Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari -57

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Oana,culmea succesului n-am atins-o inca, dar faza cu 220V e valabila,ca desi vara e inca la ea acasa, eu tot produc scantei cand ating obiecte metalice de tot felul. Macar efectul electro sa se simta, ca faza cu stimularea e in repaus de "rushi"!

Vine si randul meu..

http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

MOano Vezi ca electrostimularea s-ar putea sa-i paralizeze in timpul marsului triumfal si nu cred ca asta vrei.
Dar incercarea moarte n-are pentru alte alea, nu? Sa nu-i uiti, bine? Vor si ei mai multa atentie... Si de Trecid-ul care ii ajuta sa innoate, ne-ai citit? Sau erai ocupata sa distrezi salonul vecin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Andicu bun venit in hora.
OanaM trec negresit si prin saloanele vecine. Te citesc cu mare placere si recunosc ca imi dai o stare de bine si liniste care imi lipsea (mi-au placut tare mult lectiile despre orgoliu si spiritul de aur- eu am cam lipsit la cursurile astea).
Apoi recunosc ca ma bucura ca mi te-ai adresat si mie. Chiar ma intrebam daca nu cumva am fost deja catalogata (stii tu de ce) si voi fi ignorata vesnic.

Va pup pe toate


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Fetelor, hop si eu cu voi!

Eu sunt tare fericita si ieri am plans putin, pt ca vorbisem dimineata cu o colega care se chinuie de vreo 2-3 ani sa faca bb si nu ramane...si mi-a spus ca i-a intarziat CM, dar ca e doar o infectie...eu o intreb daca si-a facut eco, ea imi spune ca nu, azi..asa ca se duce si ce descopera? e gravi in 4 sapt si m-am bucurat din tot sufletul!
Danangie, imi pare rau dar imi place optimismul tau, care se pare ca se ia!
Carmen.Cita, e super rezultatul!! fugi si tu mai rpd la laparo, ca dupa aia ramai imediat daca o tii tot asa! Catty, scumpica, fugi la doctorul de familie, nu mai sta asa! Sanatate multa!

Intru iar mai tarziu, ca am treaba multa acum. Va pupacesc mult, Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinna spune:

Buna gagici dragutze..
Am intrat sa va citesc si sa va salut in graba si de data astaZilele astea parca am fost bagati in priza atat eu cat si Calin(sotul)...am fost fie in Baia Mare, aseara pana acum la Tg Mures si al meu pleca la noapte la Bucuresti.Ca sa fie tot tacamul va mai spun ca exact in aceste zile de plimbare dintr-un oras in altul suntem si in perioada fierbinte.Daca printr=o minune s-ar lipi ceva de mine luna asta..ala micul ar fi navetist de la concepere.
Iepurica sa stii ca mi-a fost dor de tine. Sa vezi tu ca peste putin timp cum o sa vb noi despre nazdravaniile puiutilor nostri.
O iau acum la si ma apuc de treaba.
Va pe TOATE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Va pupic, fetelor!

Carman.cita, multumim pt. capitol nou si speram sa ai mana buna!... Mama mia, ce ovulatie beton!Baga mare la prestatii! Esti pe baricade luna asta! Bafta!

Cami30, asa cum ti-au spus fetele iti spun si eu: rezultatele tale de la ECO sunt foarte bune si bine este ca stii cauza infertilitatii, iar laparo va rezolva problema! Ai un medic super si cred ca totul va fi OK dupa operatie! Curaj si gandeste-te la clipa cand vei afla ca esti graviduta!Mai ai un pas de facut si gata!

Miro, cum e cu raportul FSH-LH? Ce releva acesta si in ce zi a ciclului se face? ... Nu te descuraja, draga mea, lupta in continuare! Stimulare cu noroc iti doresc luna asta!

Marinuca, multam de urari si daca as sti ca toate vom prinde 2 liniutze eu prefer sa va cedez locul si in final sa prind si eu!

Iepurici, sa-ti traiasca sotiorul si sa fiti sanatosi si binecuvantati in curand cu un BEBIC frumusel!... Sper ca n-o sa ne mai lipsesti atat de acum inainte!

Ingeras, reusita colegei tale ne arata ca se poate! Din ce cauza nu ramanea ea insarcinata?

Catrinel, nu te-ai mai intors din concediu? Ce face BEBITA?


La noi asta ar cam fi a treia luna de tratament (mai mult al sotului); indraznesc si eu sa cred ca avem o sansa in plus luna asta!
Poate tratamentul va da roade!.... Asta-noapte am visat ca urma sa fac cezariana si constientizam in vis nerabdarea de a-mi vedea bebelul, dar in acelasi timp stiam ca nu sunt insarcinata!

pentru toate fetele!
http://www2.fertilityfriend.com/ticker/c9a56/ttc.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Ingerasule Obtine de la prietena ta povestea de succes si impartasestene-o si noua....

princess Te-ai molipsit de la mine cu visele? Lasa ca-i de bine. Inseamna ca si subconstientul lucreaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

ANDICU, MARRINA, INGERAS26A va multumesc ptr ca sunteti alaturi de mine. Nu am luat nici un tratament luna asta, pt ca asa cum v-am mai spus, nu vreau sa mai fac nici o monitorizare si nici plostioare la comanda. Cateva luni imi trag sufletul si astept in continuare. Mi-am scos o masea acum 3 saptamani, asa ca nu cred sa fie de la asta. Medicul meu de familie este ffffffffffff scarbos. Daca nu ii duci ceva te lasa sa astepti mult si bine la usa, si la final te anunta ca nu te poate primi pt ca nu ai programare. Am patit-o si pe asta.
Treaba este ca acum iarasi am inceput sa ma simt rau. Am senzatie de greata, ma doare rau de tot capul si ametesc. Nu vreau sa sper ca este bebe, pt ca NU ARE CUM. Mie trebuie sa imi vina rushii zilele astea, si deja si-au facut simtita apropierea, inclusib astazi am avut ceva dureri ascutite de ovare, pardon ovar.
PRINCESS in luna in care am aflat ca sunt gravida am visat cu cateva zile inainte ca imi venise cm si eram tare suparata. Poate ca la tine este un semn bun, cine stie?
Va pup pe toate si sa aveti o seara placuta. Eu ies si incerc sa stau un pic pe canapeaua din birou pt ca simt cum ma ia cu lesin.
Mai vorbim maine,

Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata "sunt prea fericit".

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Salutare!

Marrina, m-ai facut curioasa tare cu alcalinizarea si cu trecidul. Te rog frumos, vrei sa detaliezi putintel si pt o novice? Adicatelea trebuie spalaturi ianinte cu ceva? Si ce e trecidul ala, un medicament?

Ingeras, eu pt laparoscopie n-am primit inca indicatie de la nici unul din medicii la care am fost (si crede-ma ca am fost la muuuulti). Mie toti imi zic sa ma duc acasa ca sunt sanatoasa si sa prestez. Incep sa ma iau de ganduri cu laparoscopia asta, cred ca intr-o buna zi o sa ma trezesc de dimineata si o sa zic : "gata, vreau sa fac laparo" (sunt in stare...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Carmecitoo te las sa faci de garda vreo 3 ore, ca am niste munci si vreau sa stau cu cugetul impacat si sa pot sa hoinaresc linistita pe la treb'soarele mele, fara sa se raceasca monitorul....
Dar pana atunci semnez condica astfel:
Andicu vreau si eu frizura de Constanta ...
Marrinel caut in arhiva acidul asta alcalino-trecidic si ma intorc sa ma dau mare cu el, ca vaz ca si Carmenica vorbeste pe limba ta.....
Iepurila fata de oamenii care te catalogheza fara sa deschizi gura sau la prima deschizatura, eu sunt imuna.... Contez doar pe opinia oamenilor de valoare! Adica a celor cu spirit de aur si oligospermic pe deasupra!!!
Princess cezariane inca nu am visat, dar mi-am programat filmul asta in subconstient si astept si eu sa-l vizionez ....
Ingeras plange oligospermia dupa tine.... cand ai deschis tu capitolul, a ramas Titelu nostru gravid....

Mergi la inceput