Copilasi de iulie-august 2004 (113)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Dupa ora 16 vin buletinele de analize de la Buc.Va scriu cum aflu ceva.
Ce ati mai hotarat cu petrecerea?


Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Andreea, sanatate multa ! Stiu din experienta proprie cit de nasol e cu cistita, de departe cea mai nashpa suferinta pe care am avut-o io vreodata ! Mie mi-a trecut foarte bine cu norfloxacin si am baut multe ceaiuri de coada soricelului, de matase de porumb si ... parca mai era unul ... aaa, da, de codite de cirese ... e si unul diurectic, parca asa chiar ii si spune, care le contine pe toate ! Sa incerci sa bei cit mai multe lichide, chiar daca tre sa te duci de enshpe ori la toaleta ! Eu m-am pacalit prima data cind m-am procopsit cu cistita - nici nu stiam cum se numeste ! si am stat citeva zile bune pina sa ma "medichez", de ajunsesem la sinerdol, asta imi daduse farmacista ! Ma gindeam io in sinea mea - mama, daca ma ustura atit de rau cind ma duc la baie la ce bun sa mai beau alte lichide, sa ma duc de si mai multe ori ??? Natafleata de mine, hehehehe ... Ai grija de tine ! Pupici !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Alice,iti multumesc,....of,chiar ca e nasol,caci am mai avut,credeam ca am scapat de sensibilitatea asta,ca de cand am ramas gravida nu am mai avut nimic,dar uite ca dupa aproape doi ani si un pic de frig la picioare,gata sunt pisercoasa....beau multe lichide,in special ceaiuri.

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Bonjour,doamnelor,multumesc ca ne sunteti alaturi.Dar sa nu cumva sa credeti ca ati scapat de vaicarelile mele.Ca daca n-o manca,aici sunt sa ma vait,nu prea cred eu ca toate s-or termina asa simplu.
Daria,eu la vaccinuri cum ajung inapoi acasa pun un supozitor cu paracetamol de 125,peste 6 ore inca unul si al treilea peste noapte.Si gata.Al meu nu a facut niciodata febra de la vaccinuri.Sper sa nu faca nici nora-mea,si tu fii mai barbata,draga mea,e doar un vaccin.
Andreea,ce frumos e Pupi al tau,si mie imi plac tare gropitele.
Eu la vaccinuri nu ma pot baga in discutie ca aici au un alt sistem de vaccinate.La 14 luni e un vaccin pentru meningita si altele 2 (limba grea olandeza asta)dar am inteles ca 10 zile dupa nu maninca bine.Asta la noi s-ar traduce n-o sa manince deloc,la cum e Ricardo!!!Trecem si de asta.

Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Adema,mult noroc,sa fie bune vestile,hai vin-o si tu pe forum sa ne spui"copilul meu n-are nimic",asa ca sa fim in sincron amindoua.

Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Adema, asteptam vestile bune, ai sa vezi ca asa or sa fie !
Ema, hehehe, chiar ca olandeza e neinteligibila, daca pentru tine e asa, iti dai seama cume pentru noi ceilalti ! Ma uitam ieri pe citeva site-uri in cautare de LUUF, care spuneai tu ca a facut minuni la voi in cazul racelilor, si nu am gasit decit "chinezisme" dalea olandeze, de nu am prioceput o iota, decit ca este un spray si ca costa in jur de 5 euro ... in rest ma uitam ca vitelu la poarta noua !!!
Andreea, asta cu picioarele o am si eu, eu cel putin si vara umblu cu ciorapi, oricit de cald ar fi! Iar cind vine frigu, doua perechi, chiar si trei ! Rideti, rideti de mine, dar io mi-s stan patitu' !!!

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Carmen,voiam sa te intreb:Ilinca mai maninca numai cu biberonul?Ricardo era biberonarul secund,si acum maninca iaurt si "multele legume" cu lingurita,insa restul cu biberonul,blenduite in prealabil.Tu cum te-ai gindit sa rezolvi problema,poate-mi dai si mie idei.Nu cu infometarea ca eu l-am tinut si 7 ore nemincat si tot nu a vrut.Si apoi nu ne prea atirna suncile sa na permitem infometari dese.Ricardo maninca paine goala,biscuiti,orez,ma gindeam sa-i dau legume taiate cubulet,asa de distractie.Ca nu mai am resurse de imaginatie,si mie ca blenduiesc mincarea pina o sa incaruntesc.

Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Alice,LUUF-ul e un gel(o fi si spray,dar nu stiu eu)de dat pe piept(eu imi "sterg degetul si pe la nasul lui),si e special pentru bebelusi.Costa 3,49euro.Cit despre limba asta ce sa-ti spun ,si dupa atitia ani am senzatia ca astia vorbesc cu pioneze in gura.Unde mai pui ca am inceput sa vorbesc si eu lucruri simplute,de altfel in olandeza cu puiul.Si Mario imi spune ca ies bine cuvintele din gura mea.La ei e greu accentul,vorbesc din git si n-au terminatii la cuvinte ,un fel de gargara fara capat.

Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Da, Ema, dupa vreo tz pagini de cautat, am vazut ca e si gel ... asta asaaa, dupa ureche, ca atit am inteles si eu mai bine !!! Oricum, nu e de gasit in Romania ...

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

Va pupam si noi si va invitam sa vedeti ultimele aparitii din albumul cu poze.
Nu va suparati pe mine, nu v-am uitat. Va citesc printre interviuri si sedinte.
Suntem bine, avem 14 dinti, daca nu au iesit deja si ultimii doi canini (Bradut e in tabara la bunicii de la Dragasani saptamana asta).

Va promit ca o sa va mai dau cate un semn, incerc sa ajung si eu la intalnirea de pe 9, dar nu promit.


Alina mamica lui Bradut cel mic si nebunic (08.07.2004)

poze Bradut

Mergi la inceput