Copilasi de iulie-august 2004 (109)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Alexandra Lia !!!

LA MULTI ANI, sa fii sanatoasa, sa cresti mare, sa ai numai bucurii in viata!


Marcela, sa va traiasca minunea de fetita si sa ii faceti repede un fratior!

si de astazi toti sint copilasi ...ce repede a trecut timpul, sa ne traiasca puiutii si sa fie sanatosi!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, alexandra,
felicitari, vrabiuto, sa va aduca numai bucurii!
daca vorbiti despre implicarea sotilor in cresterea copiilor, apoi nu ma stirniti... oricum daca se face vreo lista cu asa ceva, treceti-ma si pe mine acolo
multumesc de raspunsuri, olivia si roxana.


Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei la mare,tzucurica fara motz sitzucurei de septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Kro-wow! da' chiar ca e vorbareata cupila ta. Bravo ei!! Cat despre mers...eu am inceput la 1 an si trei luni, asa ca zic eu ca nu-s motive de ingrijorare. Raducu nu zice -inteligibil-decat mama, tata si mai nou poc (atunci cand cade sau arunca ceva pe jos).

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
La mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Mamici si eu spun la fel ca Adina. Implicati cat mai mult tatici in viata copiilor, veti vedea ca va vor multumi si nici nu vor mai spune ce usor este sa stai acasa cu copilul. Noi amandoi si lucram si stam cu Stefi, si am ajuns la concluzia ca este mai usor la servici decat acasa, dar este mult mai frumos acasa decat la servici. Stiu ca si ei sunt ocuipati si obositi, dar trageti de ei, iesiti impreuna in parc chiar daca este seara la 7. Of, m-am pus pe dat sfaturi , puteti sa nu ma bagati in seama.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

La noi a venit frigul,briii.Saracul copil sta intins tot pe geam cu nasul turtit si priveste afara.Nu-l las pe terasa ca terasa noastra e la inaltime si bate un vant de te da jos.
Eu al las la taica-sau cit am treaba,pe urma il i-au din brate si ma joc eu,in egoismul si rautatea mea zic ca daca din mine a iesit e numai al meu.Insa copilul a inceput sa vrea si la el ca de la el e la inaltime,si se poate juca la lustre,eu nu pot sa-l cocot asa de sus.Probabil,daca las fi lasat se implica mai mult,dar eu sunt foarte posesiva ,mda,macar e bine ca-mi recunosc defectele.Cind o sa creasca o sa fie mai atasat de taica-sau,asa ca profit si eu acum cit am timp.

Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

ha ha ha Adina bun sfat....dar unde sa ma duc....ca dupa ce ca stau singura atatea ore, sa mai si plec cand vine e la serviciu.Asta e cazul meu.
Aaa...pai pana la 4 luni nici n-a luat-o in brate.Cu baitza a fost un chin pt. mine ca tati nu era de acord s-o spal zilnic si drept urmare nici nu vroia sa ma ajute...de ajungean s-o spal la 2-3 zile...acum ma descurc singura...dar nici nu mai e nevoie de spalat zilnic .
Andreea are 1 an si 2 luni si tati n-a iesit o data cu ea afara, macar o jumatate de ora ca sa-mi mai aranjez si eu prin casa.Asa ca....
La fel Adina....de jucat se joaca dar sa fiu si eu in preajma lor ca daca incepe sa planga sau alte alea...
Asta este partea neegativa dar sunt multe parti pozitive.....

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Sunt de acord cu tatii trebuie implicati,insa in cazul meu al las sa se implice unde nu ma pricep eu,adica plimbat cu bicicleta si tuns iarba.I-a luat scaunel ptr.bicicleta si se plimba toti trei cind e vreme buna.
Felicia,chiar ma gindeam ce e cu voi,am vrut sa va sun ieri,dar am avut o stare mai nasoala.Ma bucur ca sunteti bine si o pup pe viitoarea "elefantica"

Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Bun revenit tuturor mamicilor care au absentat !!!

Sa ma laud ? Nuuu, io ma zgariu pe ochi ca Giulia si tata`so se inteleg de minune, oriunde si oricand sunt geloasa de lesin ca e clar ca il iubeste la nebunie si pe mine ... ciuciu. Tata`so face tooot, de la pampers la baita, tot, papa, nani, orice adica si-i canta in struna fara sa o certe, nu ca mine

La capitolul vorbe ... tata, tati, mama (raaaar), imita la cerere masina, calul, pisica, cainele, cocosul, broasca, iti arata ochii, nasul, gura, urechile, parul, ii place sa arate "suuus" si jos, zice papa la foame, beiii cand ii este sete, face tai-tai, ii da pupic dar numai lui tata`so la cerere, bate din palme, danseaza cum aude muzica si daca ii cand zice si ea "aaaa", se balanseaza cand ii zic ca mergem la leagan, da noroc cu barbatii si cam atat sa intelegem noi, in rest in "chineza".

Na, ca am luat o pauza sa scriu.

Mitzura - ai primit msg ???


_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Si sotul meu se implica, nu zic nu. E drept ca nu schimba decit pampersii cu pipi, ceilalti nu, ca cica ii e scirba (!) si se joaca cu el, dar nici el nu a iesit vreodata singur cu copilul pe afara, doar cu mine. Ii mai las si singuri ca ma mai duc si eu la coafor, la o manichiura, mai am si diferite mese de protocol la care trebuie sa particip, asa ca nu are de ales si nu a facut niciodata nazuri...


Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni

Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Ema, am fost aproape in fiecare zi in oras.Ma duc la stomatolog, acum inainte de a-l avea pe bb2.
Ma tot gandesc daca e bine "sa dau viza la baieti" luna asta
...am facut deja 2 radiografii....ma gandesc sa nu afecteze ceva....

Felicia si Andreea

Mergi la inceput