Copilasi de iulie-august 2004 (111)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

aaa,am revenit,am spalat kk-cioasa....si ea pupa,cel mai tare se pupa pe ea in oglinda,pana baleste toata oglinda...daca ii zic eu sa-mi dea sa pup,imi da un degetel.
uite-o aici in oglinda...sper sa se vada:
http://www.ringo.com/photos/album/photo.html?photoId=19217377&albumId=32465476

ma duc sa-i fac laptele....

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Andreea, mie imi cere parola ca sa vad poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

La noi programul este cam asa :
6-7 - 180 ml lapte
10-11 - fructe cu brinza de vaci si cu cereale
14-15 - prinz care consta din supa cu orez sau cu paste si felul 2 piure de legume cu ou/carne/ficat/peste
18-19 - iaurt cu fructe si cu biscuiti sau cereale sau mamaliguta cu brinza si cu smintina sau piine cu unt si cu almette
si seara inainte de culcare 240 ml lapte ...


Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:



Si Alessia ne pupa, si pe noi, si jucariile. Ne pupa e un fel de a spune pentru ca se apleaca spre destinatarul pupicului si zice un fel de "pfff" in timp ce sufla , de zici ca te scuipa. ...Oricum, intentia conteaza.

Eu am o stare proasta, cred ca am devenit meteodependenta. ...Si cand ma gandesc ca am de facut si cateva drumuri azi ( tre' s-o iau pe Feli de la gradinita si apoi sa o duc la dansuri) .

Pupici bolnaviorilor si multa sanatate.


Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
http://community.webshots.com/user/alessiafelicia
http://community.webshots.com/user/alessiafelicia02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

dimineata buna!

io ma iau cu mainile de par...ploua cu galeata de 2 zile nu putem scoate nasul afara, aerisim bine camerele si atata, ieri am prins o bresa si am iesit, am ajuns pana la intrarea in parc si ne-a prins ploaia, noroc ca aveam si fasul in geanta cu gluga pt Danut ca il uda si pe el cum m-a udat pe mine. E nervos, agitat, marait, mofturos si cu toane, nu doarme bine nici noaptea nici ziua, ieri l-a terminat psihic si fizic pe taica-su, cat am gatit eu, a spus ca e de o mie de ori mai putin obositor la serviciu decat acasa. Nu vroia Danut sa stea cu el deloc, facea ca un leu in cusca pe langa usi sa ajunga la mine, zbiera, plangea, cu nimic n-a reusit sa-i intre tati in gratii. Lua hamul, bareta aia din spate si mi-o dadea mie in mana sa nu cumva sa-l plimbe taica-su. Daca se atingea el de bareta urla cat putea, insa si cu mine a mai facut fite, ca nu-l lasam sa stea cu nasu-n televizor, sau ca nu-l lasam sa impinga scaunul de masa prin casa, sau ca nu-l lasam sa manance servetelele ce le rupea in zeci de bucatele pe covor.

Ieri am avut ghinion la gatit de la prima ora....am pus un vas de iena pe aragaz (eu credeam ca e voie si direct pe ochi, nu doar in cuptor!!!!) sa incalzesc un pic laptele si mi-a crapat in t-spe bucati, am avut de curatat. Apoi, alta surpriza, carnea de vita nu mi s-a fiert nici in cucta, dupa 40 de minute, a trebuit sa fierb rapid niste piept de pui cu legume sa am ce-i da la pranz, nu ca era dornic sa manance, abia a lins cateva lingurite, si alea strambandu-se, ca-mi venea sa-i dau o bucata de paine inmuiata in apa si gata. Cat pe ce sa mi se arda mancarea ce o faceam pt noi. Ce sa spun? numai boroboate !!! si nu mai venea seara odata sa mergem la culcare !!!

oare vitamina C trebuie data numai cu prescriptie de la pediatru sau pot sa-i dau si eu asa cu de la mine putere, ma gandeam sa-i fac un pic apetitul mai ca lumea ca pranzul mi-l mananca de o vreme cam cu prea mult teatru....sau sa-l infometez un pic ?

hai ca m-a plans de o punga de bani, sa nu va suparati pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

quote:
kim222
membru de baza

Andreea B..esti la vreo cura? Eu sint doar le 3 kg de greutatea ideala...si sper sa ajung si acolo...
Vad ca discutati puternic despre bb3....tin pumnii Andreei B si Feliciei...




...da,dar mai am destul(10kg),sunt abia la jumatatea drumului....tu in schimb mai ai un piculetz,succes....ai tinut vreo cura sau doar cateva restrictii?
Multumim!

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Lia, !!! Join the club ...
Vit.C poti sa iidai, juma de fiola pe zi - eu o folosesc preventiv impotriva racelilor ... Pupici si nervi de otel, pe cit posibil !!!

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Hola fetelor

Ploaie ploaie ploaie frig si noroi si la Cluj! Dar sa nu ne oprim aici!

Asta noapte a avut loc circul de rigoare. Tortura copilului again and again subiectul vechi fiind demucizarea. Urla ca nu putea dormi de muci si apoi urla la scosul lor daca mai pun si taiat de unghii si tuns nu ma mir ca-n loc sa ma pupe fimiu imi arde una peste oki ori de cate ori are ocazia! Pur si simplu ma impinge cu manutele cand vreau sa ma apropiu de el. Cand e la mine in brate intinde manutele la tataso sau bunicasa!

o bibilica, do-o bibilici, trei bibilici ... "Fiecare pasare, pe limba ei piere ..."

Serbanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Roxi, fata verde, !
Si mie Gizmo imi face la fel, ma impinge cu miinile la o parte, cel mai tare cind vine tati si ne in in brate pe amindoi ... face o fetzica ciudata de mi-a venit sa mor de ris si apoi ma da la o parte elegant cu mina sa ramina doar ei doi, barbatii, hehehe ...


Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Alice, merci, da se simte ceva efect asupra apetitului? nervi de otel? hmmm, poate aveam acu 10 ani, in prezent sunt prastie

Mergi la inceput