Copilasi de iulie-august 2004 (112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:

A cazut pe scari.....8 trepte...

Am vrut sa iesim pe afara fara carucior, doar cu hamul....am facut cativa pasi si vroia in brate.M-am gandit sa ne intoarcem sa luam carutul....cand am ajuns la usa sa descgid i-am dat putin drumul sa-mi iau cheile din ruksac....a tzasnit-o repede pe scari....imi plesneste capul de durere.
Jumate din scara s-a dus cu fundu' pe urma s-a rastogolit cu capul intr-o parte de s-a izbit de perete, apoi a cazut pe spate la baza scarilor si iar a dat cu capul de marmura.Am ajuns si eu la ea cand s-a terminat totul.A plans cam 10 minute....am dezbracat-o , am pipait-o...S-a ales cu 2 cucuie mari ...unul pe laterala unde este si pielea julita si un cucui in frunte.
Acum doarme.Sper sa nu fie nimic rau....eu tot am reluat cu ea jocurile noastre si nu am vazut nimic mai altfel....e la fel de vioaie...oooff, of!
Tati zice sa mergem cu ea la doctor...

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

of, felicia, ce rau imi pare...si pupi s-a rostogolit pe scari pe la luni, noroc ca erau cu mocheta ca n-a patit nimic, dar numai eu stiu cum tremuram. o zi intreaga. daca vreti, sigur ca puteti merge la medic, dar daca e ok, nu vomita, e vioaie eu zic ca e in regula. dar daca aveti posibilitatea, fuga la dr.pupici

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Felicia, mama-mama, ce patanie ! Sper si eu din tot sufletul sa nu fie nimik rau !! Tocma ce spuneam ieri ca si eu era sa o patesc cu Gizmo, ca m-am dus citeva secunde la bucatarie si el facea balet pe camionul primti de la nasa-sa ! Cine a spus chestia aia cu "nu intoarce spatele la copil" era patit cred !!
Nu stiu ce sa spun, dupa cum ai descria cazatura - mi se pare zdravana ... io m-as duce la medic !
Oricum, multa multa sananate si grija maaaaare de tot !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

am vrut sa scriu 7 luni.

am vazut-o pe alexandra lia (chiar, voi care nume il folositi?) si e taaaare frumoasa. nu numai ca sunteti voi experti la fotografii, dar ea e un adevarat model.
la fel mamica lui tudor, auzi, ea modesta ca nu e fotogenica, cum nu? sunteti niste frumosi, tu si tudor.
lia, si eu zic ca te stresezi, desi stiu f bine cum e. ca la noi e asa in etape. acu e in aia cand papa la greu. dar cu cat nu te agiti, cu atat o sa treaca mai repede si mai usor. pupici
mai, nu mai stiu...am mai vazut poze...ce-am mai vrut sa scriu si stiu sigur ca erau mai multe chestii
simonici, pe cand pozele?
va pup
poate pun si eu vreo 2 poze, special pt daria ca ea-i cea mai curioasa

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am trimis un msg dar nu apare ...
Pako - am incremenit citindu-ti mesajul, scarile sunt cosmarul meu. O vizita la medic cred ca te-ar linisti ... sa treaca cucuii.

Philip - mie imi sunt dragi copiii, am album cu copiii din parc, imi place sa compar poze de acum cu cele de cateva luni si sunt atat de dragalasi toti bebelinii nostri

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

uau, felicia, ce nasol trebuie sa fi fost si pentru ea si pentru tine! Si eu cred ca as merge la doctor, sau macar as suna....Urmareste-o cu atentie in urmatoarele zile.

Tocmai vroiam sa va povestesc ce patanie am avut eu cu el ieri. Eu eram in sufragerie, el bantuia ca de obicei prin camera si prin hol. A iesit in holul de la intrare, unde e incantat ca se uita in oglinda si se maimutareste, iar eu il tot auzeam vorbind, asa ca stateam linistita. la un moment dat nu l-am mai auzit, l-am strigat de cateva ori, nimic. Zic "hai sa ma duc dupa el, sa vad pe unde e". Cand am iesit in hol am inghetat: usa de la intrare era deschisa si el statea afara in holul blocului si in dreptul scarilor care coborau. Bineinteles cu o mutra victorioasa....radea la mine cu toti cei 8 dinti....Am crezut ca lesin. L-am dus in casa, am inchis usa de la intrare, in secunda urmatoare era la ea si o deschidea. Deci ieri a invatat sa deschida usa!!!! e destul de sus clanta, dar se intinde pana ajunge cu varful degetelor si apasa si deschide. De-acum nu mai stam decat cu usa incuiata.

Aaa, si a invatat si el in sfarsit sa zica tati (nu tata). Bineinteles ca tati e fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

tocmai ce facuse pipi pe mine...
pisarcosul

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

N-a dormit decat o ora...
Mitzule ati avut mare noroc.

scarile astea sunt din marmura...si mai au si marginile taioase rau...vad ca e vioaie, incerc acum sa-i dau de mancare sa vad cum inghite.
cu toata casda mea blindata si uite ca daca e sa se intample, se intampla...

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Buna frumoaselor.
Mai, mai, ce palpitatii va mai dau copiii. Felicia cred ca inca ai inima cat un purice.
Noi suntem bine. Suntem foarte independenta. Margem singura, alergam, dansam, mancam singurica (mai impartim si cu cateii si pisicile ca de trebuie sa pape si ele - si-i invatam sa pape cu lingurita), bem apa singurica din canuta fara cioc, bormala. Bem si lapte singura. De fapt chiar nu ne mai place sa ne ajute cineva, vrem sa le facem singurica pe toate.
Si vorbim cu mami la telefon "oa-oa mami. Mami pa-pa".
Si mami e foarte obosita. Inchipuitiva ca sunt asa de obosita incat ieri dupa amiaza am incercat sa dorm o ora. Am dormit 2, si cand m-am trezit speriata, m-am apucat sa ma imbrac grabita si sa ma cert cu sotul de ce nu m-a trezit. ca uite e 7 si intarzii la scoala. Mi-au trebuit 5 minute sa realizez ca de fapt era 7 seara si nu dimineata, si ca nu aveam de mers nicaieri.

Hai ca va pup dulce si ma intorc la studentii mei.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Va rog mult......dati-mi si mie un numar de telefon a unui pediatru din tara sa vorbesc la telefon cu el....pe PM bineinteles.

multumesc

Felicia si Andreea

Mergi la inceput