Copilasi de iulie-august 2004 (109)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna!

Ema - si eu care credeam ca la voi si iarba e mai verde si soarele mai altfel decat pe la romani....omul tot om, ca peste tot. Oricum sa stii, o mamica de pe aici i-a facut niste teste de imunitate micutei si i-a iesit imunitatea extrem de scazuta motiv pt care facea rosu in gat cu febra fff des si i-a dat ceva tratament pt cresterea imunitatii. Bafta

Azi i-am gatit rasol de vitel lui Danut sa vedem daca o sa-l pape. Deocamdata nu face la olita, nu spune caca, nu indica daca vrea sa faca, indca doar ca vrea apa sau mancare, plescaie din buzite si ma impinge fie la bucatarie fie sa-i dau sticla de apa de pe masa si imi arata cu degetul unde e daca nu e pe masa. Oricum Pepsiul lui taica-su e cu mare atractie, ieri l-am gasit in fund cu sticla de 2 l intre picioare, scosese dopul si se chinuia sa ridice sticla sa stoarca ce mai ramasese de vreun deget pe fundul ei. Lingea sticla la gura si iar o ridica, imi venea sa-l manac ce dulce putea fi. i-am luat sticla pana la urma ca se invata prost cu benzina din aia de mic. E tare bun si tare nesanatos Pepsiul asta, da dependenta :))




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

fetele, petrecerea nu stiu cand s-o organizam, ma gandeam la 1 octombrie ...ce ziceti? daca aveti voi alte propuneri de data spuneti si vedem care e cea mai buna varianta!

Irina, ce mult m-as bucura sa veniti si voi!

Adema, va asteptam si pe voi, ca sinteti aproape, ajungeti repede!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Felicia,spor la treba,in cazul asta,eu zic sa lasi pe luna viitoare.Sau crezi ca poti sa rezisti 9 luni cu teama ca poate nu e ok de la radiografii?Eu as astepta o luna,pentru ca sunt fricoasa si panicoasa,daca esti mai curajoasa,pai sa curga cu "vize".Eu mai astept nitel,dar vreau si eu bebe 3.
Lia,si la noi a fost parerea medicului ca sistemul imunitar e scazut,cu siguranta vom primi si noi tratament pentru asta,daca se confirma ca asa e .

Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

rain, multumim de invitatie! In principiu, am putea pe 8-9 oct., dar nu va legati de noi.Daca se potriveste sa putem veni, ok, daca nu....next time!

Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Mey, io nu mai zic nimik de tati. Il iubeste pe ala miku de moare, iar Vicu se topeste dupa el (ca urmare azi noapte l-a cautat o ora prin casa, pe balcon..) Si oricum din decembrie cand m-am intors io la servici pana in aprile cand am luat bona el s-a ocupat de cupil. E adevarat ca nu prea avea multe de facut pe atunci, dar oricum tot trebuia cupilu mancat, schimbat, spalat si jucat. Si acu' pot pleca fara grija si sa il las cu el. Singurul lucru la care nu se inteleg e masa: "de ce nu sta cupilu linistit la masa si nu mananca tot???" Altfel totul ok.

Nicole, io le 1 oct nu poci, ca am o nunta...

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Vrem si noi la party ...da' numai daca ne primiti si cu piscotica cea mare .

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
http://community.webshots.com/user/alessiafelicia
http://community.webshots.com/user/alessiafelicia02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!Alexandra Lia, sa cresti mari si frumoasa,sa fii cuminte si sa asculti de parintii tai.

In alta ordine de idei, cred ca pe 1 oct nu pot veni,am o nunta si ziua mamei mele...poate mai devreme sau mai tarziu.

Referitor la implicarea tatilor,chiar daca nu se implica prea mult va GARANTEZ eu ca tot va ajuta cumva,macar ca in timp ce voi suntteti la baie sa faceti si voi un pipi ca omu' sta cu piticii si nu va trag de chiloti pe voi sau cand faceti o mancare se joaca cu copilul sau vreti sa stati 5 minute intinse...eeeeee, nu ma provocati ca EU STIU ce inseamana sa fii singura mereu si sa faci totul cu copilul de gat.Nu vreau sa zic mai mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

ai dreptate Monica, atata cat spui tu, e chiar un ajutor, mic dar e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

tatii sint invitati din oficiu la party, ca altfel n-am putea noi sa stam la taclale, ii lasam pe ei sa stea dupa pitici si noi cu d'ale noastre!

vad ca Dana nu poate pe 1, Adema ar putea si ea mai tarziu ...nu stiu ce sa zic, pe 8 octombrie nu cred ca pot eu ...ce ziceti, sa organizam pe 15 octombrie, ma gandesc ca fiind inca o luna pana atunci abia nu apuca nimeni sa faca planuri, o sa stim ca pe 15 e ziua rezervata pt party ...nu stiu, cum ziceti si voi!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

monica, ai perfecta dreptate
acu si io-s rautacioasa, ca e drept ca nu prea sta pe acasa, ca daca ar sta situatia ar fi alta, probabil, dar si asa, la baie el se baga cind e, numa` la mincare si schimbat de kk nu se baga deloc. de joaca sau plimbare nici nu se pune problema, ca altfel . tre` sa mai recunosc ca la ionut el era cheia si lacatul, ca avea servici de 8 ore... ntz, ntz, ia uite dom`le ce barbat bun am

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei la mare,tzucurica fara motz sitzucurei de septembrie

Mergi la inceput