Copilasi de iulie-august 2004 (112)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Hihihihi, Andreea, frumusel foc pishuliciul mic ! Pupam cu drag !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Salutare!
Vazut poze cu Alexandra cea far' de mot...cu Tudor cel tunsulica...si parca am mai vazut ..dar nu-mi mai aduc aminte...
Felici daca starea ei este una buna, nu este somnolenta.,nu vomita ..nu ai de ce sa-ti faci probleme..iar la telefon nu poate sa-ti spuna nimeni mai multe..din pacate...pentru linistea ta poate ar trebuis a mergeti la pediatru acolo...Vazut si jucaria..foarte nostima!
Adela...cred ca ai intepenit!..De acum numai inchisi o sa stati!
Simo asteptam poze..
Simona R..imi pare rau pentru atita zbucium...
Alice tu esti inca acasa cu Gizmo?..de ce Gizmo?
Nicole..la 11??? Ti-l trimit pe Uka..sa -ti dea scularea!
Adina ...azi nu lucrezi ?
Carmencita....parca nu te-am vazut azi pe aici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Felicia, eu o am pe doctora moatei, vrei sa-ti dau nr ei si s-o suni? iti trimit nr pe PM!
mai dar ce rau a cazut Andreiuta, cred ca te-ai speriat rau de tot, pupacim dulce si sper sa n-aiba nimic, din ce zici tu pare ok!

si moata a cazut ieri de pe canapea, se ridica in picioare si topaie pe canapea asa ca ieri a cazut in cap, si-a dat capul pe spate si a cazut pe spate, cea mai urata cadere de pana acum, eu de felul meu nu ma panichez daca nu e grav, dar ieri m-am speriat rau, era geamul deschis, am dus-o la geam, am palpat-o ...mi-era teama sa nu-si fi rupt gatul ...dar slava Domnului ca n-a avut nimic!



Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Nicol, merci... dat telefon....urmaresc sa vad daca face febra.


Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

nicole, pana la 11, pai la ce ora o pui la culcare seara? daca ar dormi si pupi pana la 11, as avea si eu curaj sa fac o petrecere ceva...dar asa, la 10 eu sunt in pat.

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Buna tuturor,

Felicia, am citit patania voastra... sa va treaca repede la amandoua sperietura... si eu as merge la doctor sa o controleze ... poti sa exagerezi un pic cu simptomele sa se uite la ea mai atent...

La noi a doua noapte de plansete... nu mai inteleg ce are, in afar nasului infundat... febra nu a mai facut deloc...daca o tine tot asa eu o iau razna... mai frate, dar nu a facut asa nici in perioada colicilor..:((

Liliana, dar ce avansata e copila ta... si a mea vrea sa faca totul singurica... sa manance, sa bea, sa urce scarile.. dar nu ii iese intotdeauna.. apa din canita sigur si-o toarna pe ea...

Voiam sa va intreb... daca nu are febra (si de fapt a avut pana in 38 doar o noapte) pot sa o scot afara in conditiile in care nu e frig (18-20grade)?

parca o mamica (mitzura?) intreba ieri ce jocuri / activitati mai aveti cu copii prin casa... ca a mea parca s-a plictisit... e drept ca inainte era afara 5-6 ore pe zi..






http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Si voi ati cazut...Este bine acum Moata? si cind te gindesti ca asta-i doar inceputl..ce ne asteapta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Liliana ..mi-a placut faza!
Anca sanatate multa....evident..o poti scoate linistita afara....Noi ne jucam cu cuburi de lemn, colorate (vorba vine cuburi..au toate formele geometrice), ii mai dau cite un pix si ne prostim....are jucarii muzicale cu care-si mai pierde timpul...putin la desene sau programe pt copii la TV...aruncatul mingiutei de la unul la altul...de-a calutul....cam asta facem noi in mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

in sfarsit, acum seara a reusit si moata sa bea din cana cu pai, i-am cumparat-o de vreo luna, am vazut ca nu poate sa bea si nu i-am mai dat-o, astazi am incercat iar si a baut ...se uita la mine foarte mirata cand m-a vazut ca aplaudam si ziceam bravo bravo, mama nebuna!

Andreea, vazut poze cu Pupi ...ce dulce eeee, chiar facuse pishu pe tine?

Alice, prin ce stresuri am trecut si eu in primavara cand nu mai vroia moata sa manance, dar uite ca i-a trecut si acum mananca orice, oricand, la 6 cand i-am dat sa manance i-am facut cu blenderul (pe care nu l-am mai folosit de muuuuul) o banana, un mar, o nectarina, vreo 15 boabe de struguri + 7 linguri de cereale (nici din astea nu i-am mai dat de prin martie) si a mancat tot !

Marcela, nu ma pricep la organizari asa ca mi-e greu sa-ti spun cu ce sa ne ajuti, doar sa ne trimita Simo lista si sa ne spuna mai multe despre cum au organizat cei de acolo, banuiesc ca baloane, jucarii si ce mai e pe acolo intra in pretul de inchiriere...mai vorbim, eu as vrea sa ne implicam cat mai multe, sa iasa frumos ...

Olivia, ce mai faceti?

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Sintem bine...chiar foarte bine...am inceput si noi sa ne exprimam dorintele :)...si vorbim de ne dor miinile :)...
Am demarat actiune de prelungire a vizei pt MP....deci in cca o luna aflam daca mergem la cresa sau mai aminam....

Mergi la inceput