Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari -57

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Cami mie imi miroase a bilet dus intors, daca spui ca deja mucusul e cremos....
Cate zile te-ai monitorizat si in a cata zi a cm esti?
Danangie ma intorc cu o dedicatie pentru tine si-al tau iubit!
Marrinel multumim pentru trecid si nu numa'.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Monitorizare ziua 10 cu E- 10,4 OD 17,7; 15,7 si OS0 23,5.
Eu am un ciclu neregulat, 24-26 de zile, ultimul a fost insa de 30 ( pentru prima data in viata a fost atat de lung) Azi e ziua 12...

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Esti cam la limita.... Adica la ce endometru si ce foliculi ai avut in ziua 10, azi, ziua 12 poate fi ziua cu POOOOC, adica ziua in care ouletul se sparge si ajunge in faza de corp galben, faza care se poate vedea la monitorizare.
Dar daca te astepta un ciclu mai lung si luna asta, iar foliculii nu cresc asa repede? Toamna ne cam dereglam, cel putin eu ma cam dereglez....
Eu as ramane totusi in Bucuresti si m-as monitoriza si in ziua 14.... nu se stie niciodata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Ok, multumesc mult, imi iau bilet doar dus....
Am plecat..

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna dimineataaaa!!

Danangie, sa-ti traiasca sotiorul si sa fiti fericiti si cu cat mai curand!

Marrina, eu intru in club!dar mie nu mi-e frica de intepat, mi-e frica de "trezit",ca mi-e un rauuu dupa aiaaa...!si am si patit-o de 3 ori,sper sa fi fost pentru ultima oara!

Azi,la mine ziua 3, am scapat de durerea de burtici,ieri am fost "cascada Niagara",azi e mai bine si o sa fie din ce in ce mai bine...
Am devenit ghicitoare de ovulatie,dar numai la a mea:luna trecuta am simtit intepaturile de rigoare vreo 3 zile, numai ca erau dupa a12a zi(cum e de obicei); si mi-am zis, sa vezi ca daca am avut ov. in a14a zi,luna asta vin rushii la 28,29 zile,nu la 26,normal. Mai si asa a fost! a venit CM in ziua a29a!cam lung,dar macar pot sa prevad cand incepe CM urmator..

M oana,freza de-asta gasesti si prin Bucuresti.Sigur sunt cabinete care o "produc" .

Vine si randul meu..

http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Cami, in principiu Oana are dreptate, nu merita riscul, asa ca si eu mi-as lua tot bilet dus, dar avand in vedere ceea ce zici - dimensiuni folicul, consistenta mucus, CM in general mai scurt, parerea mea e ca tu ai ovulat deja... Oricum ar fi, dea Domnul sa fie cu noroc, ca la asa folicul......zau ca ar fi pacat!

Danangie, Iepuricule, Andicule, da' pe mine m-ati uitaaat? vreau si eu in hora, ca sunt ziua 3-a si numar cu voi, mai tineti minte? pup fetele colege de "sincron", vorba Oanei!

Danangie, sa-ti traiasca sotiorul iar la urmatoarea aniversare sa fie deja tatic!

Catty, sper sa treaca starile astea de rau, dar daca se repeta, musai mergi la dr... iti spune una care are si ea probleme de hipo-tensiune...si crede-ma ca ca nu-i de joaca! mor pe dr-ii astia care isi fac treaba doar de dragul banilor, iar meseria la ai e bratara de... arama (nici d-aia, ca e destul de scumpa!). Ai grija de tine, ca sanatatea e cea mai scumpa, OK?

Princessita, si mie imi place, ca-s nascuta tot toamna, ce-i drept, ceva mai tarziu... si unde mai pui ca toamna se numara bobocii - a se intelege bebeii!, sper sa-i numaram toate chiar in toamna asta, ca pana la 2 (liniute) stim sa numaram, cum de nu!

Eu sunt cam nedumerita caci dr. T lipseste din tara taman cand e perioada mea fertila, deci nu il vad nici luna asta... Asa ca m-am programat la dragostea mea mai veche - dr. Moisa, pentru marti... sper sa gaseasca si la mine un foliculas macar pe-aproape cum sunt la Cami si la Carmencita (bravo, fete norocoase!), ca la fel de mare nici nu indraznesc sa sper...

...din pacate ma indrept vertiginos catre laparo, daca lunile astea nu se intampla nimic...va spun sincer ca mi-e frica sa iau o decizie: daca o fac degeaba, ma si chinui si tot fara rezultat? si tocmai acuma, cand vroiam sa discutam problema, dr. nu e...

Fetelor, noi azi o punem de-o petrecere, caci aniversam 3 ani de la casatorie , ieri am facut bunataturi yammmm...si azi plec ceva mai devreme ca am musafiri...
Va pup dulce pe TOATE!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lovely_dia001/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Buna fetelor,sunt si eu pe aici,prin umbra (deocamdata!)
Am intrat sa va salut dar am de citit o gramada din urma....
Eu sunt de ieri cu rushii pe cap si ma doare burtica ,de aceea "examenul" final care trebuia sa fie vineri va avea loc abia pe 16 sept....Am emotii ca azi se implinesc 6 saptamani de la cauterizarea ranii si ar fi trebuit sa fie vindecata dar luni cand am fost la pansat mi-a zis asistenta ca mai e o mica zona ne-reepitelizata,asa ca mi-a schimbat tratamentul (mi-a dat alte ovule mai puternice...). Sper sa se rezolve si asta ca dupa doua luni de stat pe margine speram si noi sa avem liber la bebe acum,in toamna....
Damangie LA MULTI ANI lui Alin,sa fiti sanatosi si fericiti...

Va pupic pe toate si mai revin (am intrat mai rar in ultima vreme ca nu mai am acces la internet...)

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandana spune:

fetelor dragutelor, eu sunt o spioana de pe la aspirante dar renunt oficial la statutul asta pt ca tare sunteti haioase. ma primiti si pe mine din cand in cand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Mishule, imi pare rau... sper sa se rezolve cu ovulele astea noi si sa va dea cat mai repede unda verde pentru bebe. Ai grija cu examenul, dar ai grija si de burtica!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lovely_dia001/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Dandana, cum sa nu? Salonul nostru e deschis zi si noapte..., asa ca te primim cu drag!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lovely_dia001/my_photos

Mergi la inceput