Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 58

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaipopescu spune:

A facut cineva stimulare cu menogon?...trebuie sa fac stimulare trei zile si nu stiu daca se fac ca si pregnylul sau altfel....subcutanat sau intramuscular?...am uitat sa intreb medicul.
Pupici.Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaipopescu spune:

Laura-Ioana iti raspund maine cum e cu ursitorile aici la noi in Oltenia , acum sunt fff. obosita si caut cu disperare informatii despre menogon, m-am trezit ca tb.sa incep sa le fac si nu stiu cum... la burtici si unul la mamica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

LA MULTI ANI Mariilor.

Carmencita, sa sti ca si eu am simptomele astea cu somnolenta , si dureri de cap (in ultimele doua zile) si sunt in Z8 (spre Z9). Cred ca oboseala e d#239;vina.

Dananghie, imi pare rau. O sa vina apa si la moara noastra. Si cand o sa vina sa vezi atunci sarbatoare. Ca veni vorba de sarbatoare, sa-ti traiasca sotiorul si sa va dea D-zeu un cadou cat se poate de pretios , cat mai curand.

Catty la multi ani si un bb cat mai repede. Nu vreau sa te cert tocmai de ziua ta, dar ar trebui sa te duci la dr. Sa-ti faci niscaiva analize. Catty iubita eu citesc si vad ca tu ai patit multe cu doctorii astia. Imi pare rau pentru toate incercarile grele si dureroase prin care ai trecut dar sti vorba aia Ce nu te doboara te face mai puternic

Moana, de job sa nu ma intrebi ca merge rau cu cautarile. Cu casnicia, stau destul de bine, cu bb-ii mai rau , poate nu sunt suficient de convingatoare. FA TESTUL ca mor de curiozitate si da-ne o veste buna asa cum sti doar tu .

Ingeras, ma bucur pentru prietena ta. Poate se ia si la tine.

Amely, la multi ani, si pana la urmatoarea aniversare sper sa sarbatoriti cel putin in trei.

Laura Ioana au trecut deja 12 saptamani? Sunt fericita pentru tine, sa ai grija de samburel sa creasca mare si sanatos.

CamiM draga mea, ai dat startul la bb-i. La multi ani!!!! Si sa te bucuri de darul tau cel pretios.

UtoCatalina superbe pozele, am ramas fara cuvinte. Si eu cu sotul meu aceeasi situatie: eu A2 si el B3. Dar sper sa ajung eu sa am bb-le ca sa-mi fac griji de injectie.

Cristinna imi pare rau ca trebuie sa-ti amani concediul, dar motivul merita sacrificiul. Felicitari pt. sotul tau. Cand o sa va intoarceti din tunisia, odihniti si cu bateriile incarcate poate o sa mai vina o schimbare in viata voastra(sub forma de bb).

Lachione bine ai venit iubita. Imi pare rau pentru FIV-ul nereusit, dar avem noi grija sa uiti cat mai repede de el. udf79@yahoo.com si eu sunt curioasa in legatura cu poza aceea.

Imi pare rau ca intru pe forum asa de rar, dar am ceva probleme cu suportul tehnic . O sa se rezolve sper in curand.

Eu nu am ajuns inca la dr. cu rezultatul analizelor, dupa parerea mea sunt bunicele. In afara de prolactina care e 38 cand max. ar fi undeva pe la 18 si ceva. M-au bagat in ceata valorile astea de la prolactina, cand am facut ultima oara aveam 60 si ceva si max. era 23 sau ceva de genul.oricum eu zic ca stau putin mai bine. Am o mica problema cu CM pentru ca luna trecuta mi-a venit mai devreme cu doua zile. Si cum eu am de obicei CM de 26 de zile acum a venit la 24. Nu prea stiu cum sa-mi socotesc perioada fertila.

Va pup pe toate si sper sa aveti un we cat mai placut.

:Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

MOana, am citit la oligo( asta e, mi-ai starnit curiozitatea cu zgomotul de pahare si rasete care razbate din salonul vecin) si vad ca va tineti de ...... povesti cu ... palate si alte personaje . Imi pare rau sa vad ca totusi ai un motiv cat se poate de intemeiat sa vrei sa te descarci pe reprezentantii sexului tare (cum s-ar zice pe la oligo pe acolo) si ii iei la puricat de-a lungul intregii lor istorii, inainte si dupa Hristos. Si totusi ... tu, draga mea, gasesti putere sa zambesti in situatii in care altele dintre noi (ca sa nu spun majoritatea dintre noi), stam cu unghiile infipte adanc in propriile gatleje si in cele ale consortilor, pret de mai multe ceasuri ... zile (in unele cazuri).

Ce sa zic te pup dulce de 100 de ori , pentru ca ar trebui sa invat de la tine sa ma ridic de jos, sa ma sterg de praf si sa ma sui in ... sha mai indarjita ca oricand.

Scuze ca m-am uitat pe gaura cheii, dar .... ce sa mai , sunt vinovata si nu am nici o scuza plauzibila. Pardalnica asta de curiozitate feminina.

:Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinna spune:

Buna dimineata fetelor,
V-am trimis pozica la cele care au solicitat-osper ca a ajuns la voi.Sincer, nici eu nu persoana care sa creada in asa ceva, dar m-a impresionat poza asta.
Daca va place si daca ceva va face sa credeti in asa ceva, trimiteti poza la alte 7 persoane carora le doriti un miracol.

Eu sunt azi in ziua 18, temperatura mea orala a crescut azi la 37.
Cele care ati luat utrogestan, stiti careva daca influenteaza temperatura?
Madana, sper sa ajung si eu pana la urma in concediu , pentru ca altfel o iau raza de tot de atata oboseala acumulata in ultimul an.
Oana M, abia astept sa apari cu cele 2 liniute la apel. Sa-mi spui parerea ta despre pozica
Catty, nu stiu daca face sau nu minuni poza, dar la urma urmei nu e nimic rau in a spera ca orice ar ajuta
Iepurica, Mishulina, Danangie, Lachione, Mirona,Ingeras, Martha28, barbye, carmencita,mihai popescu, cami30, Amely,Laura Ioana, Princess, marrina,danutza,Avalon, Mihaela...uffff..sper ca nu am uitat pe nimeni, va pe TOATE si va doresc un week-end placut!
Cristinna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Madana si eu ma minunez cand vad ce a trecut timpul... si inca nu trece suficient de repede, sa ma vad cu burtica mare si sa simt pe bebe cum misca, asa incat sa "am control" ce face el (ea) acolo, ca e bine. Nu mi-a crescut inca burta, iar eu si sotul o studiem in fiecare zi sa vedem vreo schimbare
Pentru toate fetele
Mishulici ce face, ca parca nu a mai intrat de ceva vreme?

Laura 12+
Puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Buna ziua dragele mele!
Poate m-ati uitat deja. Sunt eu "endome_trista" de week-end. Nu sunt foarte "trista" pt ca ma apropii cu pasi repezi de faza ovulatorie....
Stiu ca-s intarziata, dar:
CamiM, iubita sa fiti sanatosi tu si bb mic. Am citit tot despre ce s-a intamplat pe forum in lipsa mea, dar cand am ajuns la mesajul tau m-au trecut fiori de incantare. Dupa cateva capitole bune avem o !!!
Catty si sa fii fericita!
tuturor Mariilor si Marinilor!!!!!!
Fie ca Fecioara Maria sa auda si glasurile noastre si sa ne aduca bucurie si liniste in suflet!
Dupa cate vad eu sunt cam singura pe aici si cam in afara "subiectului".
M Oana poate e si la tine cu ochisori si o sa avem 2 de septembrie.
Marrina mersi de incurajarile cu ceaiurile, iar la fertility nu renunt. E bine sa stiu si parerea lor. Orice informatie e pretioasa! Am sa caut si eu testele acelea Dr.Sigur. Eu nu am gasit decat la preturi f mari. N-as putea sa-ti spun cum se numeau cele cumparate de mine, dar erau de trei ori mai scumpe.
Iepurica, Mishulina, Danangie, Ionica, Cristinna, Lachione, Mirona,Ingeras, Martha28, Barbye, Carmencita, Mihaipopescu, Catty, Cami30,CamiM, Amely, Laura Ioana, Princess, Marrina, Madana, Danutza C,Avalon, Mihaela, M Oana - pentru toate fetele !!! Si sa ma iertati daca am uitat pe cineva.
isabeluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaipopescu spune:

Cristina , si eu iau utrogestan si temperatura incepe sa creasca cu doua grade in ziua 13-14 cand ovulez si la 37 cam tot din ziua 18, insa eu o iau bazal si nu oral si-mi crestea asa si cand nu luam utrogestan.
Laura-Ioana ti-am ramas datoare cu un raspuns...pana se naste bb-le parintii isi aleg o moasa pt.copil si in a treia zi de la nastere moasa pregateste in dormitorul copilului hainutele cu care il scoate din spital si masa de ursitori care tb.sa contina o turta de ursitori pe care se pune in trei locuri sare si zahar ,busuioc sfintit,trei banuti de metal, trei pahare cu apa, bani si diverse lucruri pt.baiat sau fetita in functie de ceea ce ii urezi tu si parintii sa fie... se zice ca in zilele 3,5,7 vin ursitorile,trei la numar si ii menesc soarta bb-lui...
Isabeluta eu am folosit luna trecuta doua teste Dr.Sigur si au iesit negative desi stiu sigur ca am ovulat...cred ca le-am facut prea tarziu in ziua 12-13 cand eu deja ovulasem asa ca sa fi atenta cand le faci sa nu te inseli ca mine...oricum cel mai sigur ramane tot eco dupa parerea mea.

Azi sunt in ziua a noua si deja imi simt ovarele de la stimulare, luni ma duc la eco sa vad cati folic.sunt si daca e bine pe miercuri o sa va rog sa-mi tineti pumnii...ma inseminez si am niste emotii mai mari decat asta primavara...

Pupicei la toate prietenele mele dulci de la endo.

Dumnezeu sa ne ajute pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Cristinna eu am luat utrogestan si temp. nu a crescut...poate cu 0,1 cel mult, ca la mine maximum a fost 37.2, iar cu utrogestan am ajuns, in unele zile, la 37.3...deci nu cred ca influenteaza temp....ai ovulat!Pupicei la toate fetele si succes!

Cafeluta graviduta
Biencuta draguta21+

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Laura, vezi ca ti-am scris in capitolul trecut, atunci cand ai intrebat de mine. Burtica va creste, stai linistita, va veni ziua cand te vei mandri cu ea peste tot!

Mihaela, am vazut ca dr ti-a dat stimulare cu menogon, spune si noua schema de tratament pt stimulare(daca ai mai scris-o, sa ma ierti ca mi-a scapat). Tinem pumnii si luni la eco, si miercuri la inseminare! Sa ne tii la curent cu starea ta!

Weekend placut tuturor!

Mergi la inceput