Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari -57

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Am facut OANO de garda de mi s-a acrit prin saloanele astea goale, pe tine ce te mai vad trecand in fuga pe coridoare ...

Pai bine, Iepurica, cum spui tu ca esti ignorata, cand eu te strig pe aici de cateva zile?! Offf...

Da' pe Motzunica n-am mai vazut-o de mult, stiti ceva de ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Catty, chiar ca ma ingrijorezi rau de tot cu starile astea ale tale! Te rog mult, macar o tensiune controleaza-ti. Nu pot sa cred ca nu gasesti pe cineva care sa iti poata verifica tensiunea!

Te invat ceva: Du-te la camera de garda, la urgente, seara la spitalul municipal, la voi si o sa te primeasca gratis.Cred ca cel mai bine te duci la interne. Sunt obligati sa te consulte. Le spui ca iti e rau, spui exact ce simtpome ai, cum ne-ai spus noua si nu mai ai probleme cu programare, bani si alte chestii. Macar o tensiune o sa-ti verifice si daca nu o fac ei din proprie intiativa, roaga-i tu.
Ascuta-ma pe mine, ca stiu ce spun. Te rog ai grija de tine!

Princess, am avut si eu, de fiecare data cind mi-a intirziat cm, vise. Visam ca imi vine cm, sau ceva cu singe si a doua zi imi venea cm. Asta s-a intimplat de 3 ori pina acuma.

Iepurila, mai avem putin si ajungem in Iasi!

Andicu, sa stii ca si mie mi-a fost frica de anaestezie, nu de operatia in sine!


dulci la toata gasca de la endometru!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

IEPURILA si ANDICU ce chestie toate in aceeasi zi de CM. Unde-s multi puterea creste. Eu azi, ziua a 2-a. Sunt la munca. Si astept sa treaca noaptea ca maine e ziua lui Alin. Pacat ca nu am reusit ce mi-am propus. Iepurila ce mare coincidenta. Si eu am vrut sa fac cadou lui Alin un test pozitiv dar nu am reusit.Si faptul ca ziua sotului tau a fost alaltaieri, aproape de ziua de nastere a lui Alin, suntem in aceeasi zi de CM. Sa ne tinem bine de mana ca sa reusim luna aceasta , da? ANDICU sa te tii si tu bine de noi.Ok?

Va salut pe toate si va multumesc pentru sustinere, dar se vede ca eu eram deja preparat psihic.De aceea , va ziceam si voua. Preparativa la un eventual esec, pentru ca asa treceti mai bine peste venirea rushilor.

Sper sa reusim si noi intr-o zi!!

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Heiiiiiiiii trezireaaaaaa!!!!!!!1. Eu am ajuns acasa de la munca si m-am uitat pe Dc si ultimul mesaj a ramas tot al meu. Si mi-am zis, ehei ce vrei esti unica somnabula pe aici.. Ceilalti s-au dus la nani . Azi e ziua lui Alin!! Chiar daca nu am reusit sa-i fac cadou un test pozitiv, important e ca ma are si ca il am langa mine.

Fetelor va doresc o zi buna!!!

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

La multi ani pentru Alin si sa va dea Domnul tot ce doriti...inclusiv testul pozitiv, Danagie!

Cafeluta draguta
Bianca20+

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinna spune:

Danangie scumpa La multi ani pt Alin!.Sa vi se implineasca toate dorintele, mai ales un test cu 2 liniute
pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

catty danutza are mare dreptate. Du-te la urgenta seara si le spui ca te-a apucat de vreo doua ore ca sa nu te intrebe de ce te-ai dus de dimineata la medic.
Sa schimbi medicul de familie nu te-ai gandit? Eu cred ca e o solutie foarte buna. Afli de unul care-si da interesul, te duci si-l intrebi daca te poate primi, iei fisa de la asta vechi si o duci la cel nou. Iti doresc sa te faci bine si te rog nu te lasa. Ai fost atat de puternica pana acum...


carmen.cita Nu sunt experta in tratamente dar m-am informat si pe aici si prin alte locuri. Deci: le-ar place mediul alcalin si atunci se recomanda (si in tratamentul Liviei)inainte de o spalatura cu bicarbonat de sodiu (o lingura la un litru de apa fiarta si racita, calduta in final). Eu nu am incercat decat luna aceasta pentru prima oara desi de mult imi pusesem in gand sa o fac. Iar Trecid-ul este un medicament care fluidizeaza secretiile (se da in primul rand pentru tuse) si ar face bine asta la inaintarea pe traseul spre ovul. Eu voi lua Trecid (sunt si tb. si sirop) pentru prima data luna aceasta.
Sper sa te fi ajutat. MOana zicea ca le-ar fi incercat pe toate si de asta i-am mai dat o idee...

danutza si andicu Facem un club de fricoase de anestezie? Mie mi-a fost foarte bine imediat dupa ce m-am trezit din somnul din reanimare si atunci chiar m-am simtit fericita ca am mai trecut peste un obstacol in lupta mea de viitoare mamica.

dananghie LA MULTI ANI!!! pentru Alin si de la mine. Si pentru tine la fel ca doar e si sarbatoarea ta!!! Si sa urmeze sarbatoarea aia pentru doua liniute!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

danangie pentru Alin.
Sa va iubiti ca-n prima zi pana la adanci batraneti.

Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Fetelor stiu ca aici gasesc intotdeauna raspunsuri si bunavointa din partea tuturor. Azi trebuie sa merg iar la Bucuresti la monitorizare si nu stiu daca imi va spune ca mai trebuie sa ma duc o data sau am ovulat deja. Nu stiu daca sa-mi iau sau nu bilet dus intors la tren sau va trebui sa raman in Bucuresti, ca si asa am cheltuit o gramada de bani. Intrebarea mea era legata de secretia care s-a modificat adica a devenit alba, cremoasa nu mai e fluida si din cunostintele mele stiam ca asa se intampla dupa ovulatie. Ce ziceti? Imi iau bilet dus intors sau ma mai monitorizeaza inca o data.. V-am scris ca am fost luni seara si aveam si foliculi babani si endometru bun ( am scris cu doua pagini mai inainte).
Nu stiu ce sa fac... Astept raspunsurile voastre

cami

Mergi la inceput