Copilasi de iulie-august 2004 (109)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Alexandra Lia, La Multi Ani!!!!
Vrabiuta, sa te bucuri de printesa ta, sa creasca mare, sanatoasa si norocoasa!

Noi am avut probleme cu internetul si de aceea nu am mai intrat la voi ieri.
De Codrut..ce sa va mai spun?!Ieri scaun prost (cu mancare nedigerata), azi cand trebuia sa duc la proba de digestie- scaun-"bastonas"perfect! Nu mai stiu ce sa comentez.Oricum, parca e aiurea sa il tin atata timp pe regim.Fara fructe, fara ou, fara legume variate, fara lactate.E in regula??!! Si el ar manca saracutul...Iar analiza iese abia joia viitoare!

Am vazut ca ati discutat despre carne; eu i-am dat lui Codrut si curcan, si gaina, si vita(rasol alb).De ce numai pui?!


Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Neata!

Alexandra, la multi ani!! Sa cresti mare si sa fii o bucurie pentru parintii tai!

Daria, ti-am trimis un PM, poti te rog sa te uiti pe el daca ai timp???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

ALEXANDRA LIA
Sa cresti sanatoasa, frumoasa, desteapta si iubita! Marcela, sa-ti traiasca fetita si sa-ti aduca numai bucurii!

Am o problema. Sambata viitoare are sora mea nunta la Caracal. Si nu stiu daca sa o iau pe Stefi sau sa o las acasa cu soacra-mea. Cred ca pentru ea ar fi mai bine sa o las acasa, este lung drumul, acolo nu am gasit decat camere de hotel mici si cu dus, nu as avea unde sa o las in timpul nuntii, deci eu sau sotul meu are trebui sa stam cu ea, etc. dar mi-e asa de greu sa o las acasa 4 zile. De 2 saptamani ma tot gindesc si tot pendulez, acum o iau, acum o las acasa.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

La multi ani,Alexandra,sa cresti mare si sa le aduci numai bucurii celor dragi.
Fetelor,eu am trecut cu bine noaptea,dupa o discutie lunga cu Mario,are omul meu un talent la remontari,e una din calitati,poate cea mai demna de luat in seama.Da,aveti dreptate ca trebuie sa gindesc pozitiv si ca n-am motive de ingrijorare.
Gabriela,pai asta era problema mea ca pusesem deja smintana in toata supa si imi era teama ca nu o pot pastra pina astazi.Am sa-i dau si astazi borcanelul de ieri,sper sa fie in regula.

Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

AndreeaM-eu zic sa o lasi acasa. Patru zile nu e chiar asa mult. Si oricum e mai bine pentru ea. Altfel va chinuiti si voi si ea, iar tu nu vei putea fi alaturi de sora ta intr-un moment asa frumos.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
La mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Kro, bine ai revenit! eu am o ipoteza: daca face asa doar cu suc si apa e clar ca se joaca. lapte bea ca ii place si e bun si cu celelalte se distreaza. asa face Patrick cu apa din canutza - bea pana nu mai poate si dupa aia incepe sa o scuipe si sa se distreze. just an opinion!
Ema, imi pare bine ca te-ai remontat! pupe de la noi!
Adema, nu era ideea doar de pui, ci chiar de diversificarea tipurilor de carne. si Patrick maninca si gaina, si curcan, de toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

LA MULTI ANI LIA ALEXANDRA!
Sa cresti mare, sanatoasa, frumoasa si desteapta!

AndreeaB, am vazut pozele cu maimutzica frumoasa....cele cu animalutzle sunt super.

Ema, mi-a placut faza cu targiuala calutului.Noi am facut comanda de pe Ebay de un big elefant din plastic, gen calutzul care l-ati luat voi...dar am platit de 2 saptamani si tot nu ne-a sosit pachetul.Trebuie sa dam telefon sa intrebam ce si cum.Am dat pe el cat ai dat tu pe ghetutzele nike ale lui Ricardo .
Si eu zic ca si fetele....deocamdata sunt numai presupuneri facute de doctori cu privire la imunitatea micutzului...

Anca, am vazut piticutza...pupam de mi de ori, pe amandoua .Cu problema taticului...un specimen d-asta am si eu.Nu se implica dar stie sa dea sfaturi....



Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

daca o lasi acasa o sa simti ca te prapadesti de dor, iar dorul nu se compara cu efortul de a o avea langa voi tot timpul. ia-o cu tine, parerea mea, io m-am rugat pe drum spre casa din concediu sa mai am sansa sa-l mai vad macar odata pe Serban, asa de dor mi-a fost! simteam ca ma prapadesc, nu alta

o bibilica, do-o bibilici, trei bibilici ... "Fiecare pasare, pe limba ei piere ..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Kro si Pakp bine ati revenit,v-am simtit lipsa.
Si ca veni vorba de specimene care nu se implica dar stiu sa dea sfaturi...sa va zic cum a fost la noi!De cand s-a nascut Alex pana cand a avut vreo 8-9 luni al meu specimen nu s-a implicat mai deloc...implicat in sensul ca sa-l schimbe,sa stea cu el si eu sa plec undeva...am mai plecat la cumparaturi dar si atunci imi spunea sa nu stau mult ca daca plange el nu stie ce sa-i faca
De jucat cu el se juca,nu zic ca ma bate Dumnezeu,dar toata chestia era sa fiu si eu prezenta!
Ei,cand s-a pus problema sa ma intorc la munca,l-am pus la treaba chiar daca eram acasa...sa-l culce,sa-i dea de mancare,sa-l schimbe de pampers etc etc...in prima zi de munca va dati seama ca am stat ca pe ace...ce-or face ei amandoi,s-o descurca singur cu Alex?De descurcat s-a descurcat la fel de bine ca si cum as fi fost eu acasa,dar bineinteles ca s-a plans ca el nu a mai avut timp sa faca nimic,ca a trebuit sa stea tot dupa fundul lui Alex.Ca acum zilele trecute sa-mi spuna ca mai bine nu-l duceam pe Alex la mama ca ne descurcam cum ne-am descurcat si pana acum,ca-i placea sa stea cu el si ca si-a dat seama ca a gresit ca nu s-a implicat mai mult cand era Alex mai mic si ca acum i pare rau
Deci fetele cu tatici sfatuitori,mai plecati de acasa sub diverse motive,lasati-i si pe ei cu copiii,ca n-o sa pateasca nimic!
Zic si eu...nu dati cu pietre...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Nicole, am vazut moatza mica bronzata......e indragostita bine de nisip.

Dana, si Andreea mea de 2 nopti se trezeste ....are ora ei , adica la 4 dimineata....trage de mine maraind si nu o potolesc decat cu o portie de 200ml lapte.

Kro, ce fata mare ai de stie ea sa spuna atat de multe chestii...bravo!
Andreea nu zice nimic omeneste, numai si numai pe limba ei.

Copilului meu ii plac cartofii prajiti....si daca ii mai si tavalesti prin tzatziki mananca de nu o poti opri.

Felicia si Andreea

Mergi la inceput