Mamici de Noiembrie -Decembrie 2005(39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

dienush, vazusem shi eu mes tau, dar mi s-a facut rau shi... bleaaahh.
shi cand vad tot felul de mame distruse, care-shi abandoneaza copiii in wc-uri publice, in gari, la spital, la gunoi, pe strada, sau mai shtiu eu unde, mi se face... asta-i lumea in care traim, fir-ar sa fie...
xandra

pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Buna fetelor, azi sunt iar pe fuga dar va trimit cererea mea pt. compensarea indemnizatiei de maternitate


Catre Conducerea ...................,

Subsemnata ................ in cadrul societatii ..............., va rog sa-mi aprobati compensarea in timpul concediului de maternitate , pe o perioada de minimum 6 saptamani, a diferentei dintre salariul de baza individual avut si indemnizatia legala la care am dreptul – conform legislatiei in vigoare.

Solicit cele de mai sus in baza urmatoarelor:
1. Contractul Colectiv de Munca la nivel national 2005/2006 art.66 , alin.1,2,3 ( acest articol se regaseste si in Contractele Colective din 2002, 2003).
2. Ordonanta de urgenta nr.65/29.06.2005 privind modificarea Codului Muncii, pct. 20 care modifica art.49 alineatul (3) din Codul Muncii.

Va multumesc


Eu am depus aceasta cerere ieri 29 august si azi deja am luat banii. Cei de la Personal au preferat sa-mi dea banii acestia o singura data nu impreuna cu indemnizatia de maternitate pt. ca indemnizatia de maternitate se plateste de la asigurari iar suma compensata se plateste din fondul de salarii (tocmai de aceea suma compensata se si impoziteaza). Ei pana la urma mi-au platit aceasta suma o singura data si o s-o evidentieze ca si prima (ei spun ca nu pot altfel-dar oricum asta nu mai e important , bine ca eu am luat deja banii).

Deci, eu am depus cererea in saptamana 30/31 , din 5 septembrie intru in concediu de odihna pt. 2 saptamani si abia din 19 septembrie voi fi in prenatal.

Va pup, ca ma intorc la lucru, sper sa rezist saptamana asta.
Poate reusesc sa mai intru diseara, ca nu prea apuc sa mai raspund la toti.

Mandy, 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela Anca spune:

Buna Burtici ! Am aparut si eu .Sint f bine ,multumesc fetelor care se intrebau ce-i cu mine .
La sarcina cu Cosmin am avut luna 7 ff grea ,apoi in luna 8-a si a-9 m-am simtit ff bine .Cred ca istoria se repeta (sper)pentru ca de 3 zile ma simt perfect .Ceea ce va doresc si voua.
Subiectul trecut l-am ratat ,am citit tot dar nu am apucat sa intru .Am fost plecata 2 zile la casa ce la curte ,unde nu am net .M-am intors Duminica dar am fost foarte ocupata si doar am apucat sa va citesc .
Miine ma duc la control .Am cam tras chiulu,dr a spus 2 ,3 sap si eu m-am agatat de 3 .Miine facem control + eco sa vedem daca placenta mai lucreaza .Eu presimt ca totul este bine ,nu cred ca bebe a ramas in urma .Nu de alta dar eu ma rotunjesc vazind cu ochii.Creste burtoiu si kg se depun la greu .Lavi 02 nu te mai plingr cu nr.Kg.in plus .Te-am vazut si esti manechi .Eu bat in continoare recordul +18 kg dar n-am nici o grija (Prietenii stiu de ce )
Coralia felicitari pentru carutul roz . Sa-ti traiasca nepotica si sa va bucurati de ea .Stai linistita toti bb-ii pierd in greutate dupa nastere ,e normal .
Ina cu tine am mai multa treaba ,cred ca am sa-ti scriu un roman.M-am gindit Duminica la tine .noaptea trecuta pe la ora 1 ,1.30 ma uitam la pozele de la petrecere .Superb .Cred ca esti ff fericita .M-am pus in pielea ta si mi-am dat seama ca eu nu vreau petrecere .Pentru atitea cadouri ai nevoie de o camera goala ,sa le depozitezi ,eu nu dispun de atita spatiu ,deci renunt
Tot cu tine am avut treaba dupa ce m-am culcat .Poate ca m-au impresionat pozele ,te-am visat .Eram surori si eu te tot rugam sa ma ierti ,si-ti explicam ceva ,dar nu stiu ce .
Mihai a pus pozele pe Site .Si cele cu intilnirea burticilor si cele cu tine .Acum am si eu o nedumerire .De pe calculatorul meu nu apare poza de coperta de album .Daca dau clic la albumul 1 ,vad burtici de grup .Daca dau clic pe albumul 4 apar pozele cu Ina.Mihai daca intra de pe calculatorul de la servici vede albumele cu poze pe coperta .Va rog sa-mi spuneti cum vedeti voi .
Si mai astept poze .
Ina Mihai a schimbat sistemul de pus poze ,daca vrei poti sa-mi mai timiti poze ,nu mai e max. 5 .
Nu eu am fost mamica de Noi _DEc .Nu eu am pus carut la listuta.Eu nu mai fac modificari pe listuta .Deschid uneori subiect nou dar pe listuta nu mai fac modificari .(Prietenii stiu de ce )

Cred ca si saptamina asta o sa fiu foarte ocupata .O sa incerc sa va scriu miine dupa vizita la DR.Voi sa stati linistite ,ca daca e ceva va anunt inainte sa plec la spital ,nu va iert .Dar sint hotarita sa mai astept 8 saptamini .
Vineri Cosmin cu Mihai pleaca la mare .Ramin singura o saptamina .O sa va saturati de mine .
Mai aveam de scris dar ma opresc pina nu incarc toata pagina .
[ baietel]31 sap

Mirela si Cosmin 2 ani si 11 luni
www.cosminalexandru.home.ro" target="_blank">Poze Cosmin
poze burtica + poze intilnire burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Mirela bafta maine la dr.,sa fie bine cu bebeul si placenta sa-si faca treaba asa cum trebuie.Numai bine!

Varsta bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Mirela sa vii maine numai cu vesti bune de la dr.!

Coralia ai primit mail-ul meu? Ce zici de intalnirea de luni?

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">Punctuletz 24+

Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela Anca spune:

Alexandrina ,Maria -Alexia ,Xandra ,Alex -Anamari,Alexandra-Paula La multi ani ! multa sanatate si fericire .Si pentru Cosmin al meu care este Alexandru .Ce mama denaturata sint .Mi-am dat seama ca-i ziua lui acum 15 minute
.




31 sap

Mirela si Cosmin 2 ani si 11 luni
www.cosminalexandru.home.ro" target="_blank">Poze Cosmin
poze burtica + poze intilnire burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela Anca spune:

M-am gindit sa recuperez ,asa ca mai scriu un mesaj .
Mamicile de Iulie-August au inchis ultimul capitol si s-au mutat la Bebelusi .Au ramas doar mamicile de sep- Oct mai mari decit noi si la ele a inceput sa se formeze lista de BB-i .Mai avem putin si urmam .A trecut timpul repede .
31 sap

Mirela si Cosmin 2 ani si 11 luni
www.cosminalexandru.home.ro" target="_blank">Poze Cosmin
poze burtica + poze intilnire burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

feeeeeetelor,
iara scrieti riuri intregi si eu nu ma pot tine de voi:) - da'-mi place sa va citesc de numa'. asa ca va multumesc si va string la piept .

ina! ce superba petrecere ai avut! se vede ca ai niste amice pe cinste. cite cadouri si ce mincare yummiyummi pe mese, acolo.... intr-adevar, rachelina ta scumpa e o norocoasa sa aiba asa o mamica 'populara' ca tine. pupici multi si spor la exchange dublurile si aranjatul camerei rachelei.

coralia, felicitari pentru fetita! sa fie sanatoasa, ca iubita si adorata, stim noi .

paula, bine ai mai dat si pe la noi. cum e alexandra? eu nu stiu ce operatie a avut, dar am vazut vorbindu-se pe aici. am toata speranta ca toate sint bine acum si-si asteapta fratiorul sa iasa la lumina:).

mirela, ce fain, o sa ai o saptamina 'libera' fara baieti. ce bine ca ai incredere sa-l lasi pe cosmin cu tata-sau, e super. cine ce ti-a zis in legatura cu modificarile pe listuta? te-a suparat careva? ma tot uit din cind in cind la pozele voastre si sint toata numai un zimbet cind le privesc.

lavi02, mama-mama, ce multe ai scris. si ce inteleapta si experimentata si meseriasa esti. sint de acord cu tot ce-ai zis; cind ai timp sa scrii asa in detaliu?!

buluci, saracuta prietena ta. ce-i aia malabsorbtie? nu minca bine? ce e? si tu sper ca nu-ti mai faci ginduri negre din orice. viata e frumoasa!

ieri am fost la controlul de rutina. fara eco, bineinteles. numai palpare pe deasupra si doctorul a zis ca bebe-i perfect - cum ar putea sti?! dar eu m-am bucurat. inimioara-i batea puternic si cica sta fata mea cu capu-n jos si fundu-n sus si picioarele mi le propteste mie pe stinga - de-aia simt eu gidilaturile alea cind stau pe partea stinga! -. in sfirsit, am avut rezultatul de la testul de glucoza - a iesit bine, m-am bucurat. data viitoare merg abia in 20 septembrie ca mi-a zis doctoru' ca-s o gravida fara probleme. auzi!
simbata plecam la o nunta - cu masina, vreo 9 ore de condus, sper sa fie bine. bebelina mea se misca neincetat, e tare, tare activa, nu asa cum mi-o amintesc pe lia. or fi peretii mei mai subtiati si mai folositi:).
tre' sa fug, il ajut pe un coleg cu un experiment.
va pup cu drag....

mona, lia (24.04.2004) si simburica mica (30+)

www.seansimon.com/august2005.htm" target="_blank">AUGUST - Extra Poze cu Haioasa Mica

www.seansimon.com/ultrasound.htm" target="_blank">BABY MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

bu-hu-hu - jurnalul corneliei - data stelara: a 9-a zi consecutiva fara lift si a 16-a luna asta
m-am plictisit sa tot urc la scari. mi-e din ce in ce mai greu. astia in loc sa bage viteza la reparat, au vopsit usa de la lift. ca d-aia nu mai puteam io - ca usa avea o valoare estetica redusa ... chestia e ca vara trecuta au pus un brau verde de gresie pe langa usa de la lift - care atunci era tot verde. acu au vopsit-o gri, cel mai banal si idiot gri, asa ca arata muuuuuuult mai rau decat inainte de "beautification"
mie azi mi-e cam rau - parca as fi racita sau asa ceva. sper sa fie numai o parere.
lavi02, ce mai faci? te duci maine la doctor? sa ne zici ce ti-a mai spus :)))
fetelor, sa stiti ca eu va citesc, si cateodata am si replici la ce scrieti, numa' ca buba e ca pana termin de citit uit cine ce-a scris... cred ca o sa adopt si eu metoda inei... la un moment dat, ca acu stau intinsa in pat cu laptopu-n brate... si degaja asta o caldura - ceva de groaza.
multi pupici la burtici
de la c& bbandrei 28 +++++

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Monet mi-a placut faza cu doctorul care doar te palpeaza si totul e ok!
Nici eu nu stiu prea bine ce inseamna Malabsorbtie, dar se pare ca asta ar fi motivul, ca nu s-a hranit suficient in toata perioada asta cit a avut diaree, total deshidratata.Important e ca a ajuns la timp la medic!

Am postat si eu un subiect la Calatoriile sufletului!"in atentia fetelor din Australia!", dar cred ca ma pot ajuta si fetele din US!
Trageti un ochi pe acolo ?Subiect deschis in 30.08.2005!

Multumiri anticipate!



Cristina Baku

pictures:
http://uk.photos.yahoo.com/gbuluci

Mergi la inceput