caiet sa nu va mai stresez ...

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daria, e ok, numai nu intra in panica ca n-ai de ce. NU ii da decat o lingurita de paracetamol preventiv. nimic altceva. mai ales nu novocalmin - nu este indicat copiilor decit in cazuri in care alte ntitermice nu fac fatza. asa ca nu e cazul vostru, mai ales ca Giulia nu face febra de fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Da, Roxi, de ROR era vorba, m-a sunat asistenta saptamina trecuta, spuneam si fetelor, ma plingeam paici, era ora 3 dupaamiaza si ea vroia sa ajung intr-o ora cu copilul la vaccinat, eu eram la job, sotu meu dadea din colt in colt, si i-am explicat ca nu pot vinerea aceea si de atunci nu m-a mai sunat ! Eu astept ... poate miine, ca la policlinicile astea de cartier, e cu cintece !
Daria, eu cind a fost cu vaccinurile i-am dat lui Gizmo supozitor cu paracetamol si daca nu ajungea {mi s-a intimplat odata} i-am mai dat Nurofen ... si atit ! De obicei - asa m-a sfatuit pediatra - in ziua de vaccin, dupa ce ajungeam acasa de la policlinica, puneam una jumate de supozitor, inca juma seara inainte de culcare si juma dimineata, cind ne trezeam a doua zi plus comprese reci pe piciorus, la locul intepaturii ! Si sa stii ca nu am avut probleme prea mari, doar odata, nu-mi mai aduc aminte la care din ele, mi-a facut febra vreo doua zile la rind ... cum treceau opt ore si se ducea efectul nurofenului, cum crestea temperatura !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Acu ca am aflat ca ROR-ul se poate face intr-un interval asa de mare de timp, m-am mai linistit, multumesc, Roxi ! Ma gindeam sa nu fie vreo problema, nah, ca o iau si eu pe urma Dariei cu paranoile astea !!!

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!

Am citeva restante de ieri
Iren, bine ai revenit! SI eu i-am vazut pe scumpi tai poznasi sunt niste dulci!
Kro, tu ai intrebat de suc. Si noi ii facem Stefaniei dimineata suc dintr-o portocala, mar + morcov, para, piersica, struguri, depinde ce imi cade in mama. Iese cam 200 ml de suc pe care Sfeti il bea pana la 13-13:30, dar sunt si zile in care il bea tot odata.
Ema, ce bine imi pare ca te-ai mai linistit cu Ricardo. Pupicei!
Andreea, vazut pozele cu voi, sunteti niste frumosi, mie imi place poza in care ride Pupi la aparat.
Alice, iti tin si eu companie la un pahar de Pepsi, nici eu nu beau cafea.
SimonaR, pe o vreme asa urata ca la voi, la mine cred ca ar fi castigat patul cu plamuma. Iar eu nu fumez, asa ca nu pot sa-ti raspund.
Daria, eu spun sa stai linistita, daca ii pui supozitor nu mai face febra. Daca face totusi, cred ca poti sa-i dai si o lingurita de Panadol/Nurofen, sa o imbraci mai subtire sau sa-i pui comprese cu otet la incheieturi (dar nu cred ca va avea febra asa mare). Pupici pentru o mamica ingrijorata. Iar cu vaccinul, nici in Iasi nu a fost si a venit luna aceasta, asa ca marti ne inteapa si pe noi. Sigur va ajunge si la Oradea.
Marcela, vazut poza Alexandrei de aseara, super si se vede ca este incantata de cadoul primit!

Ma intorc la treaba


Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

gagici, am postat aici ceva despre hexavac, daca ati vaccinat vreuna pitikul cu el (stiu de la Papa ca in germania se foloseste): http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58057

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Buna!
...se vede treaba ca eu nu mai apuc sa va zic si "dimineata"....hihihi numai "buna"....
Ema,bravo,ma bucur mult ca e totul bine,lunganului si mamicii lui.
Felicia,succes la fetite...aveti de lucru 8 zile.
Adema,bafta azi la rezultate,sa ne spui cum sunteti.
Daria,cum ti-au spus si fetele,5ml de Nurofen preventiv,.
Marcela,nu am vazut nici o poza noua....dar v-am vazut pe voi la nunta...deosebit.
Andruska,mamica da ce sexy ai fost ieri,l-ai terminat pe Andrei cred?
Pupicului cel zambaret si frumos.

...eu personal sunt cam varza,am pus-o de-o cistita minunata plus o durere de cap ordinara cu care m-am trezit de dimineata,of,of,mai,mai...si zgubilici printre picioarele mele...afara e o vreme de-ti vine sa plangi....






Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput