Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 58

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Sara buna

Amely, ce n-as da sa stiu de unde mi se trag sinechiile..... Sau si mai bine ce n-as da sa stiu ca scap de ele si ca dincolo de ele totul e OK......

Cristinnuta da-mi si mie pozica aia te rog frumos: ibarbarie@yahoo.com


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Avalon am vazut atunci raspunsul si m-am bucurat ca ti-a fost de folos programarea si sper (ma repet) sa am mana buna la
Miha e foarte interesanta si frumoasa traditia asta!
Mishuliiiici! Ai inceput deja scoala?

Laura 12+
Puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

`Neata!

mihaipopescu merci pt sfat si succes miercuri!
E foarte placut dimineata, dar prea liniste pe dc.
la toate fetele!
isabeluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna fetelor!!

Ce mai faceti? Eu azi sunt in ziua a 7-a Cm. De azi am inceput sa iau din nou acele picaturi din maladite de zmeur si coacaz negru. Si gur mi se va regla ciclul.

MADANA iti multumesc de urari si sper ca ne va veni si noua randul mai devreme sau mai tarziu.

Fetelor deja am inceput sa ma gandesc la mutat. Inainte mi-au trebuit 3 luni sa ma mut si nu aveam mobile,dar acum ca am mobile pentru un apartament intreg cum fac eu sa ma mut???Am inceput deja sa nu mai dorm noaptea.Ma trezesc din senin, seara adorm greu...si asta din cauza ca tre' sa ma mut.

COMPATRIOATELE mele ce mai fac? IEPURILA, ANDICU SI AMELY. Ati inceput monitorizarile, masuratorile? Eu astept cuminte semnele. Sunt sigura ca aceste picaturi imi va scurta CM. Si sincer nu stiu cand voi ovula si daca voi ovula. Poate reusesc sa-mi cumpar acel COMPUTER PERSONA care monitorizeaza ovulatia.Ati mai auzit de el?Dati un search pe Google. Vom vedea.

CRISTINNA deci? Ceva semne?

MISHULINA pe unde esti? Ce mai faci? Au facut treaba ovulele mai puternice? Cam cand crezi ca poti sa te apuci de prestat, masuratori?


ISABELUTA asa e. In week-end e liniste multa aici.Dar sa vezi de Luni, nu reusesti sa tii pasul cu fetele. Tu in ce zi esti?

CAMI ce mai faci? Cu burtik? Ai fost la eco?Ca sa vezi "punctuletul"?

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Buna, fetele mele dragi!
M-am intors si eu de pe meleaguri straine, dupa luna de miere am fost la un seminar in Cracovia, si in sfarsit sunt si eu acasa!

Danangie, mi-am luat eu acel computer Persona, si daca este cel pe care-l am eu, sa stii ca nu te ajuta cu nimic. Eu l-am luat din Berlin, daca tu crezi ca te ajuta cu ceva ti-l dau cu cea mai mare placere, e nou nout, dar...se foloseste pentru preventie, nu pentru conceptie, adica, dupa vreo doua-trei luni de folosire iti restrange numarul zilelor "periculoase" la 6-10. Adica vax albina. Eu pot sa preconizez ovulatia cu o exactitate de 2 maxim 3 zile fara sa ma stresez cu asta. Daca vrei detalii, da-mi un PM.

Pup toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaipopescu spune:

Avalon, este prima data cand fac stimulare,pt.ca eu am ovulatie naturala in fiecare luna, in schimb am anticorpi antispermatici care ii omoara pe bietii ...mi-a dat sa iau closty 1pastiluta/zi timp de cinci zile( zilele 3-7) si apoi o injectie de menogon/seara trei zile( zilele 8, 9 si 10), ziua 11 eco si seara pregnylul...apoi miercuri inseminare si Doamne-ajuta sa fie de bine...sunt si eu curioasa daca obtin mai multi foliculi cu stimulare ...asa am si sanse mai mari daca sunt doi-trei ramane de vazut...pupici si sa nu faci asa ceva decat la indemnul medicului...
Laura Ioana, da,este frumoasa traditia si ma bucur ca cel putin aici se tine, am facut lucrul asta de trei ori si sunt foarte incantata de nepoteii mei...pupicei la cel mic sa aiba si el(ea)o moasa cel putin la fel de iubitoare de copii ca si mine.

Multumesc pentru "pumnisori" si sper sa am timp maine seara sa intru sa va spun ce s-a vazut la eco.
Asteptam vesti de saptamana asta, nu-i asa? MOana ????Tin pumnii la toate fetele in asteptare sa fie cu ochisori.

Dumnezeu sa ne ajute pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Seara buna "week-end-istelor"!
danangiee greu adevarat cand vine vorba de mutat. Cand o veni clipa sa-ncepi vei uita de tot si o sa te cuprinda febra mutarilor. Eu sunt in a 10 a zi. Sunt gata de atac! La mine ziua ov e intre 14 - 16. Si de la luna la luna cunosc momentul cu mai multa precizie.
la toate fetele si o seara frumoasa in continuare.
isabeluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

asta da liniste de weekend! ati fost pe la nunti, ca cica au fost o gramada in weekend-ul asta!
tin si eu pumnii la teste pozitive(inclusiv pt mine), stimulari, inseminari cu succes si doze mari de optimism!

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/magdas82/album?.dir=/b414

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Salutare fete frumoase pe toate,toate si sper sa avem cat mai multe gravidute luna asta pe aici!!
Danangie multumesc de intrebare fac.. binisor. Nu am inca prea multe simptome doar un pic balonata burtica si ceva crampe.La eco nu am ajuns inca fiindca aici astia nu o fac prea devreme asa ca am programare tocmai vineri pe 23 septembrie cand au zis ca poate auzim si inimioara. Cred ca innebunesc pana atunci de stres.. incerc eu sa nu imi fac griji dar degeaba.. numai cand mai intru pe forum si citesc ce ati mai scris parca uit..

In ceea ce priveste testele de ovulatie de pilda eu incepeam sa ma testez din ziua 10 ( pt un ciclu de 28 - 30) de zile .. e adevarat ca uneori foloseam cam multe intr-o luna dar.. a meritat!! Si musai nu cu urina de dimineata ci intre orele 10.00 - 18.00 !!

Pupici inca o data la toate si multe ganduri bune!!

Cami 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Buna dimineata fetelor,nu v-am uitat dar am fost plecata in week-end la Ploiesti sa ma intalnesc cu fratele meu care va sta in Austria un an si jumatate si a venit acasa dupa niste acte....Aseara am venit tarziu si n-am mai avut timp sa intru,iar acum trebuie sa fug ca nu poate incepe fesrivitatea de deschidere a anului scolar fara mine...
Am intrat doar sa va pup,sa o felicit pe Cami (bravo tie ai reusit!).
Martha,daca ai deschis capitolul trebuie sa o treci pe grvudutza noastra pe listuta,ca e un model ce ne da speranta....
Eu am scapat in week-end de rushi si de aseara iau ovulele mai puternice,sper sa se epitelizeze rana complet ca vineri am (in sfarsit) controlul final!
La scoala nu mai am net (deocamdata)dar abia astept sa vin acasa sa ma pun la curent ca am de citit din urma...
Va pupic pe toate si am fugit!

Ina

Mergi la inceput