Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari -57

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Bine-ai revenit Megbeng din luna de miere! sper ca a fost de neuitat si cu noroc pentru ce-ti doresti ! Asteptam poze!

Vine si randul meu..

http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Fetelor, hop si eu! Va pup pe toate si va imbratisez asa... prin monitor!Ia te uita ce de aniversari si motive de veselie!

Danangie, La multi ani pt. sotul tau, Alin! Sa aveti parte de multa, multa dragoste si de unul sau mai multi ! Vin ei acusica! Sunt pe drum!
Danuzta, eu visez tot felul de bazaconii si destul de des, dar de data asta visul parca era real! Ma crezi ca am simtit asa un fior (in vis) gandindu-ma ca o sa-mi vad copilul?.... Cred ca am innebunit de tot! Scuzati va rog clipa mea de ratacire... Gata, acum am revenit la realitate!
Amely, La multi ani, indragostitilor! Sa va fie viata plina de iubire si de BEBICI!... Distractie placuta la petrecere!...Lasa ca se rezolva ele, problemele noastre! ... Esti scorpioana sau balanta?
Mishulica, si la tine o sa se rezolve cat de curand! Si apoi sa vezi ce de in frunte cu tine!
Dandana, sigur ca te primim, dar nu din cand in cand, ci tot timpul!
Adya, sa te ajute Dumnezeu sa fie cu ochisori! Te asteptam cu vesti bune!
Hai, Onuta, zi-ne si noua cum dibuiesti tu ovulatia (cu temp., cu mucus sau cum?); cam in ce ziulica a CM ai fi tu azi?
Catty, ai grija de tine, draguto si fuguta la dr.!
Megbeng, eu una te tin minte si iti tin pumnii sa fie BEBE!Te asteptam si pe tine cu vestea cea mare!

Fetele, nu mi-ati raspuns nici una cum e cu raportul FSH-LH! In ce zi a CM este relevant si ce inseamna? Asta mi-a scapat!

Sa ne rugam Sfintei Fecioare Maria maine sa ne binecuvanteze pe toate cu BEBEI!

pentru toate fetele!
http://www2.fertilityfriend.com/ticker/c9a56/ttc.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

fetelor, eu va pup cam asa :!
pe TOATE ! ma retrag de la munca pana luni,maine plecam la munte,
asa ca n-o sa mai am cum sa intru pe forum pana luni.

Catty, un special pentru tine,impreuna cu urarile de : LA MULTI ANI ! pentru maine si pentru poimaine.
SA FII SANATOASA, FERICITA SI SA TI SE INDEPLINEASCA CEA MAI APRINSA DORINTA!!!


Si tot pentru maine, La Multi Ani! tuturor Mariilor, inca o data!

Vine si randul meu..

http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna frumoase doamne,
Azi am cam lipsit la apel, insa am avut multe de rezolvat.
DANANGIE sa iti traiasca sotul, si sa aveti parte de bebei sanatori in curand
MARRINA am incercat acum 2 ani sa ma mut la alt medic, dar asta nu imi semneaza cererea si fara semnatura lui celalalt doctor nu ma primeste.
AMELY, IEPURILA, PRINCESS vreau sa vad cum ma simt pana luni si daca tot asa este ma duc la un medic sa vad ce imi zice. Treaba este ca eu nu am incredere in doctori, si asta pt ca sunt Stan Patitul.
PRINCESS cumosc si eu senzatia viselor "reale". Eu cel mai tare ma bucur atunci cand ii visez pe tata si pe bunicul care au murit. Tot timpul sunt constienta ca ei nu mai sunt printre noi, dar totul pare atat de real..............
ADYA in timpul celor 4 sarcini p[ierdute ale mele, aveam o secretie albicioasa si mai abundenta, cam cum este inainte si in perioada de ovulatie. Acum am inteles ca depinde de la organism la organism. si sa fie cu ochisori.
MEGBENG ma bucur ca ai avut o luna de miere frumoasa, si iti tin pumnii sa fie bebe.
DANDANA bine ai venit la noi. Suntem noi mai zbanghii, dar sunt niste tipe super. Fara modestie, dupa cum vezi.
Eu ma simt asa si asa, dar sper sa treaca. Am usoare dureri in zona operatie, poate pt ca este vremea schimbatoare si sunt meteo-sensibila, si ma inteapa ovarele, semn ca ar trebui sa inceapa invazia rosie.
Stau insa si ma gandesc la ce mi-a spus mie tanti care imi ghiceste in cafea zilele trecute. A spus asa "in 2 saptamani vei afla ca esti insarcinata". Oare starea mea de rau sa fie de la asta? Si acum 3 luni am avut un asa zis cm de o zi. Mi-e frica sa mai cred ceva pana la sfarsitul lunii cand vad daca apare invazia sau nu. Voi ce credeti?
acum ca am treaba si m-a sunat seful ca vine pe la birou.
toate
Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata "sunt prea fericit",



catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

ANDICULE multumesc frumos pt urari. Poate o sa reusim sa ne intalnim o data mai multe si fac cinste, chiar daca este cu intarzizre. Sa ai vreme buna la munte si sa te intorci cu forte proaspete.

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Eu am fost luni la medic pentru monitorizare ziua 11CM E= 6,2; OD= 9,3; OS= 8,7; Mi-a spus ca este end. c-am subtire dar i-am spus ca daca poate fi modelat.Sa vedem astazi...cum v-a fi in ziua 13....poate si din cauza ca luna trecuta am avut CM la 41 zile.....daca imi vine si luna asta ...aiurea...
Voi stiti ceva daca poate fi marit prin medicamente?

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor am fost la eco din nou (nu am avut rabdare pana sapt viitoare, cand ma chemase dr) si l-am vazut pe bebe miscacios dadea din manute si din picioruse, ducea manuta la cap, ce sa mai, m-am topit iar... Are 59 mm, cat pentru 12 sapt si 5 zile (desi abia am implinit 12 sapt) si e sanatos.
Va pup si Doamne ajuta sa auzim cat mai repede de noi bebei la endometru!

Laura 12+
Puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

ANDICULE gata, au intrat banii in cont.
LAURAIOANA cat ma bucur ca bebe este bine si miscacios. pe burticei.


catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Am revenit...nu ieri, ci azi..

Danangie, La Multi Ani pt iubit! Sa-ti traiasca si sa-i daruiesti cel mai "scump si de pret cadou" de ziua lui...
Catty, La Multi Ani pt maine si poimaine, sa fii sanatoasa, fericita si voinica si sa vina bb cat mai rpd!!!
Megbeng, bine ai venit si sa speram ca esti cu bb la purtator :))
Laura Ionana, ce frumos...sa iti traiasca bb-lul mic si miscaret!
Oana, vin si la oligo, am cam fost in criza de timp zilele astea...eu nu o am dovedita, am intrat doar ca sa ii cunosc si pe cei de acolo si iata ca a fost cu norocel; intru acusica:))
Fetelor, colega mea nu avea nimic, teoretic...erau amandoi ok, 2 oameni normali, care sunt impreuna de multi ani...dar ea nu a ramas niciodata gravi; a luat AC si le-a oprit acum vreo 3 ani si de atunci se tot chinuie...si iata ca acum a fost sa fie! deci nu e o poveste deosebita, ci doar una normala, dar cu happy-end!

Eu sunt in z20, adica 6 DPO, ieri am avut oaresce secretie mai laptoasa, azi nimic. Iau Duphaston pana duminica si mie la 2-3 zile de la intrerupere imi cam vine. Z 28 ar fi joia viit, dar nu imi mai fac nici un test pana nu imi intarzie CM, pt ca nu mai am chef!

Va pupacesc mult pe toate de la Endometru si haideti cu bb...ce ne facem fetelor, cu listutza asta asa goala, doar o gravi?? hai sa o umplem...
Cine in a cata zi este (in afara de fetele cu z3, asta stiu)? Mai numara cineva cu mine?

Eu vreau sa la gravi!
Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

catty, apropo de ghicit in cafele si alte preziceri...
noi am tot facut sex fara sa mai tinem cont ce zi e si fara sa ne gandim la o posibila sarcina...ne-am lasat dusi de val, ca o data in viata e luna de miere..in noaptea de dupa una din partidele de sex am avus un vis extrem de deosebit, genul acela de vis care iti da fiori...eu am mai visat uneori ca sunt sau ca am un copil, dar de data asta am visat mult mai clar treaba asta, apoi, tot in vis, am zis: "neah, e doar un vis, am mai avut eu din astea, tre sa ma trezesc"...si m-am trezit intr-un nou vis , in care cineva(parca mama) imi spunea "nu, de data asta nu e vis"..si abia dimineatza am stat si am calculat ca noi prestasem intre zilele 12-13(adica noaptea tarziu), cand eram deja "invadata" de secretia caracteristica de la jumatatea ciclului..
astept sa vad, nu imi fac mari sperante si refuz sa ma mai las pacalita de semne pe care probabil ca mi le induc singura (de ex greatza, care mai mult ca sigur e de la bila, sau sanii mai crescuti in volum-eu am observat ca in perioadele in care fac dragoste des, de ex zilnic, dupa cateva zile sanii mei sunt mai mari)


"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/4;10716;121/st/20050820/e/my+wedding%21%21%21%21/dt/8/k/5c62/event.png

Mergi la inceput