Copilasi de iulie-august 2004 (112)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Olivia pai cum sa nu lucrez?Dar mai fara chef asa si mai obosita ca azi noapte daca am dormit 3 ore e mult...au facut vecinii mei de langa chef cu manele date la maxim,auzeam si ploaia cum bate in geam,eram si singura acasa si mi-era frica...asa ca am lalait-o la tv cu un baccardi breezer si tigarusci pana la 6 dimineata cand am reusit sa inchid okii...la 9 a sunat telSi n-am mai dormit deloc azi ca am avut o gramada de treaba...am mai facut si pana si a trebuit sa-mi pun singura roata de rezerva ca nu a vrut nimeni sa ma ajute,nici macar stimulati de baniASa ca in loc sa ajung unde trebuia ca o doamna(mai eram si la costum ca deh,era treaba oficiala) am ajuns mai rau ca un sofer pe camion..da am ajuns acasa si m-am schimbat si am plecat iar
In rest cu o durere de cap ce ma chinuie si se incapataneaza sa nu treaca...
Sunt pe aci,dar mai in umbra asa
Of of pupam Andrelele cazacioase....sa dea Dumnezeu sa fie ok...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Adina..imi pare rau..se pare ca este una din zilele acelea....stii tu de care:)..mey..intii cu uleiul acum cu roata...saracuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

ce haioasa e ...i-am pus suc de portocale in cana cu pai, a baut si se lingea pe buzite, iar eu ii tot ziceam miam miam ...s-a dus la cana ei (are una de la avent din care bea de mult apa si care e ff buna, mai ales incasabila ) si a venit cu ea la mine, daca eu ii dau sa bea din alta cana ...sa beau eu din cana ei, sa nu mai fac miam miam !
o mai las 1-2 sapt si incerc sa-i dau laptele in cana cu pai, sa vedem daca avem succes!

Olivia, nu a avut nimic dupa ce a cazut, a plans putin dar dupa ce am dus-o la geam a inceput sa-mi arate pe afara masini, oameni si n-a mai plans, dar v-am zis, m-am speriat asa tare ...moata a cazut pana acum de nenumarate ori, am pierdut sirul, si niciodata nu m-am speriat ...ieri insa a fost urat!

Andreea, seara adoarme pe la 10.30-11 si se trezeste a doua zi la 11 dimineata, iar ziua are doar un singur somn, de la 15 la 17.30, asta e programul de cand stam in casa, ca nu se mai opresc ploile, e inundat tot Bucurestiul!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Tare mult as vrea si eu sa se culce ceva mai tirziu Uka..dar el la 8-8.30...vrea la somnic...macar am reusit sa nu-l mai duc la baie la &.30..eu cind mai stau cu el??
Felicitari pentru reusita ..actiunii..paiul..eu am renuntat pentru moment..are el timp si de asta:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Din nou eu. Se vede ca sunt la scoala (dimineata - ca dupa amiaza nu am timp nici sa respir la scoala)si am chef de ea....nu mai spun cum.
Anca nu stiu daca suntem sau nu avansate, cred ca mai degraba suntem foarte independenta, asa ca mami. Macar la caracter sa ma copieze pe mine, caci la fizic e leita poleita sotului. Maica-mea mi-a spus ca este exact cum eram eu cand eram mica. Curiasa, prinde repede, independenta.....adica invatat din propie experienta, din cazaturi si alte cele.
Eu cred ca invatarea anumitor lucruri sta mai mult in caracterul si personalitatea unui copil. Asa ca la copilul meu energic toate se fac repede.
Azi iar am o zi de groaza. Am plecat la 7 de acasa si voi ajunge abia la 10 seara. Dar nu ma mai plang, caci vreau sa fiu optimista.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Olivia, moata adoarme asa tarziu de cand merge, inainte mai adormea si ea pe la 9-9.30, de cand merge nu mai vrea cu nici un chip la culcare, are o energie de ne termina pe amandoi, vrea sa alerge, sa se joace ...nici nu zici ca-i seara si ca e ora de culcare, noi stam pe langa ea obositi si ea e in verva, ne rugam de ea sa mearga la culcare si ne spune "niu niu" si da din cap ca nu vrea!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

la noi mersul nu a modificat programul de somn....de 2 zile insa si el se da jos din pat si vrea s-o taie....ca are multa treaba...
Liliana o zi buna sa ai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Liliana... e bine ca e indepenta... si mie imi zice lumea ca e independenta... de fapt si eu sunt tot asa...

Olivia, succes cu operatiunea viza... si multam de ideile de joaca.. aia cu scrisul (mazgalitul) nu am incercat-o...






http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

sal`tare de la una bucata mama cu drepturi depline care incearca sa-si intre-n mina, basca cu una bucata sot plecat in delegatie in concluzie, nu-s la curent cu ultimele pagini din capitolul trecut si nici nu stiu daca am sa le pot recupera... pozici le-am vazut pe-ale lui pupi, restul miine la cafea, sper sa fiu lasata sa le savurez in liniste.
liliana, nicole, olivia (sper sa nu uit pe cineva), felicitari pentru progrese!
adina, cum sa nu se gaseasca nici un barbat sa te ajute?? nici cu plata?? curat ghinion!
fetili, io personal am o mare problema cu scarile, daca nu-s atenta o rup in fund pe ele de nu ma vad, odata am cazut de la etajul 3 si m-am oprit cu capu`n usa la ala de la 2 care sta in dreptul scarilor, altdata, gravida fiind am alunecat (nici io nu stiu cum) pe scari cu picoarele sub mine si sa nu va ginditi ca m-am oprit dupa 2-3 trepte, nuuuu... si am prins o frica de ele, daca vad unele abrupte is in stare sa stau acoo sus mult si bine decit sa le folosesc! asa ca, pup copilasii loviti si la cit mai putine cucuie!
iaca, na, c-am uitat ce-am vrut sa mai scriu...

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

am venit si noi cu pupici magici pt fetitele care-au luat cazaturi. bre ce nasol au cazut.pffff catrina mai are numa o cicatrice in barba cealalta a trecut de tot si un pik de vinatatie la nas. in rest e un copil superb se culca la 11-12...la ultimu bibe zici ca bea taurina.
se scoala noaptea...m-a terminat ca io nu stiam ce-i aia sculat noaptea, dat bibe etc si bineinteles cel mai fain doarme la noi in pat pe care-l imparte frateste: ea jumate, noi jumate.
stie sa inchida usile, sa aduca lucruri,sa danseze, sa dea pupi si sa mangaie. e consecventa cu ea insasi nu zice mama... acu cautam roaba si lopata cum au baietii ai mai mari... si striga mereu la tacsu "tata ai-ncoa"
azi am auzit-o cum se trezeste (somnul de prinz a se citi ora 17)...se foieste, se foieste, se da jos si aud lipalipa spre sufragerie si un glascior suav :taaaaaaaaaaaaaataaaaaaaaaaaa ies inaintea ei si-i zic nu e tata...la care Catrina se intoarce si pleaka la lok in pat....

Mergi la inceput