Baia Mare

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Monica, tot de aceeasi cresa ti-as spune si eu......cred ca e printre putinele care au supravietuit restructurarilor. Cand eram mica, mica....pe vremuri de demult, tot acolo am mers si eu. Nu stiu cum e acum ca pe piti al meu l-am dus direct la gradi de la 3 ani. Este o gradinita pe Aviatorilor, undeva in spate la Policlinica Sfanta Maria.E la o grupa step-by-step si ii place la greu.
Ce vreme nasoala.......noi tot asteptam sa ninga.....dar degeaba.
Totusi azi sau maine cred ca vom face bradul.

O zi buna la toata lumea.

adela si piticu' fineas n.28.10.2001

Baietelu' lui mami aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:


Pe unde umblati mai fetelor
Trezire baimarencelor ca e ora 2
Mai lasati mai cumparaturile si plimbarile si mai veniti si aici si spuneti cate ceva, egoistelor.
Bun, vs doresc o zi buna tuturor si o duminica frumoasa sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_s spune:

Trebuie sa va spun ce "tragedie" am declansat azi!
L-am bagat pe Mumu in masina de spalat, ca era murdara !(e o "ea", o vacuta de plus pe care fata mea o iubeste tare). Doar ca am facut asta sub privirile Elizei si sa vedeti plans! Nu cred ca am mai vazut-o niciodata plangand cu atata jale! Ca doar cel mai bun prieten era in pericol! Problema a fost ca nu am putut sa o scot pt. ca masina incepuse sa mearga si oricum era deja uda. Pana s-a oprit masina s-a tot dus s-o vada, iar eu tot ii explicam cum face si Mumu baie, ca s-a murdarit, ca si ei ii place in apa la fel de mult ca Elizei si alte povesti ca sa o linistesc. Cand in sfarsit s-a incheiat ciclul de spalare, am incercat sa ma strecor sa nu ma vada, sa pun jucaria la uscat, dar nici o sansa. A luat-o uda in brate si s-a tot uitat la ea, parca o verifica sa vada daca e bine, sanatoasa. Am reusit sa o usc abia dupa ce am pus-o pe Eliza la culcare.
Pentru mine asta a fost inca o dovada pentru cat de diferit vad copiii lumea si ca noi adultii trebuie sa fim tare atenti la tot ce facem si spunem preajma lor.
Sa aveti o duminica placuta si mai treceti si pe aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noemi marian spune:


Servus,fetele!
Of!,Monica,ce-ai putut face? daca-ti spun ca,eu,la 37 de ani mai am si-acum in dulap primul meu ursulet:Barnamaci?Am avut nenumarate ocazii sa-l dau,dar nu m-am putut rupe nicicum de el.Este mult prea pretios pt mine.Mai ales ca a fost al mamei mele.
Cit despre cresa si eu am aflat acelasi lucru:doar ce-a de linga Stomatologie exista.
Olim am descoperit un second de mobila de vreo 2 zile,dar e f. departe sper sa ajung,totusi,acolo:e in capatul str. Margeanului si cica are preturi f. bune.Asta daca-ti mai foloseste informatia.

Noemi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_s spune:

Multumesc pentru informatiile despre crese, sper sa fie una bun adaca toat alumea stie doar de ea!
Cat despre Mumu, nici prin cap nu mi-a trecut ca Eliza s-ar putea supara, cu toate ca si eu ca si tine Noemi, pastrez primul meu ursulet. Si s-a intamplat sa-l bag in masina de spalat din greseala, iar sotul meu si acuma rade de mine cand isi aminteste ca o saptamana l-am tot pieptanat ca sa-i revina blanita la forma initiala, ca era toata cocolosita (dupa cum v-ati dat seama , era maritata cand s-a produs accidentul). Oricum promit ca o sa am mai mare grija de Mumu de acum incolo.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adya spune:

Salutare fetelor!!!!


Am revenit! Ce concediu am avut! Mai multa munca decat hodina.
Monica bun venit in gashca!
Camelia_cris eu stau pe Serelor, tu unde stai? Ne putem intilni, dar doar cu un carucior, al tau, ca io n-am
Olim, Noemi multzam pt urari si .....
Pt. celelalte fete


Eu va urez o saptamina cit mai insorita si spor la treaba

Mai vorbim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

'Neata fetelor,
Slaba miscare pe aici.....
Eu "imi fac veacul" pe la "Mamici de mai-iunie 2006"....mai intru si pe aici.....cateodata va gasesc cu cateva pagini in urma.

Abia astept sa ninga! Scria cineva ca in Bucuresti a nins azi noapte si ninge si acum.Abia astept si eu aici....si piti meu si mai mult!

O zi buna pt. toate.

adela si piticu' fineas n.28.10.2001

Baietelu' lui mami aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adya spune:

Salut fetele!

Vad ca tare ocupate sunteti, ca nu mai dati un semn de viatza; sau ati ramas inzapezite pe undeva?

Camelia.t, uite ca visele s-au implinit si ninge, si ninge...ce ma bucur.
Drept va zic, mie nu-mi place Craciunul fara zapada.

Fetelor, eu va urez spor la munca si un weekend placut

Va pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noemi marian spune:


Servus,fetele!

Eu nu prea mai ajung in zona ca ma tot impotmolesc ca proasta pe la generale sau la femina si pina citesc de p-acolo si pina mai dau si cite un raspuns pe ici pe colo,vine-al meu si ma da jos de pe scaun si-mi ia locul.Dar promit sa-mi schimb lista prioritatilor si sa trec prima data pe-aici si pe urma dincolo.
Grea boala compul asta!Cind ma gindesc cit il uram!Dupa ce l-am cumparat nu m-am atins de el mai bine de-o luna,pina sotiorul meu a zis ca e cazul sa vad pe ce-am dat 25 mil.Si iaca!Acum nu ma mai pot dezlipi de el.

,Noemi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Salutare fetelor
Va doresc tuturor Sarbatori fericite si un Craciun asa cum vi-l doriti!
Va tzuc pe toate

Mergi la inceput