Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari -57

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adya spune:

Salutare fetelor!

Luminati-ma si pe mine, va rog, cum ar trebui sa-ti fie secretia daca esti ?
Eu sunt in ziua 35 si n-am nici un semn, de nici un fel. Miine fac un test. Fie ce-o vrea D-zeu.
Va pupik,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Danangie DJ OANA ti-a ramas datoare cu o dedicatie pentru ziua iubitului tau sotior, dar si pentru desteptarea pe care ai dat-o in zorii acestei zile () Tot binele din lume si sa va bucurati unul de altul la maximusss, ca vine el si in cuplul vostru, daca vede iubirea voastra.... Eu asa am auzit ca functioneaza treaba !!!
Dandana te acceptam cu statut golden club , adicalea cu drepturi depline si mai ales cu toata dragostea de prin suflete, ca din asta avem multaaa.... Eu am fost shpioana la 'aspirante optimiste' cam un an si stiu pozele de la intalniri, unde mereu ma uitam dupa tine, ca dupa soare, ca tare frumoasa esti.
Pe la 'aspirante' am zacut pret de o saptamana, dar m-au gasit si pe mine fetele de aici, m-au reanimat si uite ce bine ma simt .
Adya asa as vrea sa-ti raspund, dar habar nu am cum arata mucusul ala, ca n-am apucat sa-l vaz niciodat'......
Mishule pana capeti unda verde la bebic, mai vorbeste si cu noi, fata buna....
Andicu eu zic ca la ovulatie ziua 14, ciclu in ziua 29 e la marele fix (faza luteala ideala e de 14-16 zile). Si eu am ovulat 3 luni in ziua 12, iar luna asta in ziua 15, cre' ca de la toamna de afara.... N-am nevoie nici de monitorizare, nici de teste de ovulatie, am devenit ceas elvetian in domeniu.... numai dupa nasucul meu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

MOana Te superi daca luna viitoare ma folosesc de nasucul tau? Sa fii prin zona pe atunci ca azi-maine e z1 (din nou) pentru mine.


marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Daca mai e cazul, sta fata sa-si ascuta nasucul si pentru ovulatiile vecine, da' tre' sa-mi descrii cu lux de amanunte, ca nasucul meu se bazeaza pe probe concrete, nu dup' prognoza meteo....
Desi dupa anotimpuri se mai ia uneori....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Salutare si de la Moldova!
Carmencita nu m-am prlans de ignorare. Am vazut ca ai strigat dupa mine. Esti o dulcica. Eu imi exprimasem teama ca Oana ma va ignora un timp. Dar nu a fost asa.
Danangie, multi ani sanatosi si frumosi sotului tau Alin alaturi de sotioara lui. Si va doresc sa apara cat mai rapid un sufletel in viata voastra.
Amely multi ani inainte si voua si sa va iubiti mereu ca in prima zi. Si bineinteles ca si ingerasul vostru e pe drum. Acum suntem 4 in hora zilei 3 a CM. Mishu e foarte aproape la doar o zi diferenta.
Dandana ma bucur ca ai venit la noi. Sedere scurta.
Adya nici eu nu am vazut vreodata mucus specific unei gravidute.
Catty, ma alatur si eu grupului care insista sa te duci sa te vada un medic. Nu e de glumit. Hai da-ne un semn ca esti mai bine.

Va pupicesc pe toate




Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Iepurila eu m-am gandit la Bobalnele mele cand ti-am raspuns si la cat imi pasa mie de opiniile celor multi, dar vaz ca tu ai avut gandul atintit intr-o alta directiune....
O fi directiunea aia de la 'oligospermie' (capitolul 2-3) cand eu tot consumam , iar tu erai obosita si pe buna dreptate nu ai inteles la prima citire de ce glumite ma tin eu!!!??? A doua zi, a inteles fata tot..... Dar daca de acolo te iei de mine ca nu te-as mai baga in seama, sa stii ca nu-mi stau in caracter asemenea chestiuni.... PAROL!
Sa nu-mi zici ca o trantii si p-asta ca nuca in perete, ca daca am trantit-o, cand ma intorc, o indrept eu.....
Pleaca fata acum spre alte orizonturi............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Da Oana, de acolo mi se tragea (mai sufar din cand in cand de mania persecutiei). Mai tarziu am inteles si am apreciat stilul tau. Daca am gresit atunci, daca te-am suparat imi cer scuze. Poate trebuia sa o fac mai de mult.
Si nu m-am luat de tine. Doar mi-am exprimat teama ca nu ma vei baga in seama. Si cand am vazut ca mi te-ai adresat mi-a saltat sufletelul de bucurie.
Ti pup dulsi moldovinesti


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Danutza- notat 30 septembrie in calendar

Off topic, dati-mi si mie va rog frumos, o idee de cadou pt sotior- de aniversare (Amely!!!!!)

Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Dandana,bine-ai venit la "endometroase" ,aici e veselie mare de obicei ,si fetele au grija sa te indeparteze repede de butoiul cu melancolie,in caz de pericol!

Amely,ti-am pastrat locul langa mine in celor de ziua a3a!si daca nu am obesrvat ca erai in aceeasi "caruta" cu noi! Felicitari si La multi ani cu ocazia aniversarii voastre! petrecere frumoasa si "fructuoasa" !

Mishule, ma bucur ca mai dai cate-un semn!mi-era dor de tine !sper sa rezolvi odata cu problema asta,dar cu rabdare, sa te faci bine de tot ca sa poti relua pentru !

Adya, eu stiu doar ca atunci cand esti se poate intampla sa ai scurgeri mai abundente,atat;nu am auzit sa ai mucus specific;

Vine si randul meu..

http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

dragele mele...nu stiu daca ma mai tineti minte, n-am mai trecut pe aici de vreo luna de zile....m-am intors din luna de miere....

va ziceam inainte de plecare cat de mult mi-as dori sa ma intorc de acolo, ca sotul meu vrea sa mai asteptam un an doi pana la bebe, iar eu simt ticaitul ceasului biologic acum...

departe de casa am cam pierdut sirul zilelor (noi suntem cu metoda calendarului si prez in perioada fertila) asa ca am in mai multe zile, inclusiv in ziua 12 - la un CM de 29 de zile cu ovulatie de z14 precis-precis, dupa simptome si secretie....nu stiu daca s-a prins ceva, eu tot trag nadejde ca Parisul si Coasta de Azur pe unde am prestat sa fie de ajutor...
am sa va tin la curent, oricum..si sunt cu pumnii stransi pentru intreaga gasca de aici...cu un pupic special pentru Mishulina

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/4;10716;121/st/20050820/e/my+wedding%21%21%21%21/dt/8/k/5c62/event.png

Mergi la inceput