Quelle

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Sa va dau exemplu de afacere buna facuta la Quelle:

Termometru "Terraillon" 3 in 1, adica termometru frontal, oricular si de camera. Pret catalog: 54€.
Oferta web: -35% la material de puericultura -> 35,1€
Oferta promo: -16€ pentru 32€ de cumparaturi, livrare gratuita + cadou un pled (dragut)

Asa termometrul meu a ajuns din 54€ sa coste numai... 19€ si pe deasupra sa nu platesc nici taxele postale si sa am si un cadou.

In plus de asta eu primesc o gramada de cataloage mititele cu "afaceri in aur", "preturi sacrificate" etc. si la preturi de nimic uneori gasesc cite ceva ce-mi trebuie sau... cred eu dintr-o data ca-mi trebuie la pretul ala.

Cumparaturi placute!

PS: si eu tot asa, cu nostalgia... Mai tineti minte vorba aia: "imbracata dupa ultima fila din jurnal"

~Otilia&LaAdelita~www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

N-aveti un link in care sa scrie in engleza, ca io am dat peste quelle.de si e in germana si nu pricep ni'ca, sunt si io curioasa sa ma uit ca nu stiam de quelle pana acu.:))

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Oana.... ai sa razi ,dar nu au nici un site in engleza http://www.quelle-international.com/nl/q2r/home/quelleinternational/?EMBPERL_UID=:b9224e44f8cbb5708a589eadfd51d56d# .......eu ti-l trimit si pe cel in olandeza ptr ca ei cateodata denumirile le scriu in engleza ( daca provin din engleza)
http://www.quelle-international.com/nl/q2r/home/?EMBPERL_UID=:b9224e44f8cbb5708a589eadfd51d56d si poate intelegi cate ceva.


Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, Benny (02.03.05) si Sebi (16.01.98)



http://community.webshots.com/user/alessia1055

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

hihihi..am luat pe ala in germana si m-am dus si io la moda fur sie ca aia stiu si io ca e pt femei si am luat link-urile la rand
..si la damesmode
Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Oana, cere ajutorul unui prieteneu de curiozitate m-am dus pe quelle.it,dar tot in germana scria,noroc ca pricep cat de cat germana


A sti, a putea sa te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in arta, ca si in viata!" - Al.Vlahuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

deja sunt trei saptamani,
am trimis 4 mailuri
si catalogul tot nu a venit!!!!



cata seriozitate din partea firmei!!!
macar daca-mi trimiteau vreun raspuns, sa stiu si eu daca-l mai astept!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

quote:
Originally posted by nepotzica

deja sunt trei saptamani,
am trimis 4 mailuri
si catalogul tot nu a venit!!!!



cata seriozitate din partea firmei!!!
macar daca-mi trimiteau vreun raspuns, sa stiu si eu daca-l mai astept!!!



nu stiu cum e cu c-da prin e-mail, eu am comandat catalogul prin tel si in 2 sapt il aveam in mana,poate acum au mai multe comenzi si nu mai fac fata


A sti, a putea sa te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in arta, ca si in viata!" - Al.Vlahuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Eu am comandat catalogul prin e-mail si in 2 saptamani l-am gasit direct in posta. Frumos, ce sa zic si tentant, dar preturile mi se par foarte mari si ma gandesc daca cer de exemplu un pantalon, probabilitatea sa-mi vina bine, sa "se aseze" e cam mica. Sau incaltaminte...pot sa fiu sigura ca marimea 38, de exemplu la un anumit model imi vine bine, nu ma strange, nu ma bate, nu vreau mai mare, mai mic...Mi se pare dificil de cumparat prin posta imbracaminte si incaltaminte. Alte produse, poate...

Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

M-am uitat si eu online pe quelle si heine(ca zicea cineva) si lucrurile de pe heine mi se par mult mai diversificate si mai dragute.

Numai faptul ca lenjeriile de pat sunt 50% sintetice pentru mine inseamna no-no-no.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Lenjeriile de pat sunt la alegere : 100% coton sau amestec (astea in amestec nu mai ai nevoie sa le calci). Eu prefer bumbac, dar altii prefera amestec… Eu mi-am luat lenjerie de pat foarte draguta de la Quelle cind au fost reduceri, unele sunt pe un fond galben lalele colorate (pe cearsaf sunt mititele iar pe fetele de perna si pe husa de plapuma sunt mari), alta lenjerie este pe un fond galben pai (sau roz-lila) o singura orhidee, mare… Dar au mult prea multe cu flacari, cu Barbie, cu zodiac, cai, catei, Nemo, Spiederman si alte dracii !

Si acum sa nu uitam ca Quelle este germana, are sediul Karstadt (normal ca revistele frantuzesti cum ar fi La Redoute sunt mai moderne ;)), Fac parte din acelasi grup impreuna cu Neckermann (bleah, ala-i demodat si mai rau!) - de fapt este Quelle-Neckermann Spezialversand GmbH. De altfel Quelle este n° 1 in Germania la vînzarea de masini de cusut, masini de spalat, congelatoare, uscatoare rotative, masini de gatit electrice si imparte impreuna cu Siemens locul 1 in domeniul frigiderelor. Este tot pe primul loc la vînzarea prin corespondenta de mobilier.

Si acum, stiati ca…
- daca am suprapune toate cataloagele unei aceleiasi editii, inaltimea acestora ar depasi Turnul Eiffel si ar fi de 1030 de ori mai inalta ?
- ca greutatea totala a unei editii corespunde a 4170 elefanti adulti ?
- ca marca « Privileg » de Quelle face parte din marcile europene care au cel mai mare succes ?
- ca mai mult de 40% dintre familiile germane consulta catalogul Quelle ?


~Otilia&LaAdelita~www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

Mergi la inceput