Copilasi de iulie-august 2004 (111)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

andrea, noi papam la 8- 250 ml lapte, apoi 11- fructele si pe la 14 super_supa_crema plus danone, ptiu sa n-o deoki!

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Daria, face niste crize Stefi la curatat nasul de ai nevoie de 2 oameni ca sa reusesti operatiunea. In schimb am observat ca ma lasa sa ii dau un puf de apa de mare, chiar intinde nasucul.

Multumesc de raspunsuri. Si la noi cam la fel era programul, la 7 laptele, apoi pe la 9:30 fructele si la 12:30 pranzul, dar cam refuza fructele in ultima vreme, in schimb bea cite o canita de suc.

A, ieri i-am intins papusa sa o pupe, iar ea a luat-o in brate si chiar a pupat-o! A fost asa de dulce. Noua de mai intinde fruntea/obrazul/gurita cand ii spunem sa ne dea un pup, depinde cine ii cere. Soacra-mea o pupa pe frunte, tati pe obraz, iar eu pe gurita. Zapacim copilul

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

gata, terminaram ... Aici s-a intunecat de-a binelea, a inceput sa si ploua, adios iesit afara ! Ce vreme uritaaaaaa !!!

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna dimineata...minunata vreme!...:)))

Mandra mea e super incantata cand ii pun ser in nas...Ii place la maxim, ii dau ei chestia aia cu ser si mi-o tot da sa-i mai torn...cateodata sta si la demucizare fara sa comenteze...Dar cateodata mai am putin si ma urc pe ea ca sa o tin sa pot sa-i scot mucii....Si urlaaaa...mamaaa...scoala blocul!

Botosica vine la pupat...strange buzele si vine cu capul inainte...in picaj...dar vine mai mult la taica-su...Indiferent daca zic "hai sa te pupe mama" sau "hai pupa-l pe tati"...ea tot la el se duce...:))))))

Aveam o gramada de chestii-n cap sa spun....care s-au dus. Greu ....
Ma duc sa scriu/citesc mailuri, poate-mi amintesc...:)
O zi excelenta sa avem!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze si pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Andrea, si Matei ne intinde noua obrazul dar la jucarii le da pup pe bune. Nu inteleg de ce e asa. El mai are o faza, la laptele de seara bea el doua trei gurite si dupa aia pune biberonul la gura vacutzei (jucaria cu care doarme el) sa bea si ea si plescaie din gurita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

'neata!

Ce frumos e afara,imi vine sa fug cand ma gandesc cate zile lungi ne asteapta,cu pitici care chiar nu mai au stare....

...tre sa scriu repede ca ma lasa vreo 5minute....se screme sa faca kk si de obicei dureaza ceva 2-3min si sta ff cuminte

noi bem laptic la 12-200ml si seara 250ml-inainte de nani,la nani nu mai bem nimic si nici noaptea....la 10-fructele,la 15-pranzul si pe la 19-20 cina.

...mai voiam sa spun ceva,dar am uitat...ma duc s-o spal ca mi-a intors nasu' la spate.....revin daca-mi permite.xz\\z

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Si noi ne pricepem la pupat ... Andrei da "pup" si lu mami si lu tati, ba chiar si la pisi de pe frigider sau de pe pozele din carte ... la ursuleti ... preferatul lui este un raton de plus pe care il stringe si il iubeste de nu mai poate si din care musca de ramine cu gura plina de fire !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Mai dar va pupa sau va musca? Ca al meu Victoras mi-a lasat un semn de toata frumusetea pe obrazul drept....plus ca s-a vindecat in cca 3 saptamani, in asa hal m-a muscat... eu ii spun "rechinutzul"...

Iar de "dezmucit" se ocupa numai tati, ca eu nu am forta sa-l tin.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Pupa ... adica vine cu gura pina la fata ta, ca nu stie inca bine cum se face treaba !!

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Mariuta pana acum ceva timp ne musca de umar...ne strangea in brate si de drag ne musca...ramaneau semne!....Acu a vazut ea cum ne pupam si a ajuns la concluzia ca e mai frumos asa...ahaha...asa ca-l pupa ca-n filme pe taica-su...

6.00-8.30 -250-300ml lapte (bagati de maica-sa cu forta ca sa aiba cupila calciu...:))
10 -fructe cu biscuiti
14 -piure de legume cu carnita/ou
18 -iaurt cu cereale
23 -intre nimic si 100ml lapte
Asa ca noi cam epuizam ce avem de mancat pe la 6 seara...:)))...Dimineata facem burta de greiere!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze si pozici

Mergi la inceput