Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari -57

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Ia priviti ce toamna frumoasa ne-a dat Dumnezeu astazi si sa-mi uitati de tristeturi si depresii, caci a astepta un ingeras in viata noastra, nu e un moment chiar atat de dramatic, desi asteptarea lunga poate duce la depresii.....
Eu una, daca n-ati citit inca viata mea pusa pe tapet la 'oligospermie', sunt sanatoasa tun, al meu nu sta nici el prea prost si desi ne iubim liber, fara nici o protectie, de 11 ani, nu am vazut nici un test de sarcina cu 2 liniute... Depresii am vazut multe, dar de ceva timp m-am decis sa fac haz de depresiile mele si ce bine ma mai distrez pe seama lor!!!
Psihologii spun ca primul semn ca ai scapat de o depresie este revenirea simtului umorului, deci daca v-ati trimis la plimbarica acest simt, pregatiti-i o primire triumfatoare inapoi, ca merita din plin......
Cami 30 la monitorizare stai excelent, iar laparoscopia va rezolva trompa, deci e doar o chestiune de timp si de unghi din care privesti problema.... Unghiul optimist e cel mai bun, chiar daca uneori e asa greu sa ajungi in unghiul asta....
Mari lu ma bucur ca am reusit sa-ti stergem lacrimile, cu gandurile noastre suflet-la-suflet, vorba Carmecitei... si sa stii ca nu ne oprim aici... stam cu buretele in mana si asteptam momentul.... desi s-ar putea sa stam dejeaba...
Miro, exemplul Carmecitei e plin de optimism si speranta! Toate suntem unice, toate avem rezolvari unicat, difera doar momentul cand vom anunta vestea cea mare.... Tu m-ai incurajat la nevoie, iar eu sunt asa neputincioasa ... Hai sa te trecem de depresia asta! Ne lasi ????
Catty sunt omniprezenta pe DC, dar calul meu se duce mai mult inspre 'oligospermie', 'teama de adoptie' etc etc etc + familie+job+ Dumnezeu + .....
Marrinel nu mai treci nici pe la 'oligospermie', nici pe la 'teama de adoptie', oare piciorusele tale lungi care incomodeaza biroul n-au chef de plimbarici, ca noi tot asteptam sa apara piciorusul tau.....
Madana, de casnicie te-as intreba eu, de job iar te-as intreba.... dar mai bine te intreb cum stai cu bebicii....
Ma intorc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

'Neata frumoaselor!

Tare ma oftic cand trebuie sa plec acasa pe la 4.30,5.00 si nu mai pot intra mai tarziu pe forum. Am incercat sa ne conectam prin telefon,dar se pare ca ni se blocheaza telefonul de tot cand incercam, asa ca nu pot decat sa rabd pana a doua zi.

Catty, inca o data merci de sfaturi,am sa incerc cum mi-ai zis. Cu banii, am fost la posta ieri si mi-au zis ca se asteapta 10 zile (adica pana miercuri)si dupa 10 zile daca n-au intrat banii mi se returneaza automat. Daca ai un numar de fax unde sa-ti trimit copia chitantei,sau ti-o trimit pe mail,daca tu poti s-o printezi dupa aceea. Da-mi un PM.
Cu starile astea ale tale, ma ingrijorezi si pe mine! incearca sa ajungi la un doctor sau macar sa-ti faci niste analize.Stiu ca nu prea ai cu ce,dar cu sanatatea nu-i de glumit!
Carmen.cita, sa fie cu noroc de data asta !
Cami30, daca ma crezi cel mai tare mi-era frica de anestezia totala, nu de operatia in sine! e adevarat ca mi-a fos tun pic rau dupa, de la anestezie,dar iti revii a2a zi. Eu dupa 2 zile de la operatie ma simteam cat se poate de bine;taieturile sunt asa mici,ca nici nu le simti!si nu stiu cum e la dr T,pe mine m-a operat altcineva,dar taietura este imediat sub buric,deci nu mi-a taiat buricul,si acum dupa aproape 3 luni,zici ca-s zgariata,nu taiata! curaj, ca totul este pentru binele tau si un viitor !

Pupici la toate "endometrele" optimiste!



Vine si randul meu..

http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

catty Te rog verifica-ti macar tensiunea. Si mergi la dr. de familie. Ala trebuie sa fie GRATIS. Nu mai amana ca deja se repeta. Nu mai astepta. Acum iei vreun tratament? Poate e vreun efect secundar.
Acum vreo 3 luni eu de exemplu am luat o tableta pentru spate (miorelaxant) intr-o seara si dimineata am lesinat in baie. Cand am citit prospectul scria la efecte secundare hipotensiune ortostatica dar eram sigura ca n-o sa mi se intample tocmai mie care n-am avut niciodata probleme cu tensiunea.
Te rog verifica-ti macar tensiunea. BB trebuie sa gaseasca o mamica sanatoasa.Asta vrei, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Salutare,
De vreo doua ziulici tot incerc sa va citesc printre picaturi. Ca nu am vrut sa scap nimic. Acu pot zice ca am reusit. In salonul asta cum zice OanaM. Mai am si celelalte saloane. Dar incetisor.....


Intai de toate Ionica, imi exprim si eu durerea ce am simtit-o cand am citit prin ce treci. Dar te admir. Esti un copil curajos si ai sa reusesti.

Alexia bun venit din luna de miere. Si eu astept pozici. Si de la tine Amely. Macar in poze sa vad si eu Parisul.

Florinni si Cristinna nici nu stiti cata bucurie aduceti cand mai intrati in vorba cu noi. Ma bucur tare mult sa stiu ca sunteti bine- Florini cu puiutul si Cristinna pe baricade si optimista.

Mishu meu drag, abia astept ziua de vineri, sa rasara si pe straduta ta o raza de soare si sa scrii mai des, ca mie taaare imi lipsesti.
Cata maine suntem cu pumnii stransi. Sigur Biencuta e bine si creste ca o printesica. Sa-i dai un zambet si de la mine.

Sa va pun la curent cu ale mele. Danangie se pare ca iar numaram de manuta. Eu azi ziua 2 ca si tine. Am inceput si a doua tura de tratament hormonal. Ieri a fost ziua sotiorului si numai voi ma intelegeti cat de mult as fi vrut sa-i fac "acel" cadou. Dar nu a fost sa fie. Data viitoare. Ocazii mai vin. Sper ca si cadoul. Cu sau fara vreo ocazie speciala.

Va pupicesc pe toate si Da Doamne puiutii doriti


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

MOana si andicu Eram la inot sincron fetelor!

MOanaPe la oligospermisti trec numai in plimbare ca n-am certificatii doveditoare. "Iar la teama de adoptie" nu mai am ce adauga. Cred in continuare in cele doua mesaje pe care le-am postat si...atat. Cand n-am nimic altceva de zis TAC. Nu sunt nici in toane prea bune ca desi TB am avut-o 10 zile (din z14) 36,5 si doua zile 36,7 (dupa aceea) am semne de "kestie" care ma enerveaza si asa ca muncesc ca sa nu ma gandesc. Sper sa ai tu vreo veste buna. Chiar. Ai incercat sa-i alcalinizezi pe inainte de "marsul nuptial"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Iepurila sa treci si prin salonul 'vecin', ca ce trasnai s-au petrecut pe acolo.... am tras niste chefuri.... si sa vezi ce va urma....
Dar curat inot sincron!!!
Andicu, cum e cu electrostimularea, ca mi-s curioasa rau????
Marrinel ai vazut ca noi stam de vorba sau vorbim si inspre normospermisti (Danutza, par example) si inspre fantome ocupate momentan cu munci ca Peterman...., iar optimismul se capata, ca e tare molipsitoare chestia asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Danangie si Iepurici,si eu sunt tot ziua 2,asa ca ma tzin si eu cu voi de manuta (daca ma primti );cum la mine oricum n-are efect, poate va ajuta pe voi ca sunt si eu in hora!



Vine si randul meu..

http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Moana, cu electrostimularea e bine, mai nashpa e la celalalt aparat,care face drenaj limfatic si scoate celulita cu niste ventuze,se cheama "vacuum..nu-astiu-cum",la ala ma cam doare,si m-am umplut de vanatai pe picioare;ghinionul meu a foast c-au navalit rushii peste mine si n-am apucat sa fac decat 3sedinte;dar saptamana viitoare o sa ma duc zilnic,si sper sa se vada ca lumea!intre timp tin si un pic de regim,nu mult,cat sa rezist.

Vine si randul meu..

http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

MOana Vezi ca am mai pus o intrebare...
Ai incercat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

In zborul meu spre zecile de munci, raspund: tocmai de aceea eram curioasa cum e cu electrostimularea lu' Andicu, ca ma gandeam in momentul de glorie maxima din 'marsul nuptial'sa ne cuplam la 220 V, poate atingem culmile succesului!!!
O baza + un acid, stiu ca e o formula chimica de mare succes!!! O incerc si p-asta, ca la cate am mai incercat io...

Mergi la inceput